⚫ بِسْمِ اَللّهِ اَلرَّحْمنِ اَلرَّحِیمِ ⚫

نٓۚ وَٱلۡقَلَمِ وَمَا یَسۡطُرُونَ
متولد 1996 در MIS ، خبرنگار و روزنامه نگار
شناسه الکترونیکی ثبت ملی محتوای دیجیتال( کد شامد): 1-1-765329-64-0-1
در جنگ سخت، جسمها به خاک و خون کشیده میشوند و روح ها پرواز میکنند و میروند به بهشت؛ اما در جنگ نرم، اگر خدای نکرده دشمن غلبه بکند، جسمها پروار میشوند و سالم میمانند، و روح‌ ها میروند به قعر جهنم؛ فرقش این است؛ لذا این خیلی خطرناک‌تر است.
نوشتن، یک عمل هنرى است ؛زیادتر نگویید از آنچه که هست، از آنچه که باید و شاید. منصف باشیم؛ عادل باشیم. این‏ها آن وظایف ماست

🌻🌹🌹🌻🌹🌹🌻🌹🌹🌻🌹🌹🌻

💮بِسْمِ اللَّهِ الرَّحْمَنِ الرَّحِیمِ💮

اَللَّـهُ لَا إِلَـٰهَ إِلَّا هُوَ الْحَیُّ الْقَیُّومُ ۚ لَا تَأْخُذُهُ سِنَةٌ وَلَا نَوْمٌ ۚ لَّهُ مَا فِی السَّمَاوَاتِ وَمَا فِی الْأَرْ‌ضِ ۗ مَن ذَا الَّذِی یَشْفَعُ عِندَهُ إِلَّا بِإِذْنِهِ ۚ یَعْلَمُ مَا بَیْنَ أَیْدِیهِمْ وَمَا خَلْفَهُمْ ۖ وَلَا یُحِیطُونَ بِشَیْءٍ مِّنْ عِلْمِهِ إِلَّا بِمَا شَاءَ ۚ وَسِعَ کُرْ‌سِیُّهُ السَّمَاوَاتِ وَالْأَرْ‌ضَ ۖ وَلَا یَئُودُهُ حِفْظُهُمَا ۚ وَهُوَ الْعَلِیُّ الْعَظِیمُ ﴿٢٥٥﴾
لَا إِکْرَ‌اهَ فِی الدِّینِ ۖ قَد تَّبَیَّنَ الرُّ‌شْدُ مِنَ الْغَیِّ ۚ فَمَن یَکْفُرْ‌ بِالطَّاغُوتِ وَیُؤْمِن بِاللَّـهِ فَقَدِ اسْتَمْسَکَ بِالْعُرْ‌وَةِ الْوُثْقَىٰ لَا انفِصَامَ لَهَا ۗ وَاللَّـهُ سَمِیعٌ عَلِیمٌ ﴿٢٥٦﴾
اللَّـهُ وَلِیُّ الَّذِینَ آمَنُوا یُخْرِ‌جُهُم مِّنَ الظُّلُمَاتِ إِلَى النُّورِ‌ ۖ وَالَّذِینَ کَفَرُ‌وا أَوْلِیَاؤُهُمُ الطَّاغُوتُ یُخْرِ‌جُونَهُم مِّنَ النُّورِ‌ إِلَى الظُّلُمَاتِ ۗ أُولَـٰئِکَ أَصْحَابُ النَّارِ‌ ۖ هُمْ فِیهَا خَالِدُونَ ﴿٢٥٧﴾

🌹🌻🌻🌹🌻🌻🌹🌻🌻🌹🌻🌻🌹

طبقه بندی موضوعی
بایگانی
نویسندگان
آخرین نظرات

۱۷۲ مطلب در خرداد ۱۴۰۲ ثبت شده است

عامل اصلی جذب گروهک منافقین در استان‌های گلستان و مازندران توسط پاسداران گمنام سازمان اطلاعات سپاه نینوا گلستان بازداشت شد.

روابط عمومی سپاه نینوا استان گلستان اعلام کرد: در پی اشراف اطلاعاتی پاسداران گمنام سازمان اطلاعات سپاه نینوا استان گلستان بر روی تحرکات و فعالیت‌های عناصر خودفروخته منافقین در داخل کشور، عامل اصلی شبکه جذب گروهک منحوس منافقین در استان‌های گلستان و مازندران دستگیر شد.

 

پاسداران گمنام سازمان اطلاعات سپاه نینوا بر اساس عمل به رسالت ذاتی خود لحظه‌ای از رصد و اشراف اطلاعاتی دقیق غافل نشده و با تمام توان مبارزه با عناصر ضد انقلاب را ادامه خواهند داد.

 

ستاد خبری سازمان اطلاعات سپاه نینوا به منظور کنترل و کاهش ناامنی از طریق شماره ۱۱۴ آماده دریافت هر گونه گزارش و موارد مشکوک است.

alibagherikahkesh.blog.ir

 

 

alibagherikahkesh.blog.ir

 

 

alibagherikahkesh.blog.ir

 

 

alibagherikahkesh.blog.ir

 

*آیا معاون سیاسی وزیر کشور و رییس ستاد انتخابات کشور برکنار می شود؟!*

 

پس از آن که دکتر غلامرضا، معاون سیاسی وزیر کشور با صدور بخشنامه ای، فرمانداران را مکلف کرد هر گونه همکاری میزبانی و تسهیل گری سفر های مسئولان ارشد کشور که به دعوت نمایندگان مجلس به استان ها سفر می کنند ممنوع است، همچنین هر گونه انتصاب و به کارگیری نیرو بر اساس سفارش نمایندگان فعلی یا ادوار مجلس را ممنوع کرد این مسئله با واکنش نمایندگان مجلس همراه شد و امروز وزیر کشور قول تغییر معاونت سیاسی را داد. 

رشیدی، عضو هیات رئیسه مجلس گفت: در جلسه غیر علنی مجلس وزیر کشور به نمایندگان قول داد که در اسرع وقت معاون سیاسی و رئیس ستاد انتخابات را تغییر دهد.

alibagherikahkesh.blog.ir

 

 

قبول واقعیات ایران توسط اروپایی‌ها فصل جدیدی از مقابله و فشار علیه گروهک تروریستی منافقین آغاز کرده و مستأجران تروریست خود را به تنگنا انداخته‌اند.

مستأجران و مزدوران اجاره‌ای باز خاکریز دیگری را از دست دادند. این بار صاحب خانه‌های اروپایی‌شان آن‌ها را تحت فشار گذاشته‌اند و حالا خاطرات تلخ فروریختن خانه اجاره‌ای‌شان در تیرانا را هم باید به انهدام پایگاه‌شان در عراق اضافه کنند.

 

آن‌ها که اصرار دارند با مغز‌های شست و شو شده به جای حضور در کنار خانواده‌هایشان در این آخر عمری، همچنان خانه به دوش‌های مواجب بگیر باقی بمانند، حالا شاهد فروریخته شدن آمال و آرزو‌های خود در تیرانا و پاریس هستند. موضوعی که می‌تواند دامنه حرکت این فریب‌خوردگان را کم کرده و حتی در بلند مدت موجب کاهش شدید دروغ‌های منتشر شده آنان در فضای مجازی و وزش نسیمی پاک در توئیتر شود.

 

این بار پلیس آلبانی خواب راحت را از دست سالخوردگان فرقه منافقین ربوده است. صبح روز سه‌شنبه (۳۰ خرداد ۱۴۰۲) با حمله به مقر منافقین در شهر «دورس» موسوم به اشرف ۳، بیش از ۷۰ تروریست عضو این سازمان را بازداشت کرد و یک نفر را هم به هلاکت رساند. حتی به دلیل بار مالی این فرقه بر روی دولت آلبانی و ناراحتی مردم این کشور از حضور منافقین در وطن آنها، دو شبکه تلویزیونی این کشور، حمله به این گروهک تروریستی را به صورت زنده در تلویزیون خود پخش کردند که مورد استقبال مردم آلبانی قرار گرفت.

 

وزارت کشور آلبانی در این خصوص و طی عملیات سراسری علیه گروهک تروریستی منافقین، اعلام کرد که این گروهک توافق سال ۲۰۱۴ با آنان را نقض کرده است. در بیانیه این وزارت خانه آمده است: عملیات امروز ما مطابق قوانین و بر اساس حکم دادگاه عالی مبارزه با تروریسم صورت پذیرفته است. مطابق توافق میان ما و سازمان در سال ۲۰۱۴، اعضای این سازمان صرفاً به دلایل انسان دوستانه در کشور ما پناهنده شده بودند، اما با انجام اقدامات تروریستی و سایبری این توافق را نقض کرده‌اند.

 

در ادامه این بیانیه تاکید شده است: از صبح امروز نیرو‌های پلیس آلبانی برای بازرسی از این قرارگاه برای ساعتی کنترل آن را بر عهده گرفته و ضمن بازرسی دفاتر این سازمان، تمامی سیستم‌های الکترونیکی، از جمله کامپیوترها، تلفن‌های همراه و… مورد بازرسی قرار گرفت. برخی از وسایل الکترونیکی غیر متعارف از جمله تعدادی پهپاد، توسط پلیس ضبط شدند. نیرو‌های امنیتی در حین بازرسی با مقاومت و حمله تعدادی از اعضای این سازمان رو به رو شدند.

 

همایش منافقین در پاریس هم لغو شد

 

پاریس نیز که همواره کانون توطئه منافقین و خانه امن آنان بوده است، روز گذشته با ارسال نامه‌ای به سران گروهک منافقین به آن‌ها اطلاع داده که امسال حق ندارند تجمع سالانه در شهر پاریس برگزار کنند. تجمع‌های سالانه منافقین از سال ۲۰۰۸ در فرانسه برگزار می‌شد و امسال نیز قرار بود اوایل تیرماه در منطقه «سرژی» پاریس برگزار کنند. نشستی که البته بیشتر به منزله یک نمایش برای بقا توسط این گروهگ بود.

 

رویترز در گزارشی اختصاصی اعلام کرد به نامه‌ای از دولت فرانسه دست یافته که نشان می‌دهد برگزاری تجمع سالانه «اپوزیسیون ایرانی» (گروهک منافقین) ممنوع شده و این نامه برای سران سازمان‌دهندگان این تجمع ارسال شده است.

