🌐 پایگاه خبری بوعلی 🌐

🖤 بِسْمِ اللَّهِ الرَّحْمَنِ الرَّحِیمِ 🖤

چهارمین روز ثبت‌نام از داوطلبان انتخابات‌ ریاست‌جمهوری

امروز هم ثبت‌نام داوطلبان انتخابات ریاست‌جمهوری در وزارت کشور ادامه دارد.

به گزارش پایگاه خبری بوعلی ؛ چهارمین روز ثبت‌نام از داوطلبان انتخابات ریاست‌جمهوری از ساعت ۸ صبح امروز سیزدهم خرداد در ستاد انتخابات وزارت کشور آغاز شد.

 

تاکنون آقایان سعید جلیلی، علی لاریجانی، عبدالناصر همتی، مصطفی کواکبیان، محمد خوش‌چهره، قدرتعلی حشمتیان، محمدرضا صباغیان، محمود احمدی بیغش، عباس مقتدایی، سیداحمد رسولی‌نژاد، مسعود پزشکیان، علیرضا زاکانی، وحید حقانیان، فداحسین مالکی، حبیب‌الله دهمرده، حجت‌الاسلام محمدرضا میرتاج‌الدینی و خانم زهره الهیان در انتخابات ثبت‌نام قطعی کرده‌اند.

 

فردا آخرین روز ثبت‌نام از داوطلبان ریاست‌جمهوری است و پس از آن، شورای نگهبان به مدت یک هفته وارد فرایند بررسی صلاحیت‌ها خواهد شد. انتخابات زودهنگام چهاردهمین دوره ریاست‌جمهوری نیز پس از فرجه دو هفته‌ای تبلیغات نامزدها، در روز جمعه هشتم تیر ۱۴۰۳ برگزار می‌شود.

 وزیر ارشاد در انتخابات ثبت‌نام کرد

 

محمدمهدی اسماعیلی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی امروز برای ثبت‌نام در انتخابات ریاست جمهوری به ستاد انتخابات کشور مراجعه کرد.

 

محسن منصوری معاون اجرایی رئیس‌جمهور و میثم نیلی برادر داماد شهید رئیسی، او را در ستاد انتخابات همراهی کردند.

 

اسماعیلی متولد سال ۱۳۵۴ در کبودر آهنگ است و دارای دکترای علوم سیاسی است. او در سال ۱۴۰۰ به‌عنوان وزیر فرهنگ پیشنهادی دولت سیزدهم توسط شهید رئیسی به مجلس معرفی شد و با ۱۸۱ رای موافق و ۷۷ رای مخالف برای تصدی این سمت در دولت سیزدهم جمهوری اسلامی ایران انتخاب شد. 

 

ثبت‌نام از داوطلبان انتخابات‌ ریاست‌جمهوری

زریبافان هم کاندیدای انتخابات شد

 

مسعود زریبافان معاون احمدی‌نژاد امروز دومین داوطلبی بود که به وزارت کشور آمد. علی‌آبادی رییس سابق سازمان تربیت بدنی او را در ثبت‌نام انتخابات همراهی میکرد.

خبرنگاران در حاشیه ثبت‌نام زیبافان از علی‌آبادی درباره حضور احمدی‌نژاد در رقابتهای انتخاباتی سوال کردکه وی اظهار بی اطلاعی کرد و گفت خبر ندارم!

 

افشارزاده هم آمد

سرتیپ حسین افشارزاده آجودان ریاست‌جمهوری در دولت‌های نهم و دهم نیز امروز پا به رقابتهای ریاست جمهوری گذاشت و اسم خود را در میان داوطلبان انتخابات ثبت کرد.

حضور نماینده ادوار مجلس در رقابتهای انتخاباتی

حسینعلی قاسم‌زاده نماینده سه دوره مجلس شورای اسلامی هم داوطلب دیگری است که امروز به خیابان فاطمی آمد.

 

انتخابات‌ ریاست‌جمهوری

 

ثبت‌نام احمدی‌نژاد در انتخابات ریاست‌جمهوری 

 محمود احمدی‌نژاد هم برای رقابت در انتخابات ریاست جمهوری وارد ستاد انتخابات شد. احمدی‌نژاد را در ستاد انتخابات شیخ‌الاسلام، مرتضی تمدن، ثمره هاشمی و علیرضابیگی همراهی کردند. با حضور او تعداد کاندیدا‌های انتخابات به ۲۲ نفر رسید.

