⚫ بِسْمِ اَللّهِ اَلرَّحْمنِ اَلرَّحِیمِ ⚫

نٓۚ وَٱلۡقَلَمِ وَمَا یَسۡطُرُونَ
متولد 1996 در MIS ، خبرنگار و روزنامه نگار
شناسه الکترونیکی ثبت ملی محتوای دیجیتال( کد شامد): 1-1-765329-64-0-1
در جنگ سخت، جسمها به خاک و خون کشیده میشوند و روح ها پرواز میکنند و میروند به بهشت؛ اما در جنگ نرم، اگر خدای نکرده دشمن غلبه بکند، جسمها پروار میشوند و سالم میمانند، و روح‌ ها میروند به قعر جهنم؛ فرقش این است؛ لذا این خیلی خطرناک‌تر است.
نوشتن، یک عمل هنرى است ؛زیادتر نگویید از آنچه که هست، از آنچه که باید و شاید. منصف باشیم؛ عادل باشیم. این‏ها آن وظایف ماست

🌻🌹🌹🌻🌹🌹🌻🌹🌹🌻🌹🌹🌻

💮بِسْمِ اللَّهِ الرَّحْمَنِ الرَّحِیمِ💮

اَللَّـهُ لَا إِلَـٰهَ إِلَّا هُوَ الْحَیُّ الْقَیُّومُ ۚ لَا تَأْخُذُهُ سِنَةٌ وَلَا نَوْمٌ ۚ لَّهُ مَا فِی السَّمَاوَاتِ وَمَا فِی الْأَرْ‌ضِ ۗ مَن ذَا الَّذِی یَشْفَعُ عِندَهُ إِلَّا بِإِذْنِهِ ۚ یَعْلَمُ مَا بَیْنَ أَیْدِیهِمْ وَمَا خَلْفَهُمْ ۖ وَلَا یُحِیطُونَ بِشَیْءٍ مِّنْ عِلْمِهِ إِلَّا بِمَا شَاءَ ۚ وَسِعَ کُرْ‌سِیُّهُ السَّمَاوَاتِ وَالْأَرْ‌ضَ ۖ وَلَا یَئُودُهُ حِفْظُهُمَا ۚ وَهُوَ الْعَلِیُّ الْعَظِیمُ ﴿٢٥٥﴾
لَا إِکْرَ‌اهَ فِی الدِّینِ ۖ قَد تَّبَیَّنَ الرُّ‌شْدُ مِنَ الْغَیِّ ۚ فَمَن یَکْفُرْ‌ بِالطَّاغُوتِ وَیُؤْمِن بِاللَّـهِ فَقَدِ اسْتَمْسَکَ بِالْعُرْ‌وَةِ الْوُثْقَىٰ لَا انفِصَامَ لَهَا ۗ وَاللَّـهُ سَمِیعٌ عَلِیمٌ ﴿٢٥٦﴾
اللَّـهُ وَلِیُّ الَّذِینَ آمَنُوا یُخْرِ‌جُهُم مِّنَ الظُّلُمَاتِ إِلَى النُّورِ‌ ۖ وَالَّذِینَ کَفَرُ‌وا أَوْلِیَاؤُهُمُ الطَّاغُوتُ یُخْرِ‌جُونَهُم مِّنَ النُّورِ‌ إِلَى الظُّلُمَاتِ ۗ أُولَـٰئِکَ أَصْحَابُ النَّارِ‌ ۖ هُمْ فِیهَا خَالِدُونَ ﴿٢٥٧﴾

🌹🌻🌻🌹🌻🌻🌹🌻🌻🌹🌻🌻🌹

طبقه بندی موضوعی
بایگانی
نویسندگان
آخرین نظرات

۱۷ مطلب در ارديبهشت ۱۴۰۰ ثبت شده است

alibagherikahkesh.blog.ir

alibagherikahkesh.blog.ir

دریافت
حجم: 347 کیلوبایت
 

alibagherikahkesh.blog.ir

بسم‌الله الرحمان الرحیمِ سعید جلیلی

سعید جلیلی دبیر سابق شورای عالی امنیت ملی در ساعت پایانی ثبت نام با حضور در وزارت کشور در انتخابات ریاست‌جمهوری ثبت‌نام کرد. صفحه اینستاگرام جلیلی دقایقی قبل از حضور وی در ستاد انتخابات وزارت کشور عکسی از وی منتشر کرد با آیه شریفه بِسْمِ ٱللَّٰهِ ٱلرَّحْمَٰنِ ٱلرَّحِیمِ