 

رویترز درباره لغو برگزاری این همایش نوشته است: ممنوعیت برگزاری تجمع منافقین در پاریس هم‌زمان با تلاش کشور‌های غربی برای کاهش تنش با ایران و چند هفته پس از آن اعلام می‌شود که کشور‌های اروپایی و ایران چند تبادل زندانی انجام دادند. همچنین دو هفته پیش امانوئل ماکرون، رئیس‌جمهور فرانسه تماس تلفنیِ ۹۰ دقیقه‌ای با ابراهیم رئیسی، رئیس‌جمهور ایران داشت.

 

عناصر گروهک منافقین، طی سال‌های اخیر تجمع‌ها و گردهمایی‌های مختلفی در شهر پاریس، پایتخت فرانسه با حضور مقامات ارشد اروپایی و آمریکایی و عربی برگزار می‌کردند. امسال نیز گروهک منافقین به دنبال دعوت از دونالد ترامپ رئیس جمهور سابق ایالات متحده و همچنین مایک پنس معاون ترامپ برای حضور در این نیز نشست بودند که از این طریق و عملیات رسانه‌ای بتواند بخشی از ناکامی‌های اخیر خود در ایجاد آشوب در داخل کشور را جبران کند. پیش‌تر نیز در جریان نشست‌های این گروهک تروریستی جان بولتون، مشاور اسبق امنیت ملی رئیس جمهور آمریکا و همچنین مایک پمپئو وزیر سابق امور خارجه آمریکا حضور داشتند.

 

قدرت تهران اروپایی‌ها را رام کرد

 

غرب که در خیال واهی تغییر نظام ایران، مریم رجوی را یک روز در پارلمان کانادا و روز دیگر در سنای ایتالیا برای سخرانی علیه جمهوری اسلامی دعوت می‌کرد و این گروهک نیز مدعی رهبری جنبش اعتراضی و سازماندهی اغتشاشات بود، حالا توسط همین قدرت‌ها طرد می‌شود چرا که هژمونی قدرت در غرب آسیا به نفع ایران تغییر کرده و ابزار‌های قدرت نمایی تهران به اروپا نیز سرایت کرده است. در نتیجه غرب مجبور شده است با تغییر محاسبات خود امنیت و آسایش خاطر فرقه منافقین را به چالش بکشد.

 

این فرقه تروریستی که با به خاک و خوش کشیدن هموطنان خود برای صدام خوش رقصی می‌کردند، فکرش را هم نمی‌کردند که اینگونه در پاریس و تیرانا کیش و مات شوند.

 

گروهک منافقین که با ۱۷ هزار ترور در دهه ۶۰ و کشتار زنان و مردان و کودکان بی‌گناه، لکه ننگی ابدی بر چهره خود دارد، در ماه‌های اخیر از غائله «زن، زندگی، آزادی» حمایت و با فعال کردن نیرو‌های عملیاتی خود در ایران، به کشته‌سازی و ایجاد ناامنی و تلاش برای جنگ داخلی دست زد. طنز ماجرا آنجا بود که این گروهک که با ایده‌هایی نظیر «ازدواج اجباری» یا اجبار زنان به ترک محارم، در نوع خود اسوه تضییع حقوق زنان است، ریاکارانه ژست دادخواهی گرفته و خود را به عنوان جلودار اغتشاشات معرفی می‌کرد.

 

در فضای امنیتی جدید جهان که دیگر آمریکا ابرقدرت نیست و اروپا زیر بار مشکلات جنگ اوکراین کمر خم کرده است، اروپاییان دریافته اند که ناآرامی‌های پاییز گذشته به تاریخ پیوسته و ضرر‌های همکاری با منافقین از سود و منفعتش فزونی گرفته است. در نتیجه مستأجران مزدور فراری از کمپ فروریخته اشرف در عراق را در خاکریز‌های پوشالی سایبری خود در تیرانا و پاریس مورد انزوا، حمله و فشار قرار دادند و به نوعی مستأجران خود را به تنگنا انداختند.

 

بدین ترتیب به نظر می‌آید با قبول واقعیت‌های ایران توسط کشور‌های اروپایی فصل جدیدی از مقابله و فشار علیه گروهک تروریستی منافقین آغاز شده است. اروپایی‌ها این عمل را برای گسترش تعاملات خود با تهران راهکاری مناسب می‌دانند لذا این گروهک در آغاز کابوس دیگری قرار گرفته است و محدودیت‌های بیشتری را شاهد خواهد بود. موضوعی که می‌تواند حتی منجر به خانه بدوشی بیشتر آن‌ها شود تا اینگونه امنیت و منافع کشورمان بیشتر حفظ شود.

 

واقع بینی غرب

 

 منافقین یک جریان پلید و بی آبرویی هستند که رسواترین اقدام آن‌ها عضویت در ارتش بعث عراق در زمان جنگ ایران و عراق بود که خوشبختانه بیش از دو سوم نیرو‌های خود را از دست دادند.

 

 منافقین با از دست دادن نیرو‌های خود به فرانسه رفتند و هرساله یک نشست سالانه‌ای را با حضور عناصر اجاره‌ای و برخی از سناتور‌های آمریکایی برگزار می‌کردند، اما امسال فرانسه اجازه برگزاری این نشست را نداد و منافقین تصمیم گرفتند نشست خود را در آلبانی برگزار کنند که البته در آلبانی هم به آن‌ها حمله شد.

 

کشور‌های منطقه که به منافقین علیه ایران کمک می‌کردند از اقدامات خود پشیمان شده و در حال نزدیک کردن روابط خود با ایران هستند.

 

 دولت آلبانی هم به این نتیجه رسیده که منافقین جز هزینه هیچ آورده‌ای برای آن‌ها ندارند،مقصد بعدی منافقین رژیم اشغالگر قدس و یا آمریکاست که به نظر می‌رسد با وجود تغییرات ژئوپولیتیک منطقه، آن‌ها چاره‌ای جز پناه بردن به شیطان واقعی یعنی آمریکا ندارند.

 

 در فتنه پاییز سال گذشته منافقین نقش اصلی را داشتند. اروپایی‌ها نیز تمام توان و سرمایه خود را بر گروه‌های متعدد ضد انقلاب گذاشته بودند که خوشبختانه اقدامات آن‌ها خنثی شد.

 

مهم‌ترین مشخصه آشوب‌های اخیر فعالیت گرو‌های تجزیه طلب کومله و دموکرات و ضد انقلاب بود که در همان مراحل اولیه، سپاه پاسداران مراکز آن‌ها را در مرز‌های کشور منهدم کرد.

 

اروپاییان به این نتیجه رسیده‌اند که نمی‌توانند مقابل اراده ملت ایران و دولت ایران بایستند لذا به صلاح و مصلحت نیست که روابط دیپلماتیک خود را بخاطر یک گروه رسوا از بین ببرند.

 

در حال حاضر منافقین با پیشینه به شهادت رساندن ۱۷ هزار نفر در رسواترین گروه تروریستی در ایران و حتی در جهان است

جالب است در حمله روز گذشته پلیس به منافقین و جمع کردن بساط پیرمردان سایبری منافقین توئیت ها ، پست ها ، کامنت ها ، جوسازی سایبری علیه جمهوری اسلامی کاهش شدید داشته است.  و تروریست های منافقین که تا دیروز مدعی منزوی شدن جمهوری اسلامی در مجامع جهانی بودند امروز برخورد جهانیان با این تروریست ها را خواسته جمهوری اسلامی می دانند .

alibagherikahkesh.blog.ir

به گزارش خبر روز ؛ وزارت خارجه آمریکا در بیانیه‌ای اعلام کرد از اقدام دولت آلبانی برای مقابله با فعالیت‌های غیر قانونی و تروریستی منافقین در این کشور حمایت می‌کند. 

 

براساس گزارش نشنال، در بیانیه وزارت خارجه آمریکا آمده است: آمریکا آگاه است پلیس آلبانی با حکم دادگاه در این روز (۳۰ خرداد) وارد مجتمع مجاهدین خلق در شهر ساحلی دورِس شده است.

 

این بیانیه می‌افزاید: «ما از حق دولت آلبانی برای تحقیق درباره هرگونه فعالیت بالقوه غیرقانونی در داخل مرز‌های خود حمایت می‌کنیم.»

 

در ادامه این بیانیه آمریکا در اقدامی بی‌سابقه اعلام کرد: آمریکا، سازمان مجاهدین خلق را یک جنبش معتبر مخالف که نماینده مردم ایران باشد، نمی‌داند و از این گروه حمایت نمی‌کند.

 

در پایان این بیانیه نیز گفته شد: «وزارت خارجه (آمریکا) همچنان نگرانی‌های جدی درباره سازمان مجاهدین خلق از جمله ادعا‌ها در مورد بدرفتاری (این سازمان) با اعضایش دارد.»

 

نیرو‌های پلیس آلبانی روز گذشته (سه شنبه) به دستور سازمان مبارزه با فساد و جرایم سازمان یافته این کشور و با حکم دادگاه به کمپ اشرف ۳ و اشرف ۴ در مانزا که محل استقرار گروهک منافقین است، حمله کردند. 

 

 وزارت کشور آلبانی اعلام کرد: دستور این بازرسی‌ها به ظن وجود سازماندهی حملات سایبری علیه کشور‌های دیگر داده شده است.

 

دولت آلبانی درباره نقض توافق توسط منافقین گفت: مطابق توافق میان ما و اعضای سازمان مجاهدین خلق (منافقین) در سال ۲۰۱۴، اعضای این سازمان صرفا به دلایل انسان دوستانه در کشور ما پناهنده شده بودند اما آنها با انجام اقدامات تروریستی و سایبری این توافق را نقض کرده‌اند. 

 

وزارت کشور آلبانی افزودد افسران پلیس فقط برای اجرای دستور دادگاه برای توقیف برخی از وسائل الکترونیکی غیرمتعارف به این کمپ مراجعه کرده بودند.

 

در ادامه توضیحات آلبانی آمده است: برخی از ساکنان کمپ سعی کردند مانع از انجام وظیفه نیروهای پلیس که برای توقیف دستگاه‌های رایانه‌ مستقر در ۱۷ ساختمان این کمپ به آنجا رفته بودند، شوند و سران آنها نیز با پلیس همکاری نکردند.