فعال اصلاح‌طلب داوطلب کاندیداتوری انتخابات شد

محمود صادقی فعال اصلاح‌طلب هم دقایقی پیش به ساختمان وزارت کشور آمد و اعلام کاندیداتوری کرد. او مدرس دانشگاه تربیت مدرس است و نمایندگی مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در دوره دهم مجلس را در کارنامه سوابق خود دارد.

وزیر سابق کشاورزی هم آمد

صادق خلیلیان وزیر پیشین جهاد کشاورزی هم برای انتخابات اعلام کاندیداتوری کرد. خلیلیان در انتخابات ریاست جمهوری سالهای ۹۲ و ۹۶ نام‌نویسی کرده بود.

 

این داوطلب هم گفت: باید با تشکیل دولت مقتدر و پایبندی به مبانی انقلاب مشکلات را جبران کنیم و در این مسیر به رئیس‌جمهوری توانمند، عدالت‌گرا و فسادستیز نیاز داریم که اقتصاددان باشد.

 

انتخابات‌ ریاست‌جمهوری

رئیس دانشگاه تهران به جمع داوطلبان انتخابات پیوست

مقیمی رئیس دانشگاه تهران بعد از نام نویسی پشت تریبون ستاد انتخابات قرار گرفت و گفت: روش و منش شهید رئیسی ادامه خواهد یافت، با این تفاوت که رشته تخصصی بنده در اقتصاد بخش عمومی است، خودم شخصا در صورت انتخاب به عنوان رئیس جمهور فرماندهی و هدایت وزارتخانه های مرتبط با بودجه را برعهده میگیرم

 

وی با بیان اینکه شعار محوری من دولت کارآفرین بر مدار علم و عمل است، متذکر شد: تلاشم این است که با ایده های کارآفرینانه به گونه‌ای عمل کنیم که کابینه کارآفرین داشته باشیم، یعنی بتوانیم با استفاده از ظرفیتهای بلااستفاده فرصتها را شناسایی کنیم.

سرتیپ شاهوردی در انتخابات ثبت‌نام کرد

سرتیپ ایرج سفلی شاهوردی، فرمانده پیشین حفاظت اطلاعات نیروی زمینی ارتش با حضور در ستاد انتخابات کشور، برای چهاردهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری ثبت‌نام کرد.

 

شاهوردی در نشست خبری پس از ثبت نام در انتخابات اظهار کرد: الان موقعیت به گونه‌ای است که در عرصه دفاع مردم و جان مردم به اقتصاد و مال مردم ورود کردم. سخنان رهبری انقلاب درباره اینکه رئیس جمهور باید با نگاهی فراجناحی عمل کند را مطالعه کردم و به صورت آتش به اختیار وارد شدم.

 

این داوطلب انتخابات بیان کرد که اگر جامعه به صورت تک قطبی باشد مسیر کشور دورانی شکل می‌شود. فراِیندی ایجاد میکنم که نتوانند افراد شایسته را تغییر دهند. مدرسه حکمرانی ایجاد میکنم تا مسئولان بتوانند مدیریت کنند. از هر استانی یک نفر به عنوان وزیر و یا مسئول در کابینه قرار می‌دهم. همانند سایر ارتشیان که شعارشان ارتش فدای ملت بود از اول با شما پیمان خونین بستم.

حسن محمدیاری نماینده پیشین مجلس هم امروز حضور خود در رقابتهای انتخاباتی را اعلام کرد. وی در کارنامه سوابق خود نمایندگی دوره یازدهم مجلس شورای اسلامی از حوزه انتخابیه تالش، رضوانشهر و ماسال را دارد. این داوطلب انتخابات ریاست جمهوری به خبرنگاران گفت: اگر کسی احساس مسئولیت می کند و وارد انتخابات میشود باید برنامه داشته باشد. 

 

وی ادامه داد: ما نمایندگان شهرستان های کم برخوردار در بطن قضایا بودیم. در جامعه با مشکلات اقتصادی و معیشتی مواجهیم. متاسفانه در فضای مجازی یله و رها گاهی اوقات چارچوب‌ها و خط قرمزها را رعایت نمیکنیم، به خصوص حریم انسانها را. 