دریافت
حجم: 7.72 کیلوبایت
 

alibagherikahkesh.blog.ir

دبیر مجمع تشخیص مصلحت هم وارد بازی شد

محسن رضایی دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام هم به همراه هواداران خود در آخرین ساعات ثبت نام نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری وارد ستاد انتخابات وزارت کشور شد و ثبت نام کرد

دریافت

alibagherikahkesh.blog.ir
alibagherikahkesh.blog.ir

دریافت
حجم: 5.18 مگابایت
 

alibagherikahkesh.blog.ir

دریافت
حجم: 901 کیلوبایت
 

alibagherikahkesh.blog.ir

فریدون عباسی رئیس سابق سازمان انرژی اتمی هم ساعت برای ثبت نام در سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری ساعت ۹:۵۵ وارد وزارت کشور شد و نام خود را برای شرکت در انتخابات ریاست جمهوری ثبت کرد.

 

وی در پاسخ به این پرسش که آیا مثلا از جناح اصلاح طلب یا اصولگرا وارد عرصه انتخابات شده است یا نه، ادامه داد: این‌ها دیگر تمام شده است.

 

عباسی در پاسخ به این پرسش ایرنا که آیا با آمدن آیت‌الله رئیسی کنار می‌کشید یا نه گفت: مگر قرار است آقای رئیسی بیاید؟ چه ضرورتی دارد کنار بکشم؟ کنار کشیدن کلمه غلطی است. همه باهم همراهیم تا کشور را با مردم اداره کنیم.

 

رئیس کمیسیون انرژی مجلس گفت: دولتی که مبلغ آن هستم، نخبگانی نام دارد و شعار ما "بازگشت به مردم با صداقت" است. مناسبات جدید جهانی با توجه به گسترش فضای مجازی در حال شگل گیری است و مرز‌های جغرافیایی دچار تغییر شده است بنابراین لزوم ایجاد محاسبات و قطب بندی جدید شکل گرفته است و مقررات هم در آینده تغییر خواهد کرد.

 

وی ادامه داد: در این زمان ما به دلیل بنیان‌های ایدئولوژیکی و دفاعی به یک قدرت منطقه‌ای و نوظهور تبدیل شده ایم، اما از نظر اقتصادی و مسائل فرهنگی از نظر داشتن قوانین مدونی در حوزه قضایی و قانون‌گذاری در حدی نیستیم که بتوانیم تمدن سازی نوین اسلامی را رقم بزنیم.

 

رءیس سازمان انرژی اتمی در دولت نهم گفت: در شرایط جدید باید دولت جدید حتما با تکیه بر توان داخلی و نگاه به ظرفیت‌های داخلی و دیپلماسی فعال، گفت‌وگو برای حل مشکلات در حوزه سیاسی و اتکا به خداوند متعال و پیگیری نظریه مقاومت و توام با نظریه میدان با نظریه گفت‌وگو عمل کند.

 

روز چهارم؛ ثبت‌نام داوطلبین ریاست جمهوری آغاز شد

 

عباسی خاطرنشان کرد: برای این که بتوانیم در مناسبات جهانی دخالت کنیم و تاثیرگذار باشیم، باید از انسجام داخلی برخوردار باشیم. دولت نقش مهمی در برقراری انسجام داخلی دارد و ارتباط تنگاتنگی با مجلس خواهیم داشت. دولت آینده با مشورت مجلس از حضور نخبگان و بخش خصوصی استفاده خواهد کرد. ما از ظرفیت‌های مجلس، دولت، بخش خصوصی، اصناف و سمن‌ها و نهاد‌های مردم‌نهاد برای عبور از این برهه استفاده خواهیم کرد.

 

داوطلب سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری یادآورشد: ما نیاز به بازطراحی سیستم و سازکار دولت داریم ما باید همدل و همراه باشیم و در چارچوب قانون اساسی تلاش کنیم همه علایق و سلایق سیاسی در چارچوب نظام برای حل مشکلات کشور بیشتر از گذشته وارد عرصه شوند به مردم ایران اطمینان کنیم چرا که مردم شایسته عزت بیشتری هستند.