 

رئیس پلیس ملی آلبانی نیز اعلام کرد در جریان درگیری که بر اثر ممانعت اعضای کمپ با انجام وظیفه قانونی نیروی پلیس رخ داد، ۱۵ افسر پلیس مجروح شدند.

 

alibagherikahkesh.blog.ir

alibagherikahkesh.blog.ir

 

حاج قاسم سلیمانی : ولله هرکس تیر به سمت این نظام انداخت، آواره شد.

alibagherikahkesh.blog.ir

♦️جمهوری اسلامی وقتی بخواد انتقام بگیره اول روزش رو انتخاب میکنه 

 

🔹روز ازدواج امام علی علیه اسلام و حضرت فاطمه سلام الله 

 

🔹مناسبتش رو هم جوری هماهنگ میکنه که بشه 

سالروز بمب گذاری در حرم مطهر امام رضا

نهایتا بدون اینکه دستاش رو به خون کثیف دشمنانش آلوده کنه اونا رو در مقرهای امنشون مورد هدف قرار میده 

 

🔹اول فرانسه و حالا آلبانی

 

🔴 دیگه اینم از بچه های فلسطین ، لحظات پیش در عملیات ضد صهیونسیتی چهار قلاده صهیونیست به هلاکت رسیدند .

 

و همچنان خبر رسیده خبرهایی در راه است.........

وزارت کشور آلبانی : عملیات سراسری علیه سازمان مجاهدین اجرا کردیم / سازمان مجاهدین خلق ( منافقین )، توافق سال ۲۰۱۴ را نقض کرده است.

 

🔷 بیانیه وزارت کشور آلبانی : عملیات امروز ما مطابق قوانین و بر اساس حکم دادگاه عالی مبارزه با تروریسم صورت پذیرفته است.

 

🔹 مطابق توافق میان ما و سازمان در سال ۲۰۱۴، اعضای این سازمان صرفا به دلایل انسان دوستانه در کشور ما پناهنده شده بودند، اما با انجام اقدامات تروریستی و سایبری این توافق را نقض کرده اند.

 

🔹 از صبح امروز نیروهای پلیس آلبانی برای بازرسی از این قرارگاه برای ساعتی کنترل آن را بر عهده گرفته و ضمن بازرسی دفاتر این سازمان، تمامی سیستم های الکترونیکی، از جمله کامپیوترها، تلفن های همراه و… مورد بازرسی قرار گرفت.

 

🔹 برخی از وسائل الکترونیکی غیر متعارف از جمله تعدادی پهپاد، توسط پلیس ضبط شدند.

 

🔹 نیروهای امنیتی در حین بازرسی با مقاومت و حمله تعدادی از اعضای این سازمان رو به رو شدند.

 

alibagherikahkesh.blog.ir

سازمان منافقین از پایان صبر دولت آلبانی و برخورد با این گروهک تروریستی خبر داد .

در این برخورد طبق گفته سازمان منافقین عبدالوهاب فرجی نژاد به هلاکت رسید ، این ملعون عامل شکنجه و شهادت چندین تن از پاسداران انقلاب اسلامی و مردم بی گناه در دهه ۶۰ بوده است که به هلاکت رسید.

 عبدالوهاب فرجی نژاد از مسئولین ترور و شکنجه گران سه شهید پاسدار (شهیدان طهماسبی، میرجلیلی، طاهری) در سال ۶۰ توی تهران، در حمله پلیس آلبانی به کمپ منافقین خنثی شد و به هلاکت رسید.

این سرگردانی ضد انقلاب در حالی است که جمهوری اسلامی ایران با دیپلماسی عزت ، روابط دیپلماتیک با عربستان سعودی برقرار شد ، سوریه به اتحادیه عرب بازگشت ، صلح و آرامش در منطقه برقرار شد ، ترکیه تیم جاسوسی و خرابکاری اسرائیل در استانبول را متلاشی کرد ، نیروهای مصری در مرز با اسرائیل سربازان این رژیم کودک کش را به هلاکت رساندند ، یه جورایی هر کس میخواد بگه میخواد بیاد سمت جمهوری اسلامی اول یکی میزنند تو سر اسقاطیل و اعلام آمادگی میکنند. فرماندهان انصارالله و مردم یمن با کمال آرامش و دوستی دو ملت در حال عبادت و به جای آوردن حج به میزبانی عربستان سعودی هستند . حتی چندی پیش خود زنی کرده بودند اما فرانسه اعلام کرد کسی به منافقین حمله نکرده بلکه خودزنی کرده بودند.

لحظات تار و مار کردن منافقین توسط پلیس آلبانی 

 

 

alibagherikahkesh.blog.ir

پس از چانه زنی های بسیار در جلسات باشگاه استقلال سرمربی این تیم سرانجام انتخاب شد.

 مشکل جواد نکونام برای سرمربی شدن در استقلال حل شده و او به عنوان سرمربی جدید استقلال شروع به کار می کند. 

 

این روزها که همه تیم ها در حال سر وسامان دادن به بازیکنان و کادر فنی تیم ها هستند و تکلیف بسیاری از تیم های لیگ برتری برای فصل پیش رو مشخص شده است مدیران استقلال بعد از مطرح شدن مجموعه ای از مربیان ، نهایتا به جواد نکونام رسیدند.

 

مدیران استقلال چند روزی است که بعد از مذاکرات با این سرمربی جوان وطنی منتظر رفع مشکل و صدور مجوز برای این مربی هستند تا سکان هدایت تیمشان را برای فصل آینده یعنی لیگ بیست و سوم به نکونام بسپارند .

 

علی امیری معاون ورزشی باشگاه استقلال با تائید مذاکرات با جواد نکونام به عنوان تنها گزینه مد نظر مدیران این باشگاه برای سرمربی این تیم گفت: مذاکرات خوبی با نکونام داشتیم او در بالاترین سطح فوتبال ایران و دنیا یعنی لالیگا بازی کرده و تجربه دو دوره حضور در جام جهانی را در کارنامه دارد.

alibagherikahkesh.blog.ir

همزمان با دومین سالروز انتخاب رییس دولت سیزدهم نهمین گفت‌وگوی تلویزیونی رئیسی با مردم انجام می‌شود.

روابط عمومی ریاست جمهوری اعلام کرد: سید ابراهیم رئیسی امشب، همزمان با دومین سالروز برگزاری سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری و اعتماد و اقبال به برنامه‌های دولت مردمی، پس از بخش خبری ساعت ۲۱ شبکه اول سیما، در گفت‌گویی زنده، ضمن ارائه گزارشی از اقدامات و دستاورد‌های دولت در دو سال ابتدایی فعالیت دولت، به تشریح برنامه‌های قوه مجریه برای نیمه دوم فرصت خدمت به مردم خواهد پرداخت.

 

این نهمین گفت‌وگوی زنده تلویزیونی رئیس جمهور با مردم ایران از ابتدای آغاز به کار دولت در مرداد ۱۴۰۰ است.»

alibagherikahkesh.blog.ir

افراد وابسته به مدیریت مسجد مکی روز شنبه مورخ 27 خرداد ماه نسبت به یکی از طلبه‌های اهل سنت که سابقه سرقت هم داشته به بهانه ظنّ سرقت، وی را به صورت غیر قانونی حبس می کنند.

به گزارش خبر روز ؛ بنا به اطلاع واصله از یک منبع مطلع، افراد وابسته به مدیریت مسجد مکی روز شنبه مورخ 27 خرداد ماه نسبت به یکی از طلبه های اهل سنت که سابقه سرقت داشته به بهانه سرقت به وی مظنون و او را به صورت غیر قانونی حبس می کنند.

 

3 روز حبس و شکنجه

 

بنابراین خبر نمایندگان مولوی عبدالحمید امروز و پس از 3 روز حبس این فرد را تحویل نمایندگان دستگاههای امنیتی میدهند. در جلسه تحویل ادعا می شود وی قصد سرقت و مسموم سازی را داشته است فرد حبس شده در حضور فرزند و مسئول دفتر مولوی عبدالحمید این ادعا ها را رد و آنرا ناشی از فشار عنوان می کند.

 

فرد حبس شده سارق بوده است

 

 بر اساس بررسی های صورت گرفته فرد حبس شده توسط عوامل عبدالحمید اهل چابهار بوده و سابقه حضور در مدرسه دینی و دارای سابقه عدیده سرقت است. همچنین بر اساس تحقیقات به عمل آمده این فرد عنوان کرده است طی سه روز حبس به صورت مکرر بازجویی و تحت شکنجه های روحی، جسمی و تهدید قرار گرفته و مجبور به گفتن مطالب مورد درخواست بازجویان شده است.

 

 این مقام مطلع عنوان کرد با عنایت به اقدامات غیرقانونی و ادعاهای صورت گرفته تحقیقات دقیق در این زمینه ادامه دارد.

alibagherikahkesh.blog.ir

پلیس فرانسه تجمع سالانه گروهک تروریستی منافقین را که قرار بود در پاریس برگزار شود، لغو کرد.

مقامات دولتی فرانسه هرگونه تجمع گروهک تروریستی منافقین را ممنوع اعلام کردند. خبرگزاری رویترز می‌گوید این تجمع با دستور رئیس پلیس پاریس لغو شده است.

 

این تجمع که از سال ۲۰۱۸ هر سال با حضور اعضای گروهک تروریستی منافقین و برخی چهره‌های آمریکایی و اروپایی برگزار می‌شد، برای نخستین بار در طول ۵ سال گذشته ممنوع اعلام شده است.

 

مریم رجوی، سرکرده گروهک تروریستی منافقین نیز هر سال در این تجمع سخنرانی می‌کرد.

 

پلیس فرانسه در بیانیه‌ای علت این ممنوعیت را احتمال بروز مشکلات امنیتی و اخلال در نظم عمومی اعلام کرده است.