 

انتخابات‌ ریاست‌جمهوری

 

محفوظی هم کاندیدا شد

مجتبی محفوظی داوطلب انتخابات ریاست جمهوری شد. وی در کارنامه سوابق خود نمایندگی دوره یازدهم مجلس شورای اسلامی از حوزه انتخابیه آبادان را دارد.

 عضو سابق کمیسیون امنیت ملی کاندیدای بعدی انتخابات 

شهریار حیدری نایب رئیس سابق کمیسیون امنیت ملی هم کاندیدای رقابتهای انتخاباتی شد.

 

حیدری در نشست خبری پس از ثبت‌نام بیان کرد: ژئوپلیتیک ایران در قلب دنیاست و اگر کسی این جغرافیا را درک کند با استعداد‌هایی که خدا به ما داده باید جزو قدرت‌های برتر باشیم. با توجه به تجاربی که در سطوح مختلف مدیریتی داشتم این سرزمین را به خوبی می‌شناسم و قدرت نظام را درک می‌کنم.

 

وی با اشاره به اینکه ما یک درصد جمعیت جهان و هفت درصد منابع جهان را داریم، تاکید کرد: اگر مشکلات مناطق مرزی را حل کنیم نتایجی مثبت بر عمق کشور دارد. کشور ۱۵ همسایه دارد که باید مورد توجه قرار بگیرید. مولفه ما امنیت پایدار و اقتصاد مردم محور است و تمام برنامه‌های بنده براساس مردم‌محوری تعیین شده است.

 

انتخابات‌ ریاست‌جمهوری

 

صوفی اصلاح‌طلب دومی که امروز کاندیدا شد

علی صوفی برای ثبت‌نام در انتخابات ریاست جمهوری وارد ستاد انتخابات شد. وی در دولت اول اصلاحات استاندار گیلان و در دوره دوم وزیر تعاون بود. او هم اکنون دبیرکل حزب پیشرو اصلاحات است.

 

صوفی در پاسخ به سوال خبرنگاران مبنی بر اینکه آیا جبهه اصلاحات از شما حمایت خواهند کرد، گفت: جبهه اصلاحات یک سازوکاری دارد که ابتدا باید کاندیدا‌ها معرفی شوند و بعدا درباره آنان اعلام نظر می‌کنند. در هر صورت بنده تابع جبهه اصلاحات هستم.

 

انتخابات‌ ریاست‌جمهوری

نماینده حزب موتلفه هم وارد وزارت کشور شد

محمدرضا پورابراهیمی نماینده ادوار مجلس عصر امروز به همراه اسدالله بادامچیان دبیرکل موتلفه اسلامی وارد ستاد انتخابات کشور شد.

 

پورابراهیمی در جمع خبرنگاران بیان کرد: مشکل اول کشور تامین نیازهای معیشتی مردم است و باید مجادلات کاذب را کنار گذاشت و از کارشناسان متخصص استفاده کرد. دوم ایجاد انسجام کامل در مدیریت اجرایی کشور و جلوگیری از بخشی نگری است.

 

او تاکید کرد: امروز هیچ اولویتی بالاتر از وضع معیشتی نیست. اینجانب متعلق به تمام مردم ایران هستم و امیدوارم بتوانم خدماتی را برای کشور انجام دهم.

 

انتخابات‌ ریاست‌جمهوری

 

 میرزایی هم آمد

حسین میرزایی نماینده سابق مجلس برای ثبت نام در انتخابات به وزارت کشور آمد. این داوطلب انتخابات گفت: آقای هاشمی با آن هوش و اقتدار سیاسی که داشت، نتوانست مشکل اقتصادی کشور را حل کند. آقای خاتمی با محبوبیتی که در آن سال‌ها پیدا کرد، نتوانست مشکلات کشور را حل کند. احمدی نژاد با جرأت، پرکاری و هوشی که داشت نیز نتوانست مشکلات را برطرف کند. آقای روحانی نیز که به جای خدا، دست نیاز به سوی کدخدا دراز کرد، هم نتواست بر مشکلات فائق بیاید. آقای رئیسی، آن مجاهد شریف عمرش کفاف نداد تا نتیجه کارش مشخص شود.