 

وی گفت: من نیامدم با کسی رقابت کنم و به نفع کسی کنار بروم من همراه سایر داوطلبان هستیم که تایید شورای نگهبان را اخذ کرده باشند. اگر شورای نگهبان با توجه به سوابق مدیریتی و اجرایی و علمی اینجانب را تایید کند و جزو افرادی باشم که به مردم معرفی شوم، فرصت دارم که حرف‌های خود را بزنم و معنی ندارد که به نفع یا ضرر کسی کنار بروم.

 

عباسی درباره احراز صلاحیت خود گفت: صلاحیت من رد نخواهد شد، شاید احراز صلاحیت برای پست ریاست جمهوری نشود. این به تشخیص شورای نگهبان براساس قانون است. من از همه کاندیدا‌ها دفاع می‌کنم و نظرات‌شان را به گوش مردم می‌رسانم.

 

گفتنی است طبق گفته سیداسماعیل موسوی سخنگوی ستاد انتخابات کشور روز پنج‌شنبه ۲۳ اردیبهشت تعداد ۸۱ نفر از داوطلبان به ستاد انتخابات وزارت کشور واقع در وزارت کشور مراجعه کرده و نام‌نویسی کردند. ضمن اینکه در مجموع ۳ روز ثبت نام هم ۲۱۱ داوطلب به وزارت کشور برای ثبت نام مراجعه کردند و به صورت میانگین هر روز ۷۰ نفر برای ثبت نام مراجعه کرده اند.

alibagherikahkesh.blog.ir

alibagherikahkesh.blog.ir

سردار سعید محمد فرمانده اسبق قرارگاه سازندگی خاتم الانبیا صبح امروز با حضور در ستاد انتخابات وزارت کشور به صورت رسمی نامزد انتخابات سیزدهمین دوره ریاست جمهوری شد

alibagherikahkesh.blog.ir

alibagherikahkesh.blog.ir

alibagherikahkesh.blog.ir

alibagherikahkesh.blog.ir

 اخیرا هند با افزایش تعداد موارد ابتلا (۲۰۰هزار مورد روزانه) در حد یک موج گسترده روبرو بود که آن را با ۱۵/۳ میلیون ابتلا از ابتدای پاندمی تابحال، در رتبه دوم جهان قرار داد. به تازگی واریانت جدیدی به نام B.1.617 شناسایی شده است که احتمال می‌دهند عامل این موج بوده باشد.

 

کشور هند نسخه جهش یافته ویروس کرونا به نام B.۱.۶۱۷ را برای اولین بار در ماه اکتبر سال گذشته گزارش کرد. گونه B.۱.۶۱۷ جهش‌های مختلفی داشته است که دو مورد قابل توجه آن E۴۸۴Q و L۴۵۲R نام دارند. به همین دلیل این گونه با عنوان گونه‌ای با جهش مضاعف شناخته شده است. سازمان جهانی بهداشت (WHO) نیز اعلام کرده است که این ویروس کرونا به دلیل «جهش مضاعف» آن به مراتب از دیگر گونه‌ها مسری‌تر است.

 

دیروز ویدیوهایی خوفناکی از سوزاندن دسته جمعی اجساد کرونایی در کشور هند منتشر شد، همچنین تصاویر هولناکی در رسانه های جهان از وضعیت اسفبار بیمارستان ها در هند در فضای مجازی ترس و وحشت بسیاری ایجاد کرد، زیرا کرونای هندی سراسر این کشور را در نوردیده است و جایی برای بستری بیماران نیست، از طرفی این کشور با بحران اکسیژن مواجه شده است و دیروز تانکرهای اکسیژن از سنگاپور به هند ارسال اکسیژن شد.

 

سوزاندن اجساد در هند

 

جولان کرونای هندی در ۲۱ کشور جهان

این واریانت تابحال در ۲۱ کشور دیده شده و وزارت بهداشت بریتانیا نیز خبر از شناسایی ۱۰۳ مورد از این واریانت در انگلستان داده است. مطالعه بر روی این واریانت توسط انگلیسی‌ها و سایر دانشگاه‌های جهان ادامه دارد و در صورت مشکل دار بودن، آن را بعنوان variant of concern اعلام خواهند کرد البته از دیروز ۲۳ آوریل ورود مسافران هند به بریتانیا ممنوع شد و هند در لیست کشورهای قرمز قرار گرفت.