 

گروه تروریستی منافقین، این نشست را هر سال با هدف "زنده نشان دادن خود" و با مهمانان و سخنرانان اجاره‌ای برگزار می‌کند. خبرگزاری آسوشیتدپرس چند سال پیش در گزارشی درباره نشست این گروهک در برلین نوشت: «اغلب حاضران در گردهمایی سازمان مجاهدین خلق با سازمان‌دهی ترتیب داده‌شده توسط این گروه از مدارس لهستان و جمهوری چک به برلین برده شدند تا صندلی‌های خالی موجود در همایش را پر کنند. این افراد با وعده سفر رایگان به برلین، محل اقامت رایگان و همچنین گردش در شهر برلین به این شهر آورده شده بودند.»  

 

علاوه بر این، روزنامه لوموند فرانسه نیز پیشتر در گزارشی درباره این نشست نوشت: «اکثر افرادی که در همایش‌های سازمان مجاهدین خلق شرکت می‌کنند نمی‌دانند برای چه به همایش می‌روند و تنها به این دلیل که پیشنهادی خوب برای سفر به پاریس، اقامت چندروزه و پول دریافت می‌کنند، با مسئولان همایش همراه می‌شوند. معمولاً انتظار چندانی هم از این افراد نمی‌رود. آن‌ها بعد از سوارشدن به اتوبوس و رسیدن به پاریس آزاد هستند که هر جا خواستند بروند و به گردشگری بپردازند و تنها باید یک بعدازظهر به همایش این گروه رفته و پرچم‌هایی را در دست گرفته و هرگاه از آن‌ها خواسته شد شادی کرده و پرچم‌ها را تکان دهند.»

 

همچنین، تصاویر شرکت‌کنندگانی با ملیت‌های غیرایرانی از جمله آفریقایی و دستمزد گرفتن مقامات آمریکایی و اروپایی از جمله «جان بولتون» و «رودی جولیانی» برای حضور فیزیکی یا مجازی در نشست گروهک منافقین و بیان اظهارات ضدایرانی در این نشست نیز بارها سوژه رسانه‌های خارجی شده است.

alibagherikahkesh.blog.ir

رئیس پلیس گذرنامه گفت: قیمت گذرنامه اربعین تقریبا ۲۰ تا ۳۰ درصد مبلغ گذرنامه بین المللی خواهد بود.

به گزارش خبر روز ؛ سردار ذوالقدر رئیس پلیس مهاجرت و گذرنامه فراجا در گفتگو با خبرنگاران با بیان اینکه ثبت نام گذرنامه اربعین از ابتدای ماه محرم آغاز خواهد شد گفت: گذرنامه اربعین در مرحله آزمایشی است و پس از آن فراخوان داده خواهد شد و کسانی که درخواست خود را ثبت می‌کنند به صورت انبوه چاپ خواهد شد. 

 

وی در خصوص نحوه درخواست گذرنامه اربعین گفت: پس از اعلام فراخوان مردم می‌توانند از طریق دفاتر پلیس +۱۰ و سامانه پلیس من ثبت نام خود را انجام دهند. 

 

سردار ذوالقدر با بیان اینکه چاپ گذرنامه اربعین در کمترین زمان انجام خواهد شد گفت: مبلغ این گذرنامه حدودا ۲۰ تا ۳۰ درصد مبلغ گذرنامه بین المللی خواهد بود و تمام تلاش این است که با حداقل هزینه این کار انجام شود. 

 

وی گفت: گذرنامه اربعین برای کسانی است که گذرنامه ندارند یا می‌خواهند با مبلغ کمتری گذرمانه دریافت کنند مورد استفاده است. 

 

وی در پایان گفت: پیشنهاداتی هم برای تسهیل در سفر اربعین و دریافت گذرنامه اربعین داده شده است که پس از تصویب در آینده اعلام خواهد شد.

alibagherikahkesh.blog.ir

alibagherikahkesh.blog.ir

کانادا در ادامه اقدامات خصمانه خود تحریم‌های جدیدی را علیه ایران اعلام کرد.

دولت کانادا روز دوشنبه اعلام کرد که قضات ایرانی را به دلیل آنچه «نقض حقوق بشر» خوانده، مورد تحریم قرار داده است و افزود که این اقدام معامله با آن‌ها را ممنوع و هرگونه دارایی را که ممکن است در کانادا داشته باشند، مسدود می‌کند.

 

به گزارش رویترز، دولت کانادا در بیانیه‌ای مدعی شد: «تحریم‌های امروز ۷ نفر را به دلیل نقش آن‌ها در نقض فاحش و سیستماتیک حقوق بشر در سیستم قضایی کیفری ایران به‌ ویژه دادگاه‌های انقلاب ایران فهرست کرده است.»

 

به گزارش وبسایت دولت کانادا، ملانی جولی، وزیر امور خارجه کانادا اعلام کرد که کانادا تحریم‌های بیشتری را تحت مقررات اقدامات ویژه اقتصادی (ایران) اعمال می‌کند. این دوازدهمین بسته تحریمی است که کانادا علیه ایران از اکتبر ۲۰۲۲ اعمال می‌کند و بر اساس تلاش‌های کانادا برای همسویی با نام‌های اعلام شده توسط اتحادیه اروپا، انگلیس و آمریکاست.

 

لیست تحریم شدگان عبارتند از:

 

مرتضی براتی، قاضی دادگاه انقلاب اصفهان

هادی منصوری، قاضی دادگاه انقلاب مشهد

موسی آصف الحسینی، قاضی دادگاه انقلاب کرج

سید محمود ساداتی، قاضی دادگاه انقلاب شیراز

مهرداد تهمتن، قاضی مستشار دادگاه کیفری شیراز

محمد مقیسه، قاضی دیوان عالی کشور – دادگاه انقلاب تهران

حیدر آسیابی، قاضی دادگاه انقلاب گرگان

alibagherikahkesh.blog.ir

رئیس سازمان اطلاعات سپاه پاسداران گفت: بررسی‌های اطلاعاتی سازمان اطلاعات سپاه بیانگر نقش‌آفرینی سرویس‌های اطلاعاتی نزدیک به ۲۰ کشور در اغتشاشات ۱۴۰۱ است.

جلسه سفرای اروپایی مقیم تهران در نیمه مهرماه به میزبانی یک سفارتخانه برای حمایت از اغتشاشات، طراحی برای ترور چهره‌های کلیدی هسته‌ای و فضایی و نظامی، پشتیبانی تسلیحاتی گروهک‌های ضدانقلاب کردی از سوی ناوگان پنجم نیروی دریایی آمریکا را می‌توان از اقدامات مهم و قابل توجه دشمن در اغتشاشات دانست که از چشم سازمان اطلاعات سپاه پاسداران پنهان نمانده است.

 

 طبق اعلام سردار کاظمی، سرویس‌های اطلاعاتی ۲۰ کشور خارجی در دامن زدن به ناآرامی‌های اخیر دخیل بوده‌اند.

 

سوال: تحلیل‌های مختلفی درباره ریشه و علت اغتشاشات پاییز سال گذشته مطرح شده است. برای شروع گفتگو از تحلیل سازمان اطلاعات سپاه پاسداران به‌عنوان نهاد مهم امنیتی کشور درباره ریشه‌ها و ابعاد مختلف طراحی دشمنان بفرمایید.

 

در شش ماهه اول سال ۱۴۰۱، جمهوری اسلامی ایران با توفیقات متعدد و فرصت‌هایی در عرصه داخلی و خارجی روبرو بود، که می‌توانم به این موارد اشاره کنم:

 

یک مورد، همت و همدلی دستگاه‌های اجرایی، نظارتی و تقنینی در حل معضلاتی، چون بحران کم آبی، قطعی برق، بلایای طبیعی و اجرای طرح‌های تحولی اقتصادی با حداقل تکانه‌های اجتماعی.

 

مورد بعدی عدم پیشرفت پروژه‌های منطقه‌ای آمریکا و عصبانیت از تأثیرگذاری راهبردیِ مدیریت رهبر انقلاب در شکست نقشه آن‌ها.

 

همکاری راهبردی ایران و روسیه (قرارداد راهبردی ۲۰ ساله) و برقراری کریدور شمال-جنوب و نیز همکاری راهبردی با چین (قرارداد راهبردی ۲۵ساله) و احیای ایده یک کمربند یک راه (احیای راه ابریشم) در کنار افزایش حضور چین در غرب آسیا نیز در این زمینه مهم بود.

 

همچنین روند تشکیل دولت در عراق، دستاورد لبنان در تعیین مرز آبی با رژیم، فعال‌شدن کرانه باختری علیه رژیم به موازات چالش‌ها در افغانستان و پاکستان نیز در همین مقطع دارای اهمیت بود.

 

تداوم پیشرفت برنامه هسته‌ای با حرکت به سمت غنی‌سازی ۶۰% و افزایش قدرت منطقه‌ای و موشکی جمهوری اسلامی ایران (بخصوص قدرت پهپادی)، توسعه نقش‌آفرینی منطقه‌ای از غرب آسیا تا قفقاز و اروپای شرقی و نیز همراهی قشر‌های مختلف جامعه در مراسمات ملی و مذهبی هم، چون جشن عید سعید غدیر، راهپیمایی عظیم اربعین حسینی (ع)، موج بین‌المللی سرود سلام فرمانده در عرصه فرهنگی-اجتماعی را در همین بازه زمانی می‌توان در نظر گرفت.

 

این شرایط منجر به بروز اضطراب و نگرانی‌های راهبردی آمریکایی‌ها و شرکای محلی آن برای ضربه زدن به جمهوری اسلامی شد؛ لذا در مقطع مهر و آبان (شروع سال تحصیلی و نزدیک‌شدن به سالگرد آبان ۹۸)، مسئله حجاب، آزادی زنان و جوانان به عنوان نقطه هدفِ فعال‌سازی بسترها، بازیگران و ابزار‌های تولید بی‌ثباتی در داخل کشور موضوعیت یافت تا ضمن تولید پتانسیل اعتراضی، زمینه فشار‌های حقوق بشری را فراهم نماید؛ بنابراین وقوع حادثه فوت خانم مهسا امینی با ویژگی‌های دخترِ جوان کُرد سنی به عنوان یک شتاب‌دهنده به برنامه‌ریزی دشمن عمل کرد.