او افزود: اما آیا می‌توان گفت که همه وزرای اقتصادی و روسای بانک مرکزی و مسئولین گذشته فاسد، بی سواد یا بی عرضه بودند؟! هرگز نمی‌توان چنین قضاوت کرد، پس چرا اوضاع اقتصادی اینگونه است؟ ریل اقتصادی کشور از دولت سازندگی اشتباه گذاشته شده و هیچ کسی نتوانسته آن را اصلاح کند. باید از الگوی توسعه پایدار و اقتصاد لیبرال و سرمایه داری دست برداشت و به الگوی پیشرفت ایرانی اسلامی و اقتصاد مقاومتی روی آورد.

 

انتخابات‌ ریاست‌جمهوری

حضور قدیری‌ابیانه در ستاد انتخابات 

محمدحسن قدیری‌ابیانه فعال سیاسی و سفیر اسبق ایران در مکزیک هم عضر امروز انتخابات ثبت‌نام کرد. او می‌گوید: باید از باندبازی دست کشید، کسی که می‌خواهد در رأس دولت قرار بگیرد باید صورت مساله را بشناسد و راهکارها را بداند. در بسیاری از موارد ممکن است که رئیس دولت و دولت ناچار شود تصمیمی را به نفع مردم بگیرد، اما محبوبیت خود را از دست بدهد و ما رئیس‌جمهوری می خواهیم که محبوبیت خود را به حل مشکلات ترجیح ندهد.  

 

قدیری‌ابیانه افزود: انتصابات نباید حزبی و جناحی باشد. باید شفافیت را در کشور دایر کنیم از جمله شفافیت درباره حقوق، باید حقوق همه برای مردم مشخص شود چرا که مردم صاحب اموال هستند. منتها حقوق نظامیان و امنیتی‌ها استثناء است. شرکت‌های دولتی مثل شستا و بنگاه‌های دولتی باید از کسانی که با واسطه و رابطه منصوب شدند، پاکسازی شوند و این امر جزو برنامه‌های من خواهد بود. 

 

این فعال سیاسی تاکید کرد: حمایت از تولید و اشتغال و مقابله با فساد از اولویت‌های من است. ریشه فاسد باید خشکانده شود. مثلاً ارز چند نرخی منشا فساد است.

 

انتخابات‌ ریاست‌جمهوری

 

اعلام کاندیداتوری رضوانی 

غلامحسین رضوانی هم اعلام کاندیداتوری کرد. وی در کارنامه سوابق خود نمایندگی دوره یازدهم مجلس از حوزه انتخابیه تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس و همچنین قائم‌مقامی سازمان برنامه و بودجه را دارد.

 

او به خبرنگاران گفت:کسی که پایش به پاستور نرسیده می‌خواهد قانون شکنی کند؛ پایش برسد چه می‌کند. کسانی که باید همواره پاسخگو باشند با تبحر تمام در نقش مطالبه‌گر ظاهر می‌شوند. امام راه امام حسین (ع) را به ما آموخت. یاس آفرین نباید در مملکت درشت‌گویی کند. اگر به قله رسیدن به تاخیر می‌افتد به این دلیل است که بدهکاران ادعای طلبکاری می‌کنند. 

 

رضوانی بیان کرد: من در چندین نوبت حمایت خود را از آقای رئیسی اعلام کردم و متذکر شدم بعضی از همکاران ایشان از جنس ایشان نیستند. باید توجه کرد که اسیر فضای قدرت‌طلبان مقدس نما نشویم. ما در این مقطع باید از مسئولینی استفاده کنیم که از جنس مردم هستند. اولویت من مبارزه با مفاسد اقتصادی است که در بین مردم لانه کرده است.

 

انتخابات‌ ریاست‌جمهوری

 

محمد شریعتمداری هم آمد

محمد شریعتمداری سیاستمدار اصلاح طلب و از وزرای دولت‌های اصلاحات و اعتدال با حضور در وزارت کشور جهت ثبت‌نام در چهاردهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری، وزنه حضور اصلاح‌طلبان در این عرصه را سنگین‌تر کرد.

 

او در جمع خبرنگاران گفت: یکبار برای همیشه، برای بهبود کیفیت زندگی مردم باید درگیری‌ها و نزاع‌های بنیاد برکن بین گروه‌های اثرگذار بر عرصه سیاست و قدرت که در کنار فشار‌های بدخواهان خارجی منافع مردم و کیان کشور را به خطر انداخته و موجب شکست سیاست‌ها می‌شود، توقف یابد.