 

حسن رودگری، متخصص ژنتیک دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی گفت: جهش دومی در ژنوم مربوط به پروتئین S این واریانت وجود دارد که ممکن است توانایی فرار از ایمنی چه نوع طبیعی و چه ناشی از واکسن بدهد‌، لذا تکمیل بی‌وقفه واکسیناسیون ملی و حتی آمادگی برای دوز سوم را باید در نظر داشت. جالب آنجاست که تعدادی از موارد واریانت هندی در انگلستان ارتباطی با سفر و یا مهاجرین ندارد و برای محققین کشف علت آن بسیار مهم شده است.

 

کرونای هندی

 

آنچه از جهش ویروس کرونا در هند باید بدانید

مدیر پژوهش سازمان نظام پزشکی کشور ادامه داد: تحقیقات ادامه دارد ولی گمان می‌رود که واریانت هندی SARS-CoV-2 حاوی ۱۱ جهش است که همزمانی دو جهش ژنتیکی از بین آنها مخصوص این واریانت بوده و پروتیین S را تغییر می‌دهد که ممکن است ماهرانه سیستم ایمنی بدن را دور بزند. در این صورت واکسن اثر کمتری بر آن خواهد داشت، هرچند تحقیقات بیشتری برای اثبات موضوع لازم است.

 

  متخصص ژنتیک دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی گفت: یکی از دو جهش به نام L452R پیشتر در سوش کالیفرنیایی دیده شده و عامل افزایش سرعت انتقال بیماری تا ۲۰ درصد است و جهش دوم به نام E484Q مشابه جهش E484K در سوش آفریقای جنوبی و برزیل است. دکتر جرمی کَمیل که ویرولوژیست دانشگاه لوییزیانای آمریکاست، می‌گوید آن جهشی که مشابه سوش آفریقای جنوبی و برزیل است نقش مهمتری در رفتار ضد ایمنی ویروس دارد. البته او معتقد هست تا این لحظه و با اطلاعات فعلی، واریانت انگلیسی سریع الانتقال‌تر و نگران کننده‌تر از هر واریانتی است، هرچند اطلاعات و گزارشات از نوع هندی هنوز کم است.

 

جهش کرونا در هندی 

 

علائم کرونای هندی چیست؟

مدیر پژوهش سازمان نظام پزشکی کشور ادامه داد: اصلی‌ترین علائم کرونای هندی همانند اجداد چینی ویروس بوده و شامل تب، سرفه ممتد و از دست دادن بویایی-چشایی است و معمولا یکی از این‌ علائم در مبتلایان وجود دارد البته علائم دیگر همانند گلودرد، سردرد، راش پوستی، اسهال، قرمزی چشم و دردهای شکمی شامل ناراحتی،درد، سوزش معده، تهوع و استفراغ نیز ممکن است بروز کند.

 

رودگری بیان کرد: برخی گزارش‌ها حاکی از انتقال سهل و سریع‌تر کرونای هندی به کودکان و افراد جوان است که تعدادی از آنان با علائم جدی بستری می‌شوند. متاسفانه نمونه برداری ضعیف و محدود در هند باعث شده است تا نتوانند سرعت گسترش این واریانت را محاسبه کنند. البته دکتر جفری بَرِت از کمبریج می‌گوید این واریانت از انتهای ۲۰۲۰ در هند بوده و چون ماه‌ها طول کشیده است تا به نقطه شیوع فعلی برسد احتمالا قدرت سرایت کمتری از نوع انگلیسی B.1.1.7 دارد.

 

متخصص ژنتیک دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی گفت: محققانی همانند پروفسور راوی گوپتا از دانشگاه کمبریج اعتقاد دارند واکسن‌ها بتوانند از شکل شدید بیماری ناشی از نوع هندی پیشگیری کنند. دکتر جفری کَمیل از دانشگاه لوئیزیانا نیز می‌گوید با توجه به اثر واکسن‌ها بر کاهش مرگ و میر و در شرایط فعلی جهانی مردم نباید مرتکب این اشتباه شوند که برای دریافت واکسن تعلل کنند و در هرکجای جهان هر واکسنی که پیشنهاد شد را بزنند و منتظر واکسن ایده‌آل نباشند.

 

کرونا در هند

 

شرایط کرونای هندی تا ۲ هفته دیگر بدتر می‌شود

علیرضا رئیسی سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا  بیان کرد: ویروسی که یک سال از عمر آن می‌گذرد ممکن است در هر کشوری جهش پیدا کند و جهش‌های آن روزانه در حال تغییر بوده و روی شاخک های ویروس است که چسبندگی سرایت و کشندگی بیماری را بالا می‌برد و خطر جهش در ایران در فصل بهار وجود دارد.