 

اندیشکده‌های وابسته به هیئت حاکمه آمریکا با بررسی و آسیب‌شناسی اعتراضات در ایران به‌ویژه وقایع آبان ۹۸ فعال شده و به تمرکز بر حوزه زنان و جوانان برای براندازی بلندمدت جمهوری اسلامی توصیه می‌کردند. به طور مثال در گزارش مؤسسه FDD تأکید می‌کنند که تظاهرات آینده در ایران احتمالاً متضمن خشونت بیشتری اعم از خرابکاری علیه اموال عمومی و... است و احتمالاً اعتراضات به صورت انفجاری و با فواصل کوتاه‌تر بین هر قیام رخ می‌دهد.

 

سرویس‌های جاسوسی در جمع‌بندی خود در اواخر مرداد ۱۴۰۱ تأکید داشتند که عملیات در خصوص حجاب اجباری مقدمه‌ای برای براندازی نظام خواهد بود؛ لذا با تمرکز بر موضوع حجاب اجباری به‌ویژه در شبکه‌های اجتماعی موجی از مخالفت در مورد حجاب را ایجاد کردند.

 

وجود برخی زمینه‌های اجتماعی-فرهنگی و روانی نیز شرایط را برای تمرکز و نقش‌آفرینی دشمن مهیا کرده بود. از برخی نارضایتی‌های اقتصادی و معیشی در میان اقشار مردم و تبدیل آن به اغتشاش در جامعه به‌ویژه به دلیل تداوم مشکلات اقتصادی به استناد نظرسنجی‌ها تا تأثیر مخرب گسترش شبکه‌های مجازی، استفاده از ماهواره، VOD‌ها و بازی‌های رایانه‌ای طی دهه‌ی گذشته (به ویژه در سال‌های کرونا) بر نوجوانان و جوانان (تولید حس اعتراض، هیجان، خشونت و لذت‌طلبی در این نسل) و شکل‌دهی سبک زندگی با فاصله از هنجار‌های رسمی و ارزشی نظام.

 

علاوه بر این تشدید تغییر مرجعیت جامعه از نخبگان به چهره‌ها (سلبریتی‌ها) و اینفلوئنسر‌ها در سال‌های اخیر و نیز تولید محتوا حول محور حقوق زنان و جوانان، زن قربانی و تخریب حجاب؛ به موازات تحریک به تقابل با پلیس، گشت ارشاد، دستگاه قضایی و امر به معروف و نهی از منکر توسط رسانه‌های معارض، شبکه نمایش خانگی، سینما و تئاتر طی چندماهه منتهی به این رخداد و در نهایت تئوری‌پردازی خشونت و ظلم نهادینه در نظام و حتی اسلام و تولید تنفر از قشر مذهبی و هوادار نظام و تعمیق دوقطبی‌های سیاسی-اجتماعی نیز قابل مشاهده و تحلیل بود.

 

سوال: اقدامات مخرّب و نقشه دشمن معمولاً سطحی از نشانه‌های آشکار را هم به همراه دارند که از دید نگاه‌های تیزبین دور نمی‌ماند. گام‌های عملیاتی دشمنان در اجرایی کردن «جنگ ترکیبی» علیه ملت ایران در جریان اغتشاشات ۱۴۰۱ چه بود

 

آمریکایی‌ها بعد از روی کار آمدن دولت بایدن به این جمع‌بندی راهبردی رسیدند که در بسیاری از پرونده‌های خارجی با شکست روبرو شده‌اند و دلیل آن اقدامات ایران و مدیریت رهبر آن بوده است. این شکست‌ها باعث شده جایگاه بین‌المللی آمریکا تحت‌الشعاع قرار گیرد؛ لذا ایران باید بهای آن را بپردازد؛ بنابراین به سمت بازنویسی نسخه فشار حداکثری ترامپ از جنس دموکرات‌ها (جنگ ترکیبی) ذیل راهبرد مهار و محدودسازی جمهوری اسلامی حرکت نمودند. برای این منظور سه گام طراحی کرده بودند:

 

گام اول، ایجاد فضای اعتراضی نسبت به فوت خانم امینی، دامن زدن به اعتراض جماعت ناراضی و تولید فضای احساسی و تردید برای همراه‌سازی اقشار خاکستری و همسو.

 

گام دوم، کشاندن فضای اعتراض به اغتشاش با تلاش برای اعتصاب روزانه و اغتشاش شبانه و فعال شدن جریان‌ها و گروه‌های غیرهمسو.

 

گام سوم، تبدیل فضای اغتشاش به حرکت مسلحانه با فعال شدن گروه‌های و تیم‌های مسلح در محیط اغتشاش‌ها با تعرض به اماکن و نیرو‌های نظامی و انتظامی و کشته‌سازی.

 

در اردیبهشت‌ماه ۱۴۰۱ در نشست هماهنگی سیا با عناصر ضدانقلاب، با اشاره به نارضایتی‌های عمومی در کشور به عنوان فرصت مناسبی جهت بهره‌برداری طی ماه‌های آتی؛ پیرامون سازماندهی اعتراضات راه‌کنش‌های زیر مطرح می‌شود: ۱) تأکید بر لزوم تعیین مسئولین اجرایی و شورای پروژه، ۲) تشکیل اتاق جنگ داخلی علیه نظام، ارائه طرح‌های تامینی جهت حفاظت از نفرات و لیدر‌های میدانی، ۳) لزوم ارتباط‌گیری سلولی با لیدر‌ها جهت افزایش امنیت آنان و راهکار‌هایی جهت ساخت مواد منفجره، ۴) تولید تنفر با خبرسازی‌های احساسی، ۵) سلب امنیت از مردم و اقشار مذهبی هوادار نظام، ۶) یافتن راه حل‌هایی مثل نقاط کور جهت فرار از دوربین‌های شهری.

 

این در حالی است که ریچارد نفیو (کارشناس وزات خارجه آمریکا و معمار تحریم‌ها در دولت اوباما) در جلسه کنگره در پاسخ به پرسشی درباره بحث تغییر رژیم در ایران می‌گوید: «سیاست تغییر به صورت خبری وجود ندارد تا چه رسد به مرحله اجرایی. چالش اصلی جمهوری اسلامی ایران کارآمدی است نه مشروعیت. تغییر رژیم آرزویی است که نه آمریکا توانمندی آن را دارد و نه زمینه پیاده‌سازی آن در ایران به هر شکلی (نظامی-کودتا- انقلاب رنگی) وجود دارد. دموکرات‌ها معتقدند علاوه بر افزایش فشار اقتصادی در کنار آن نقش گروه‌های داخلی و تقویت و هدایت آن‌ها ذیل توسعه حقوق مدنی و پروژه نفوذ و ارتباط‌گیری با جامعه نخبگانی و دانشگاهی ضروری است.»

 

در چنین شرایطی آمریکایی‌ها به سمت طراحی و پیاده‌سازی نقشه دوم خود حرکت کردند. نقشه دوم، مشغول کردن هم زمان ایران به طیفی از بحران‌های داخلی، تأمین مالی گروه‌های خارجی، تحریک اقوام، القاء ناکارآمدی نظام، تداوم فشار‌ها و تحریم‌ها، قریب‌الوقوع نشان دادن حمله نظامی و انزوای گسترده‌تر سیاسی است. در واقع چارچوب نقشه دوم آن‌ها ساخت یک ایران ضعیف است.

 

سوال: دشمن برای ایجاد و گسترش اختلاف و بی‌اعتمادی میان سطوح مختلف گروه‌های مردمی و دسته‌جات سیاسی چه فعالیت‌ها و راهبرد‌هایی را درپیش گرفت؟

 

آن‌ها در حوزه افکار عمومی تلاش کردند با ایجاد جنگ روانی پرفشار و تولید موج‌ها و هشتگ‌ها در فضای مجازی حس نفرت، خشم و غم را در جامعه تحریک کنند. بررسی‌ها نشان می‌دهد برای این منظور روی سه محور تمرکز داشتند:

 

۱. القای نظام اقتدارگرا و یکدست محدودکننده. مانند: فیلترینگ شبکه‌های اجتماعی، یکپارچگی قوا، طرح صیانت، نظارت استصوابی

 

۲. القای تبعیض و نقض حقوق زنان. مانند: کمپین‌ها و حمله به گشت ارشاد، آزادی یواشکی، ورود زنان به ورزشگاه‌ها، کمپین کشف حجاب برای ۲۱ تیرماه

 

۳. القای نظام تهدیدگر جان و نان. مانند: کمپین اعدام نکنید، جلوگیری از واردات واکسن کرونا، کشته شدن ۱۵۰۰ نفر در آبان۹۸، مشکلات اقتصادی و معیشتی

 

۴. القای فروپاشی نظام جمهوری اسلامی و پایان عمر انقلاب اسلامی

 

در حوزه نیرو‌های سیاسی تلاش کردند با تمرکز بر تخریب نظام اسلامی و هدف گرفتن جایگاه فصل‌الخطابی رهبر انقلاب، برجسته‌سازی سبک زندگی غربی، محدودیت‌های اجتماعی مانند حجاب و حقوق زنان و معرفی زنان به عنوان جریان رهایی‌بخش در جامعه ایران؛ جامعه را به سمت دوقطبی شدن پیش برده و با تغییر اولویت‌های مسائل پیش روی دستگاه‌های تقنینی و اجرایی، مطالبات از نظام را افزایش دهند.

 

سوال: یکی از رخداد‌هایی که در ابتدای اغتشاشات با توجه به پتانسیل گروهک‌های فعال در مرز‌های غربی کشورمان وجود داشت بمباران مواضع این گروهک‌ها در عراق بود که موضع محکم و اقتدار کشورمان برای حفظ امنیت خود را نشان داد و به دلیل رخداد‌های پی‌درپی به این موضوع و ناگفته‌های آن کمتر پرداخته شد. با توجه به پیام‌هایی که از سوی دشمنان ارسال شده بود این اقدام چه نقشی در برنامه کشور برای مهار طرح کلان ضدامنیتی دشمن داشت؟

 

در سال‌های اخیر، یکی از اهداف آمریکا و رژیم صهیونیستی، حمایت و فعال‌سازی گروهک‌های تروریستی در لوای قوم‌گرایی و در جدار مرز‌های کشور با هدف تولید هسته‌های ناامن‌ساز و سرایت ناامنی به عمق کشور بوده است تا بتواند فرصت تنوع قومی و مذهبی در جمهوری اسلامی را به تهدید تبدیل نماید. در همین چارچوب شاهد افزایش تحرکات دشمن در راستای هم‌افزایی سرویس‌های جاسوسی با گروهک‌های تروریستی و نزدیک کردن مواضع گروهک‌ها به یکدیگر بوده‌ایم.