 

او بیان کرد: وعده می‌دهم که برای تحقق این هدف به پشتوانه سال‌ها همکاری با گرایشات مختلف سیاسی و رویکرد میاندارانه‌ای که مشی گفتمانی و عملی اینجانب بوده است، اختیارات رئیس جمهوری را به گونه‌ای به کار خواهم گرفت که بازیگران موثر بر سیاست، توان خود را علیه منافع مردم در دعوا‌ها و پنجه کشیدن‌ها تلف نکنند.

 

شریعتمداری تاکید کرد: شایستگان را در عرصه اداره کشور به کار خواهم گرفت که به فرموده مولای متقیان علی (ع) «تقدم افاضل بر اراذل» حق واقعی مردم بر حاکمان است و من این حق را ادا خواهم کرد.

 

انتخابات‌ ریاست‌جمهوری

 

نام‌نویسی نظری‌خانقاه در انتخابات

سید غنی نظری خانقاه نماینده مجلس دوازدهم با همراهی سید کاظم موسوی نماینده مردم اردبیل در مجلس یازدهم برای ثبت‌نام در انتخابات وارد ستاد انتخابات شد.

 

نظرى خانقاه گفت: در راستاى عمل به فرامین مقام معظم رهبرى مبنى بر پرشور کردن مشارکت پا به صحنه گذاشته‌ام. از نعمت اسلام و ولایت از دور افتاده‌ترین روستا به انتخابات ریاست جمهورى رسیدم. انحصار ایجاد شده بین چهره‌های کم کارکرد باید بشکند.

 

انتخابات‌ ریاست‌جمهوری

 

ثبت‌نام دقیقه آخری جلیل جعفری

جلیل جعفری نماینده ادوار مجلس نیز همزمان با دقایق پایانی مهلت ثبت نام انتخابات ریاست جمهوری به وزارت کشور مراجعه کرد. او به خبرنگاران گفت: امروز با توجه به توانایى‌های که در خود مى‌بینم کاندیدا شدم. در سطح ملى در دانشگاه‌های معتبر کشور تحصیل کردم؛ فارغ‌التحصیل شریف و امیرکبیر هستم و عضو هیئت علمى دانشگاه. همانند شهید رئیسى خستگى‌ناپذیر هستم.

روز چهارم ثبت نام از داوطلبان انتخابات ریاست جمهوری هم به پایان رسید. سخنگوی ستاد انتخابات اعلام کرد: امروز ۵۷ نفر مراجعه کننده به ستاد انتخابات داشتیم. از این تعداد ۷ نفر خانم و ۵۰ نفر آقا بودند. امروز ۲۰ نفر ثبت نام قطعی کردند.

 

سخنگوی ستاد انتخابات گفت: در طی چهار روز ۱۳۷ نفر مراجعه کننده داشتیم. مجموع ثبت نام کننده‌ها تا پایان روز چهارم به ۳۷ نفر رسید. فردا آخرین روز ثبت نام استنوشته شده توسط alibagherikahkesh.blog.ir
ساخت وبلاگ در بلاگ بیان، رسانه متخصصان و اهل قلم

🌐 پایگاه خبری بوعلی 🌐

🖤 بِسْمِ اللَّهِ الرَّحْمَنِ الرَّحِیمِ 🖤

🌐 پایگاه خبری بوعلی 🌐

نٓۚ وَٱلۡقَلَمِ وَمَا یَسۡطُرُونَ
متولد 1996 در MIS ، خبرنگار و روزنامه نگار
شناسه الکترونیکی ثبت ملی محتوای دیجیتال( کد شامد): 1-1-765329-64-0-1
در جنگ سخت، جسمها به خاک و خون کشیده میشوند و روح ها پرواز میکنند و میروند به بهشت؛ اما در جنگ نرم، اگر خدای نکرده دشمن غلبه بکند، جسمها پروار میشوند و سالم میمانند، و روح‌ ها میروند به قعر جهنم؛ فرقش این است؛ لذا این خیلی خطرناک‌تر است.
نوشتن، یک عمل هنرى است ؛زیادتر نگویید از آنچه که هست، از آنچه که باید و شاید. منصف باشیم؛ عادل باشیم. این‏ها آن وظایف ماست