 

سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا ادامه داد: آنچه که به نظر می‌رسد ویروس کرونای هندی ترکیبی از جهش برزیلی و انگلیسی است و باید دو هفته دیگر شرایط هند را دید، اکنون نظام سلامت هند از هم فروپاشیده است چراکه دیگر حتی تخت بیمارستانی هم ندارند کشورهای دیگر برای کمک به هند اعلام آمادگی کرده‌اند و کشوری مانند چین می‌تواند به هند کمک‌های زیادی کند.

 

اگر کرونای هندی روی موج چهارم سوار شود، سرانجام هندوستان را خواهیم داشت

رئیسی گفت: ما باید بسیار مراقبت کنیم و وقت بخریم تا ورود کرونای هندی به ایران به تأخیر بیفتد و این نکته را که فکر کنیم ویروس هندی وارد کشور نمی‌شود باید از ذهنمان بیرون کنیم، بر اساس رفتار شناسی ویروس سه ماه طول می‌کشد تا ویروسی وارد یک کشور و همه گیر شود، اکنون سوش غالب در ایران کرونای انگلیسی است و دنبال تزریق واکسن هستیم تا از پیک کنونی عبور کنیم اگر کرونای هندی روی این پیک سوار شود ما هم سرانجامی مانند هندوستان خواهیم داشت.

 

سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا ادامه داد: بهترین واکسن، اولین واکسنی است که به دست ما می‌رسد چرا که فرصت کم است، هر جهشی روی ویروس اتفاق افتد واکسن سازها می‌توانند واکسن را تغییر دهند، هنوز نمی‌دانیم که واکسن‌های کنونی روی کرونای هندی چقدر موثر هستند.

 

ویروس جهش یافته در هند

 

توقف پروازهای هند و پاکستان برای تاخیر در ورود کرونای هندی

رئیسی گفت: پروازهای به و از هند و پاکستان را متوقف کرده‌ایم البته اتباع هندی می‌توانند به کشور خود بازگردند و اتباع ایرانی و تیم پرسپولیس هم می توانند با تست منفی در هند و ایران وبرنامه ریزی وزارت امور خارجه با چند پرواز محدود به ایران بازگردند البته این افراد پس از بازگشت به ایران ۱۴ روز قرنطینه می شوند تا مانع از ورود کرونای هندی به ایران در موج چهارم شویم. رصد و پایش مرزهای شرقی کشور بسیار حائز اهمیت و دشوارتر از مراقبت در مرزهای غربی است، ما پروازهای توریستی به ترکیه را قطع کردیم و بسیاری از پروازهایی که اکنون انجام می‌شود برای اهداف تجاری است و مسافران در ایران و ترکیه تست کرونا می دهند.

 

سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا درباره رصد و پایش کرونای برزیلی و آفریقای جنوبی در ایران گفت: ما در حال نمونه‌گیری هستیم تا جهش های مختلف مانند برزیلی و آفریقای جنوبی را به محض ورود به کشور شناسایی کنیم و هنوز جهش جدیدی شناسایی نشده و اکنون نوع ویروس غالب در ایران انگلیسی است.

 

علی رغم جو شدید و ترس و تنش انفجاری ناشی از اخبار در مورد ظهور واریانت هندی، هنوز برای اظهار نظر در مورد شدت خطر نیازمند اطلاعات بیشتری هستیم و بعید نیست که کرونای هندی بدتر از سوش انگلیسی نباشد اما با این حال باید مراقبت کنیم تا ورود کرونای هندی به ایران را به تاخیر بیندازیم چرا که کرونای هندی در کشور همسایه ما پاکستان رخنه کرده است و تردد از مرزهای زمینی پاکستان به ایران صورت می گیرد و ویروس های تنفسی مانند کرونا بدون پاسپورت از مرزها عبور و کشورها را گرفتار می‌کنند.

 

همچنین با وجود موج اخیر در کشور باید تحقیقات در راستای شناسایی دقیق عامل ویروس های جهش یافته از طریق توالی‌یابی NGS صورت گیرد و حتی بروز سوش‌های محلی بررسی شود، زیرا هر موج جدید احتمال وجود یک واریانت وارداتی یا محلی را در ذهن برمی‌انگیزد

alibagherikahkesh.blog.ir

alibagherikahkesh.blog.ir

 

 

alibagherikahkesh.blog.ir