 

به نحوی که برابر رصد‌های اطلاعاتی ما، دستور کار ویژه‌ای در حوزه کردی با محوریت فعال‌کردن ایستگاه‌های آمریکا در منطقه در پرونده ضد انقلاب کردی در جریان بوده است و تداوم دارد. در یک مورد اواخر سال ۱۴۰۰ بالغ بر ۸۰۰ هزار دلار در اختیار ضد انقلاب کردی بابت تقویت آن‌ها با تجهیزات و نفرات جدید قرار گرفت.

 

در مقطع اربعین حسینی شاهد اعلام مواضعی از سوی برخی گروهک‌های کردی مبنی بر تهدید امنیت زائرین بودیم و با شروع اغتشاشات نقش‌آفرینی آنان در زمینه اعلام فراخوان، تحریک به حمله به نیرو‌ها و اماکن انتظامی و امنیتی، حمله به اقشار ارزشی و ... قوت گرفت؛ بنابراین به دنبال هماهنگی‌های پیشین با دولت عراق و پیام‌ها و اخطار‌های قبلی که به سران این گروهک‌ها داده شده بود، بر اساس اطلاعات دقیق دریافتی از داخل احزاب ضدانقلاب، طی چهار مرحله و همزمان با حضور عناصر اصلی گروهک، مواضع آن‌ها مورد ضربه سنگین نیرو‌های سپاه پاسداران قرار گرفت و تعادل امنیتی آنان برهم خورد. در این عملیات‌ها، با هدف قرار دادن دقیق ۴۴ هدف از پیش تعیین شده، تعداد ۲۴ نفر از اشرار ضدانقلاب معدوم و بیش از ۱۶۵ نفر از آنان زخمی شدند و شبکه همکار داخلی آنان نیز تحت اشراف و اقدام اطلاعاتی قرار گرفت.

 

به دولت عراق و مسئولین اقلیم شمال عراق هم خطوط قرمز ایران اعلام شد و فرصتی داده شد تا برای تأمین امنیت خاک کشور از تحرکات گروهک‌های تروریستی کردی جلوگیری کنند. همچنین در سفر اخیر دبیر شورای عالی امنیت ملی در این زمینه بحث شد و توافقاتی صورت گرفت.

 

سوال: برخی اخبار مبنی بر تبادل پیام‌هایی بین ایران و کشور‌های غربی در ایام اغتشاشات وجود داشت. مانند این که گفته می‌شد یکی ازکشور‌های غربی پایان اغتشاشات در ایران را به برآورده ساختن چند درخواست توسط ایران موکول کرده است. این اخبار چقدر صحت داشتند؟

 

در بحبوحه اغتشاشات این شایعه از طرف برخی رسانه‌های معارض مطرح شد که انگلیس، تلویحاً جمهوری اسلامی ایران را تهدید کرده که در ازای برآورده کردن شروطی از قبیل قطع حمایت از روسیه در جنگ اوکراین، بازگشت به محدودیت‌های برجامی وآزادی زندانیان، اغتشاشات پایان خواهد یافت.

 

پس از ایام اغتشاشات هم در برخی دیدار‌های دیپلماتیک، ادعا‌های مشابهی به خصوص از سوی کشور‌های اروپایی مطرح شده و تلاش شده این پیام به جمهوری اسلامی ایران منتقل شود که گشایش‌های اقتصادی، توسعه تعاملات بین‌المللی، عدم حمایت و میدان‌دهی به ضدانقلاب معاند و اپوزیسیون خارجی از سوی این کشور‌ها و برقراری ثبات در داخل کشور منوط به تغییر رفتار از سوی ایران، پذیرفتن روند‌های جهانی در موضوعات فرهنگی-اجتماعی و بازگشت از پیشرفت‌های هسته‌ای و... است.

 

به طور مثال در جلسه‌ای که با هدف احیاء مذاکرات در دوحه قطر با حضور هیئتی از وزارت خارجه کشورمان و هیئتی از اتحادیه اروپا برگزار شد، طرف مقابل بر موضوع تغییر رفتار جمهوری اسلامی ایران و تعامل با غرب تأکید کرده است.

 

به هر حال بروز اغتشاشات و بی‌ثباتی در کشور باعث می‌شود خصوصاً کشور‌های غربی در تعاملات خود با ایران، از مشکلات داخلی ما به سود منافع خود بهره برند، اما در مجموع جمهوری اسلامی ایران تلاش کرده است از موفقیت این کشور‌ها در پیوند زدن موضوعات متعدد مذاکراتی یا سایر موضوعات با مشکلات داخلی خود جلوگیری کند و برگ برنده را از دشمن سلب کند. به حول و قوه الهی و با تدابیر اتخاذ شده شرایط داخلی مهار و کنترل شده و با تلاش دولت محترم آسیب‌ها مرتفع خواهد شد و دشمن و سرویس‌های جاسوسی معترفند به اینکه نظام جمهوری اسلامی ایران بر اغتشاشات و حل مسائل فائق آمده است.

 

سوال: از ظواهر امر اینگونه بر می‌آمد که شبکه مرتبط با سلطنت‌طلبان و منافقین هم در ایجاد بلوای اخیر سهیم بوده‌اند.

 

 با توجه به تنفر تاریخی مردم ایران از گروهک‌های تروریستی، به‌ویژه منافقین و سلطنت‌طلبان، هیچ‌موقع این‌ها توان تولید موج و رخداد امنیتی اجتماعی در داخل کشور را نداشته‌اند و همواره مترصد فرصتی جهت موج‌سواری و تولید ناامنی و اغتشاش در آن بستر بوده‌اند. البته پشتیبانی و هدایت آن‌ها توسط سرویس‌های جاسوسی افزایش داشته و طی سال‌های اخیر تلاش کردند با فعال‌سازی و انسجام‌بخشی به گروه­ها و جریان‌های تروریستی، بالاخص در حوزه جنگ روانی درحوادث اخیر نیز از آن‌ها در این محور‌ها بهره‌برداری کنند: از حفظ خط آشوب و القاء گسترش دامنه اعتراضات از طریق فراخوان زدن وهشتگ سازی تا کشته‌­سازی­ها در داخل و اهرم سازی برای فشار حقوق بشری و انجام اقدامات ایذایی علیه مردم و زیرساخت‌های کشور و تداوم اقدامات تبلیغاتی و تطهیر گروهک‌ها در جامعه با سبک‌های ابتکاری به منظور اثرگذاری بیشتر بر نسل جوان.

 

در این راستا در نشست سه جانبه‌ای با حضور نمایندگانی از آمریکا، انگلیس، رژیم صهیونیستی در یکی از کشور‌های منطقه پیرامون وضعیت ایران بر چند نکته تاکید می‌شود؛ «اول اینکه توسط ناوگان پنجم نیروی دریایی آمریکا، تسلیحاتی در اختیار ضد انقلاب کردی قرار گیرد و دوم پشتیبانی اطلاعاتی از گروهک نفاق برای شناسایی اماکن مهم و سوم فعال کردن گروه‌های ضد انقلاب برای انجام اقدامات سری در داخل ایران».

 

با توجه به اشراف دستگاه‌های اطلاعاتی کشور بر روی سرشبکه‌های عملیاتی و رسانه‌ای این گروهک‌ها در داخل؛ در اوج اغتشاشات، ۳۵ نفر از لیدر‌های نفاق و ۲۰ نفر از لیدر‌های جریان سلطنت‌طلب شناسایی و دستگیر شدند. در این بین شبکه ادعایی جوانان محلات نیز در برخی استان‌ها مورد رهگیری و اشراف اطلاعاتی قرار گرفت و با آن برخورد شد.

 

همچنین در ارزیابی که سرویس دیا (اطلاعات نظامی آمریکا) در مهرماه داشته عنوان می‌گویند: «این گروه‌ها ثابت کردند در حمله به مرز‌های ایران ناتوان هستند و ادعا‌های قبلی آنان در خصوص عملیات خرید و انبار تسلیحات در داخل ایران کذب بوده است. ضمن آنکه شهر‌های کردستان عملکرد بهتری نسبت به شهر‌هایی داشتند که هواداران سازمان مجاهدین در آن حضور داشتند».

 

سوال: در مسائل امنیتی بسیاری از مسائل در ناگفته‌ها و اتفاقاتی است که با تمهیدات امنیتی از وقوع آن‌ها جلوگیری شده است. بعضی از مصادیق این موفقیت‌ها را تشریح نمایید.

 

در سال‌های اخیر و متاثر از ارتقاء سطح مواجهه انقلاب اسلامی با نظام سلطه در صحنه داخلی، منطقه‌ای و بین‌المللی (به خصوص پس پیروزی محور مقاومت در اعلام پایان داعش)، شاهد تلاش دشمنان برای خلق محیط امنیتی جدید پیرامون کشور در قالب جنگ ترکیبی هستیم.

 

یکی از اضلاع جنگ ترکیبی، جنگ اطلاعاتی و امنیتی علیه منافع و امنیت ملی ایران است. دستگاه‌های اطلاعاتی، دستگاه‌های رسانه‌ای، فضای مجازی و گروه‌های تروریستی بازیگران محوری جنگ اطلاعاتی امنیتی برای بی‌ثبات‌سازی و مهار جمهوری اسلامی ایران هستند. در این راستا سازمان اطلاعات سپاه در جهت شناسایی، پیشگیری و مقابله با عناصر و شبکه‌های تولیدگر ناامنی، رصد دائم و هوشمند تهدید از مبدأ را در دستورکار دارد.