🌻🌹🌹🌻🌹🌹🌻🌹🌹🌻🌹🌹🌻

💮بِسْمِ اللَّهِ الرَّحْمَنِ الرَّحِیمِ💮

اَللَّـهُ لَا إِلَـٰهَ إِلَّا هُوَ الْحَیُّ الْقَیُّومُ ۚ لَا تَأْخُذُهُ سِنَةٌ وَلَا نَوْمٌ ۚ لَّهُ مَا فِی السَّمَاوَاتِ وَمَا فِی الْأَرْ‌ضِ ۗ مَن ذَا الَّذِی یَشْفَعُ عِندَهُ إِلَّا بِإِذْنِهِ ۚ یَعْلَمُ مَا بَیْنَ أَیْدِیهِمْ وَمَا خَلْفَهُمْ ۖ وَلَا یُحِیطُونَ بِشَیْءٍ مِّنْ عِلْمِهِ إِلَّا بِمَا شَاءَ ۚ وَسِعَ کُرْ‌سِیُّهُ السَّمَاوَاتِ وَالْأَرْ‌ضَ ۖ وَلَا یَئُودُهُ حِفْظُهُمَا ۚ وَهُوَ الْعَلِیُّ الْعَظِیمُ ﴿٢٥٥﴾
لَا إِکْرَ‌اهَ فِی الدِّینِ ۖ قَد تَّبَیَّنَ الرُّ‌شْدُ مِنَ الْغَیِّ ۚ فَمَن یَکْفُرْ‌ بِالطَّاغُوتِ وَیُؤْمِن بِاللَّـهِ فَقَدِ اسْتَمْسَکَ بِالْعُرْ‌وَةِ الْوُثْقَىٰ لَا انفِصَامَ لَهَا ۗ وَاللَّـهُ سَمِیعٌ عَلِیمٌ ﴿٢٥٦﴾
اللَّـهُ وَلِیُّ الَّذِینَ آمَنُوا یُخْرِ‌جُهُم مِّنَ الظُّلُمَاتِ إِلَى النُّورِ‌ ۖ وَالَّذِینَ کَفَرُ‌وا أَوْلِیَاؤُهُمُ الطَّاغُوتُ یُخْرِ‌جُونَهُم مِّنَ النُّورِ‌ إِلَى الظُّلُمَاتِ ۗ أُولَـٰئِکَ أَصْحَابُ النَّارِ‌ ۖ هُمْ فِیهَا خَالِدُونَ ﴿٢٥٧﴾

🌹🌻🌻🌹🌻🌻🌹🌻🌻🌹🌻🌻🌹

بایگانی
نویسندگان
آخرین مطالب
آخرین نظرات
logo-samandehi پایگاه اطلاع‌رسانی دکتر سعید جلیلی

امروز هم ثبت‌نام داوطلبان انتخابات ریاست‌جمهوری در وزارت کشور ادامه دارد.

به گزارش پایگاه خبری بوعلی ؛ چهارمین روز ثبت‌نام از داوطلبان انتخابات ریاست‌جمهوری از ساعت ۸ صبح امروز سیزدهم خرداد در ستاد انتخابات وزارت کشور آغاز شد.

 

تاکنون آقایان سعید جلیلی، علی لاریجانی، عبدالناصر همتی، مصطفی کواکبیان، محمد خوش‌چهره، قدرتعلی حشمتیان، محمدرضا صباغیان، محمود احمدی بیغش، عباس مقتدایی، سیداحمد رسولی‌نژاد، مسعود پزشکیان، علیرضا زاکانی، وحید حقانیان، فداحسین مالکی، حبیب‌الله دهمرده، حجت‌الاسلام محمدرضا میرتاج‌الدینی و خانم زهره الهیان در انتخابات ثبت‌نام قطعی کرده‌اند.

 

فردا آخرین روز ثبت‌نام از داوطلبان ریاست‌جمهوری است و پس از آن، شورای نگهبان به مدت یک هفته وارد فرایند بررسی صلاحیت‌ها خواهد شد. انتخابات زودهنگام چهاردهمین دوره ریاست‌جمهوری نیز پس از فرجه دو هفته‌ای تبلیغات نامزدها، در روز جمعه هشتم تیر ۱۴۰۳ برگزار می‌شود.

 وزیر ارشاد در انتخابات ثبت‌نام کرد

 

محمدمهدی اسماعیلی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی امروز برای ثبت‌نام در انتخابات ریاست جمهوری به ستاد انتخابات کشور مراجعه کرد.

 

محسن منصوری معاون اجرایی رئیس‌جمهور و میثم نیلی برادر داماد شهید رئیسی، او را در ستاد انتخابات همراهی کردند.

 

اسماعیلی متولد سال ۱۳۵۴ در کبودر آهنگ است و دارای دکترای علوم سیاسی است. او در سال ۱۴۰۰ به‌عنوان وزیر فرهنگ پیشنهادی دولت سیزدهم توسط شهید رئیسی به مجلس معرفی شد و با ۱۸۱ رای موافق و ۷۷ رای مخالف برای تصدی این سمت در دولت سیزدهم جمهوری اسلامی ایران انتخاب شد. 

 

ثبت‌نام از داوطلبان انتخابات‌ ریاست‌جمهوری

زریبافان هم کاندیدای انتخابات شد

 

مسعود زریبافان معاون احمدی‌نژاد امروز دومین داوطلبی بود که به وزارت کشور آمد. علی‌آبادی رییس سابق سازمان تربیت بدنی او را در ثبت‌نام انتخابات همراهی میکرد.

خبرنگاران در حاشیه ثبت‌نام زیبافان از علی‌آبادی درباره حضور احمدی‌نژاد در رقابتهای انتخاباتی سوال کردکه وی اظهار بی اطلاعی کرد و گفت خبر ندارم!

 

افشارزاده هم آمد

سرتیپ حسین افشارزاده آجودان ریاست‌جمهوری در دولت‌های نهم و دهم نیز امروز پا به رقابتهای ریاست جمهوری گذاشت و اسم خود را در میان داوطلبان انتخابات ثبت کرد.

حضور نماینده ادوار مجلس در رقابتهای انتخاباتی

حسینعلی قاسم‌زاده نماینده سه دوره مجلس شورای اسلامی هم داوطلب دیگری است که امروز به خیابان فاطمی آمد.

 

انتخابات‌ ریاست‌جمهوری

 

ثبت‌نام احمدی‌نژاد در انتخابات ریاست‌جمهوری 

 محمود احمدی‌نژاد هم برای رقابت در انتخابات ریاست جمهوری وارد ستاد انتخابات شد. احمدی‌نژاد را در ستاد انتخابات شیخ‌الاسلام، مرتضی تمدن، ثمره هاشمی و علیرضابیگی همراهی کردند. با حضور او تعداد کاندیدا‌های انتخابات به ۲۲ نفر رسید.

فعال اصلاح‌طلب داوطلب کاندیداتوری انتخابات شد

محمود صادقی فعال اصلاح‌طلب هم دقایقی پیش به ساختمان وزارت کشور آمد و اعلام کاندیداتوری کرد. او مدرس دانشگاه تربیت مدرس است و نمایندگی مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در دوره دهم مجلس را در کارنامه سوابق خود دارد.

وزیر سابق کشاورزی هم آمد

صادق خلیلیان وزیر پیشین جهاد کشاورزی هم برای انتخابات اعلام کاندیداتوری کرد. خلیلیان در انتخابات ریاست جمهوری سالهای ۹۲ و ۹۶ نام‌نویسی کرده بود.

 

این داوطلب هم گفت: باید با تشکیل دولت مقتدر و پایبندی به مبانی انقلاب مشکلات را جبران کنیم و در این مسیر به رئیس‌جمهوری توانمند، عدالت‌گرا و فسادستیز نیاز داریم که اقتصاددان باشد.

 

انتخابات‌ ریاست‌جمهوری

رئیس دانشگاه تهران به جمع داوطلبان انتخابات پیوست

مقیمی رئیس دانشگاه تهران بعد از نام نویسی پشت تریبون ستاد انتخابات قرار گرفت و گفت: روش و منش شهید رئیسی ادامه خواهد یافت، با این تفاوت که رشته تخصصی بنده در اقتصاد بخش عمومی است، خودم شخصا در صورت انتخاب به عنوان رئیس جمهور فرماندهی و هدایت وزارتخانه های مرتبط با بودجه را برعهده میگیرم

 

وی با بیان اینکه شعار محوری من دولت کارآفرین بر مدار علم و عمل است، متذکر شد: تلاشم این است که با ایده های کارآفرینانه به گونه‌ای عمل کنیم که کابینه کارآفرین داشته باشیم، یعنی بتوانیم با استفاده از ظرفیتهای بلااستفاده فرصتها را شناسایی کنیم.