 

یک نمونه از دفع خطرات و رخداد‌هایی که دشمنان در جریان این اغتشاشات برنامه‌ریزی کرده بود؛ پیشگیری از ترور امام جمعه یکی از استان‌ها و حمله به استانداری آن بود. اقدامات متعدد دیگری هم انجام شد که باز به عنوان نمونه برخورد با بعضی جریانات صنفی که سعی در منحرف کردن مطالبات و اعتراضات اقشار جامعه داشتند، دستگیری عناصر مرتبط با گروهک‌های چپ، نفاق و سلطنت‌طلب قبل از اقدامات آشوب‌طلبانه آنان، ممانعت از برگزاری نشست‌های هماهنگی و فرماندهی سران چند گروهک، اجرای چندین مورد کیس اطلاعاتی علیه شبکه‌های فعال قاچاق سلاح در اغتشاشات و کشف و شناسایی مقادیر زیادی از سلاح‌هایی که عناصر گروهکی به منظور به‌کارگیری در اغتشاشات در حال قاچاق به داخل کشور بودند، را می‌توانم اشاره کنم.

 

سوال: به نظر می‌رسد دشمن برای ایجاد گسل و شکاف‌های اجتماعی و سیاسی روی بعضی مسائل از جمله فرقه‌های مذهبی، زنان و امثال آن سرمایه‌گذاری ویژه‌ای کرده است. این اقدام را چگونه تحلیل می‌کنید؟

 

سرمایه‌گذاری روی موضوعاتی که بتواند در جامعه تولید تفرقه کند و انسجام کشور را هدف بگیرد، همواره جزء راهبرد‌های قدیمی، ولی پراستفاده دشمن به‌خصوص انگلیس خبیث، نه‌تن‌ها در کشور ما بلکه در هر جامعه‌ای که چنین ظرفیتی داشته باشد؛ بوده است. اگر بخواهم شفاف‌تر توضیح بدهم این سرمایه‌گذاری در سه حوزه بوده است:

 

۱. در حوزه زنان یک روند جهانی جریان دارد. نشانه‌های فراوان پنهان و آشکار مبنی بر تمرکز و سرمایه‌گذاری دشمن در این موضوع در کشور ما هم وجود دارد. قبل‌تر در مورد جمع‌بندی سرویس‌های جاسوسی در مقوله حجاب نکته‌ای را گفتم. اعلام رسمی بایدن به اینکه «اعتراضات به رهبری زنان در ایران بیدار شده و آمریکا در کنار زنان ایران ایستاده است» و همچنین اختصاص بودجه‌های کلان وزارت خارجه و سیا به پروژه کشف حجاب یک مثال دیگر از این موضوع است.

 

 

در اوج اغتشاشات در مهرماه، وزیرخارجه آمریکا در جلسه‌ای با چند تن از فعالان ضد انقلاب ایرانی حوزه زنان و حقوق بشر عنوان کرد که دولت آمریکا حمایت‌های مالی لازم را در جهت حمایت از فعالان حقوق بشر و بویژه حقوق زن و ایجاد اجماع جهانی علیه دولت ایران از طریق دفتر توسعه و ترویج دموکراسی و حقوق بشر وزارت خارجه آمریکا (DRL) در خصوص وضعیت زنان ادامه خواهد داد.

 

۲. در حوزه قومی و مذهبی، یکی از این سرویس‌ها اخیراً در راهبرد‌های خود، ایجاد بحران و دامن زدن به شکاف‌های موجود در استان‌های با تنوع قومیتی در کشورمان را یکی از مهم‌ترین راه‌های تضعیف نظام جمهوری اسلامی ایران عنوان کرده و بزرگ‌نمایی برخی نارسایی‌ها، دامن‌زدن به تفرقه مذهبی و تنش قومی، تحریک مردم بواسطه بحران آب، ایجاد بدبینی نسبت به رهبری و سپاه و ... را به عنوان راه‌کنش آن برشماری کرده بود.

 

در پروژه‌ای دیگر مبلغ ۵۵۰ هزار دلار کمک رسانه‌ای برای تحریک اقلیت‌های قومی و مذهبی در مناطق مرزی ایران و پوشش اخبار اغتشاشات در داخل کشور اختصاص داده شد.

 

۳. در حوزه جوانان، بر اساس اطلاعات واصله به ما اخیراً در موردی دیگر واگرا نمودن قشر جوان و اطلاق اصطلاح «انقلاب دانشجویی» به اغتشاشات پاییز، بازتولید و برجسته‌سازی تنش‌های سیاسی و تقسیم جریان‌ها به تندرو و میانه‌رو را به عنوان راه‌کنش تغییر استراتژی آمریکا در مواجهه با ایران برشماری کرده بودند.

 

سوال: تقابل امنیتی و نظامی ایران و رژیم صهیونیستی از جمله مهم‌ترین محور‌های پرونده امنیتی کشور است. موضوعی که در سال‌های اخیر با افزایش قدرت و نفوذ ایران در منطقه از سوی صهیونیست‌ها با حساسیت بیشتری هم دنبال می‌شود و با تلاش‌هایی برای ضربه زدن به منافع منطقه‌ای ایران همراه بوده است. ایران، اما به‌دلیل دست بالا داشتن در این فضا سعی کرده ضمن پرهیز از واکنش‌های هیجانی و مقطعی، اما در زمان و مکان مناسب این اقدامات را پاسخ دهد. درباره اقدامات متقابل ما در این زمینه چه مواردی را می‌توان مطرح کرد؟

 

لازم است توجه شود که رژیم صهیونیستی، طی سال‌های اخیر در شرایطی قرار گرفته است که از طرفی با اقدامات تهاجمی گروه‌های محور مقاومت علیه منافع خود و روند قدرت‌افزایی ایران و محور مقاومت مواجه است و از طرف دیگر صهیونیست‌ها دچار گسیختگی و بحران‌های داخلی می‌باشند؛ لذا مقامات این رژیم اشغالگر تلاش داشته‌اند ضمن کشاندن تهدیدات از محیط داخلی خود به خارج و تحمیل فشار بر جبهه مقاومت به سطحی از بازدارندگی دست یابند. جمهوری اسلامی ایران ّنیز درچارچوب سیاست اصولی خود مبنی بر "پاسخ متقابل به تهدیدات"، تولید بازدارندگی اطلاعاتی با دو ویژگی اقدام پنهان و ضربه متقارن علیه رژیم صهیونیستی را در دستور کار دارد.

 

البته که در سطح مواجهه، تهدیدات جمهوری اسلامی ایران برای رژیم موجودیتی و ضربات راهبردی است، اما تحرکات صهیونیست‌ها تاکتیکی و مقطعی است؛ لذا با بهره‌گیری از جنگ رسانه‌ای سعی دارند اقدامات کوچک خود را رسانه‌ای کرده و به زعم خود خلق اعتبار کنند. در مقابل، بستر‌ها و ظرفیت‌های مورد استفاده سرویس جاسوسی رژیم در این اقدامات، شناسایی و کشف شده‌اند. نمونه‌ای از مواجهه برتری‌ساز جمهوری اسلامی ایران با رژیم را در قضیه کشتی‌ها مشاهده کردید. همچنین در حوزه‌ها و عرصه‌های مختلف مناطق اشغالی، نوار غزه، فضای سایبر، ایستگاه‌های رژیم در منطقه و ... ضرباتی به آن‌ها وارد می‌شود و تقویت توان برای وارد ساختن ضربات اساسی همچنان در دستور کار است.

 

البته به دلیل حفاظت از اهداف، روش‌ها و ابزار‌ها و همچنین صیانت از شبکه‌های همکار و جریان‌های همسو در عمق خاک فلسطین اشغالی و نیز تولید رعب و ابهام از منشاء ضربات در طرف صهیونیست؛ فعلاً تصمیمی برای بازگویی و رسانه‌ای کردن این اقدامات موثر وجود ندارد.

 

سوال: اخباری درباره دخالت سرویس‌های اطلاعاتی بیش از بیست کشور در اغتشاشات پاییز مطرح شد. ابعاد این مسئله را تشریح نمایید؟

 

 بررسی‌های اطلاعاتی در سازمان اطلاعات سپاه بیانگر نقش‌آفرینی و مشارکت سرویس‌های اطلاعاتی نزدیک به بیست کشور در اغتشاشات ۱۴۰۱ می‌باشد که بعضا در برخی از این کشور‌ها چند سرویس اطلاعاتی‌شان مداخله داشته‌اند.

 

قابل اشاره است که طی سال‌های اخیر تلاشی برای ایجاد ائتلاف و تقسیم کار میان گروه‌های معارض جمهوری اسلامی ایران و سرویس‌های اطلاعاتی کشور‌های متخاصم در جریان بوده است که در وقایع اخیر خود را به منصه ظهور رسانده است.

 

البته مداخله سرویس‌های اطلاعاتی و سفارتخانه‌های این کشور‌ها به صورت مستقیم و غیرمستقیم یا با همکاری عوامل نیابتی در عرصه‌های مختلف سیاسی، امنیتی، دیپلماتیک، حقوقی و سایبری بوده است.

 

به طور مثال: ۱. جمع آوری اطلاعات از وضعیت میدانی اغتشاشات و مطالبات اغتشاشگران، ۲. شناسایی مسیر‌ها و گروه‌های فعال در قاچاق سلاح و مهمات، ۳. هماهنگ سازی گروهک‌های تروریستی، ۴. حمایت مالی و رسانه‌ای از اغتشاشگران، ۵. اعمال فشار بر نهاد‌های حقوقی و بین المللی با هدف انزوا و اخراج ایران، ۶. تشدید فشار‌های دیپلماتیک بر جمهوری اسلامی ایران، ۷. تلاش برای متحد سازی و تقویت عناصر اپوزیسیون و معاند، ۸. زمینه سازی و حمایت از برگزاری تجمعات ضدانقلاب در خارج کشور، ۹. تشدید فشار تحریمی و موج‌سازی رسانه‌ای در حوزه معیشت و گرانی، ۱۰. طراحی اقدامات ایذایی و خرابکاری سایبری، از جمله مواردی است که می‌توانم به آن اشاره کنم.

 

از کشور‌هایی که در این زمینه‌ها فعال بوده‌اند، می‌توان به آمریکا، انگلیس، امارات، عربستان، فرانسه، آلمان، کانادا، بلژیک، اتریش، آلبانی، استرالیا، ایسلند، ایتالیا، کوزوو، نروژ، بحرین، نیوزلند و رژیم اشغالگر صهیونیستی اشاره کرد.

 

در این زمینه برخی از تحرکات این سرویس‌ها و عوامل آن‌ها به شرح زیر است:

 

۱. تحرکات دیپلمات‌های سفارت فرانسه در تهران برای جمع‌آوری اطلاعات میدانی از اغتشاشات و وضعیت نیرو‌های امنیتی و انتظامی در مهرماه و تبادل اطلاعات با افسر اطلاعاتی سفارت یکی از کشور‌های اروپایی.

 

۲. تلاش رژیم صهیونیستی برای توجیه ایجاد صندوق حمایت از اعتصاب کنندگان و معترضین به ابتکار و تامین مالی آمریکا و دیگر کشورها.

 

۳. جلسه سفرای ۲۸ کشور اروپایی در سفارت یک کشور اروپایی در نیمه مهرماه ۱۴۰۱ برای بررسی پیشنهاد فراخوان سفرای کشور‌های عضو اتحادیه اروپا و بستن سفارتخانه‌های اروپایی در ایران با محوریت آلمان.

 

۴. استفاده از اتباع غیراروپایی (افغانی، پاکستانی، عراقی) و حضور اتباع اروپایی برای جمع‌آوری اطلاعات و مستندسازی وضعیت اغتشاشات که منجر به بازداشت ۴۰ نفر از اتباع یکی از کشور‌های همسایه، یک نفر تبعه فرانسوی-ایرلندی در استان خراسان رضوی و یک تبعه آلمانی در استان اردبیل شده بود.

 

۵. تشدید فعالیت‌ها و پشتیبانی سازمان سیا در جهت ایجاد بستر‌های سایبری لازمِ مخابره اخبار اغتشاشات از جمله تلاش برای ارسال تجهیزات فنی، ابزار‌های گریز و لغو تحریم وسایل مرتبط با ارتباطات موبایلی به بهانه جریان آزاد اطلاعات و آزادی اینترنت در بحبوحه اغتشاشات

 

۶. در خواست سیا مبنی بر تشکیل تیم مشترک با موساد و ام آی شش برای فعال سازی مجدد پروژه ترور دانشمندان به ویژه در حوزه هسته‌ای و فضایی و نظامی در اواخر اغتشاشات

 

۷. نشست دوره‌ای مشترک سازمان اطلاعاتی امارات و رژیم صهیونیستی در یک کشور عربی با موضوع حمایت از اغتشاشات در ایران.

 

سوال: جدا از طراحی دشمنان بیرونی و عوامل داخلی‌شان، نقش افراد فریب خورده یا بی‌اطلاع داخلی در دامن زدن به این حوادث چه بود؟

 

رهبر معظم انقلاب در بیاناتشان در مراسم مشترک دانش‌آموختگی دانشجویان دانشگاه‌های افسری نیرو‌های مسلح فرمودند که این حوادث فقط به بهانه فوت آن خانم روی داد وگرنه این اغتشاشات توسط دشمن برنامه‌ریزی شده بود.

 

در حالی که در همان ساعات اولیه، نهاد‌های مسئول در بخش‌های مختلف در حال رسیدگی به ماجرای فوت ایشان بودند، متأسفانه برخی افراد در داخل به جای روشنگری، مطالبه‌گری به حق و تزریق آرامش به جامعه، صرفا بر اساس برخی شنیده‌ها و بدون تحقیق در اصل ماجرا، همزمان با جنگ روانی پرحجم رسانه‌های معاند؛ با مواضع دوپهلو یا مهیّج نظام را محکوم کردند و در واقع موجب تشدید ابهام و در نتیجه خشم جامعه شدند. این افراد بی‌آنکه بتوانند تحلیل کنند که این اغتشاشات در بستر جنگ ترکیبی رخ داده است، صرفا سبب تهییج و تحریک برخی جوانان و نوجوانان فریب‌خورده شدند تا نقش عمله سرویس‌های جاسوسی بیگانه و گروهک‌های معاند را بازی کنند.

 

فعالیت برخی جریانات داخلی و انفعال برخی دیگر به مثابه ایام فتنه ۸۸ نشان داد، همواره بصیرت داشتن و درک درست موقعیت و فضا لازمه پیشگیری و یا عبور از بحران‌هاست. تخریب ارکان، اصول، وجهه و ساختار‌های نظام اسلامی و عوض کردن جای دشمن و دوست از جمله رفتار‌هایی بود که از آنان سر زد و باعث پوشانیده‌تر شدن حقیقت و غبارآلوده شدن فضا شد. هرچند اصلاح دیرهنگام برخی موضع‌گیری‌ها به نوبه خود به شفاف‌تر شدن فضا کمک کرد، اما سکوت و مواضع دوپهلوی نخبگان، برخی علمای بلاد و عمل دیرهنگام برخی نمایندگان مجلس، مع‌الأسف باز هم هزینه زیادی را به نظام جمهوری اسلامی ایران تحمیل کرد.

 

ایجاد بدگمانی، شک و تردید، بی‌تفاوتی، کینه و نفرت در مردم نسبت به حاکمیت با اتخاذ مواضع غیراصولی و غیرمسئولانه که بعضا از سر ناآگاهی و بعضا با منشأ عناد با نظام اسلامی شکل می‌گیرد، باعث تبدیل یک جامعه منسجم به جمعیت غیرهمسو، متشتت و معارض نظام اسلامی می‌شود که باید همه افراد و جریان‌های داخلی دلسوز مراقب باشند، از این فضا دوری کنند.

 

سوال: دشمن در اغتشاشات اخیر با حضور مردم در راهپیمایی سیزده آبان و ۲۲ بهمن در مقابل اتحاد ملت ایران شکست خورد، اما همانطور که رهبر انقلاب در سخنرانی ۱۴ خرداد امسال هم هشدار دادند این آخرین تلاش دشمن نبود و در آینده هم کار‌هایی خواهند داشت. ارزیابی شما از تحرکات آینده‌ی دشمن و جریانات معاند چیست؟

 

همانگونه که پیش‌تر بیان شد راهبرد دشمنان علیه جمهوری اسلامی ایران استمرار دارد و یکی از نقاط عطف برای آن‌ها در سال ۱۴۰۲ انتخابات است. اما اراده‌ای فوق اراده دشمن حاکم است که قرآن کریم در آیه ۱۲ سوره مبارکه آل عمران می‌فرماید: «قل للذین کفروا سَتغلبون ...» و همچنین در آیه ۳۶ سوره انفال پرورگار عالم وعده داده است: «ان الذین کفروا یُنفقون اموالهم لِیصدوا عن سبیل الله فَسینفقون‌ها ثم تَکون علیهم حَسره ثم یُغلبون ...»

 

نشانه این اراده الهی را در یوم الله ۱۳ آبان ماه و ۲۲ بهمن ماه، دوستان و دشمنان داخلی و خارجی دیدند. با حضور آگاهانه و با انگیزه جوانان و خانواده‌ها در این مناسک دینی-سیاسی و اعلام شکست نقشه ۱۰۰ روزه دشمنان، مقاومت ملت ایران تاثیر خودش را در وضعیت داخلی و خارجی کشور گذاشت.

 

تاثیر اول را بر روی آمریکایی‌ها گذاشت که بعد از گرفتار شدن در اشتباه محاسباتی از اغتشاشات و فکر کردن به اجرای به اصطلاح خودشان نقشه دوم با حمایت علنی از تروریست‌های خبیث و حامیان بدنام دیکتاتوری پهلوی، چرخش کردند و امروز به دنبال بازسازی چهره و مواضع خود هستند.

 

تأثیر دوم را بر روی اروپایی‌های گذاشت که با عقب نشینی از تروریستی اعلام کردن سپاه پاسداران انقلاب اسلامی توسط اتحادیه اروپا و دولت‌های اروپایی، به دنبال احیای مسیر‌های تعامل دیپلماتیک با ایران هستند که در ادامه آن شاهد حضور مدیر کل آژانس بین المللی انرژی اتمی در تهران بودیم.

 

تاثیر سوم را در سفر تاریخی جناب آقای دکتر رئیسی رئیس‌جمهور محترم کشورمان به چین و توافقات راهبردی تهران-پکن به ویژه در حوزه اقتصادی گذاشت.

 

تاثیر چهارم نیز در اعلام توافق جمهوری اسلامی ایران و عربستان سعودی و استقبال دیگر دولت‌های عربی برای توسعه روابط با ایران پیداست.

 

در محیط داخلی نیز در پی فرمان تاریخی رهبری معظّم انقلاب اسلامی مبنی بر عفو و تخفیف مجازات جمع قابل توجهی از متهمان و محکومان حوادث اخیر، همچنین همت مضاعف مجموعه‌های اجرایی، تقنینی و قضایی کشور برای مهار تورم و آرامش بخشی به بازار و نیز سرریز گشایش‌های خارجی به داخل کشور، الحمدلله شاهد ارتقاء امید، انسجام و اعتماد به نفس عمومی در بین اقشار مختلف مردم و شروع پروژه‌های بزرگ اقتصادی در ابتدای سال ۱۴۰۲ هستیم.

 

البته در فضای جنگ روانی دشمن باید مراقبت کنیم که دچار خطای شناختی نشویم این تحولات اخیر حاصل مقاومت مردم و کارآمدی نظام جمهوری اسلامی ایران است که در طول این سال‌های پیروزی انقلاب علی‌رغم این حجم از برنامه ریزی و اقدامات شرورانه دشمنان، کشور ممکن است دچار یک وقفه بشود، اما مسیر اعتلای پیشرفت و عزت ایران اسلامی تداوم داشته است.

alibagherikahkesh.blog.ir

با سلام

در راستای احترام به مخاطبان محترم و سهولت دسترسی به امکانات سایت  ، و با تلاش متخصصان فنی alibagherikahkesh.blog.ir موفق به کسب نماد اینماد ( نماد اعتماد الکترونیک مرکز توسعه تجارت الکترونیک) و همچنین ایجاد درگاه پرداخت الکترونیک آنلاین گردید.

مخاطبان محترم در صورت نیاز می‌توانند با کلیک بر روی نماد اینماد موجود در سایت مشخصات کسب و کار را مشاهده کنند.

همچنین با مراجعه به قسمت پیوند ها سایت و کلیک بر روی درگاه پرداخت الکترونیک آنلاین میتوانید به سهولت هزینه های خدمات را پرداخت کرد

 

alibagherikahkesh.blog.ir