سرتیپ شاهوردی در انتخابات ثبت‌نام کرد

سرتیپ ایرج سفلی شاهوردی، فرمانده پیشین حفاظت اطلاعات نیروی زمینی ارتش با حضور در ستاد انتخابات کشور، برای چهاردهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری ثبت‌نام کرد.

 

شاهوردی در نشست خبری پس از ثبت نام در انتخابات اظهار کرد: الان موقعیت به گونه‌ای است که در عرصه دفاع مردم و جان مردم به اقتصاد و مال مردم ورود کردم. سخنان رهبری انقلاب درباره اینکه رئیس جمهور باید با نگاهی فراجناحی عمل کند را مطالعه کردم و به صورت آتش به اختیار وارد شدم.

 

این داوطلب انتخابات بیان کرد که اگر جامعه به صورت تک قطبی باشد مسیر کشور دورانی شکل می‌شود. فراِیندی ایجاد میکنم که نتوانند افراد شایسته را تغییر دهند. مدرسه حکمرانی ایجاد میکنم تا مسئولان بتوانند مدیریت کنند. از هر استانی یک نفر به عنوان وزیر و یا مسئول در کابینه قرار می‌دهم. همانند سایر ارتشیان که شعارشان ارتش فدای ملت بود از اول با شما پیمان خونین بستم.

حسن محمدیاری نماینده پیشین مجلس هم امروز حضور خود در رقابتهای انتخاباتی را اعلام کرد. وی در کارنامه سوابق خود نمایندگی دوره یازدهم مجلس شورای اسلامی از حوزه انتخابیه تالش، رضوانشهر و ماسال را دارد. این داوطلب انتخابات ریاست جمهوری به خبرنگاران گفت: اگر کسی احساس مسئولیت می کند و وارد انتخابات میشود باید برنامه داشته باشد. 

 

وی ادامه داد: ما نمایندگان شهرستان های کم برخوردار در بطن قضایا بودیم. در جامعه با مشکلات اقتصادی و معیشتی مواجهیم. متاسفانه در فضای مجازی یله و رها گاهی اوقات چارچوب‌ها و خط قرمزها را رعایت نمیکنیم، به خصوص حریم انسانها را. 

 

انتخابات‌ ریاست‌جمهوری

 

محفوظی هم کاندیدا شد

مجتبی محفوظی داوطلب انتخابات ریاست جمهوری شد. وی در کارنامه سوابق خود نمایندگی دوره یازدهم مجلس شورای اسلامی از حوزه انتخابیه آبادان را دارد.

 عضو سابق کمیسیون امنیت ملی کاندیدای بعدی انتخابات 

شهریار حیدری نایب رئیس سابق کمیسیون امنیت ملی هم کاندیدای رقابتهای انتخاباتی شد.

 

حیدری در نشست خبری پس از ثبت‌نام بیان کرد: ژئوپلیتیک ایران در قلب دنیاست و اگر کسی این جغرافیا را درک کند با استعداد‌هایی که خدا به ما داده باید جزو قدرت‌های برتر باشیم. با توجه به تجاربی که در سطوح مختلف مدیریتی داشتم این سرزمین را به خوبی می‌شناسم و قدرت نظام را درک می‌کنم.

 

وی با اشاره به اینکه ما یک درصد جمعیت جهان و هفت درصد منابع جهان را داریم، تاکید کرد: اگر مشکلات مناطق مرزی را حل کنیم نتایجی مثبت بر عمق کشور دارد. کشور ۱۵ همسایه دارد که باید مورد توجه قرار بگیرید. مولفه ما امنیت پایدار و اقتصاد مردم محور است و تمام برنامه‌های بنده براساس مردم‌محوری تعیین شده است.

 

انتخابات‌ ریاست‌جمهوری

 

صوفی اصلاح‌طلب دومی که امروز کاندیدا شد

علی صوفی برای ثبت‌نام در انتخابات ریاست جمهوری وارد ستاد انتخابات شد. وی در دولت اول اصلاحات استاندار گیلان و در دوره دوم وزیر تعاون بود. او هم اکنون دبیرکل حزب پیشرو اصلاحات است.

 

صوفی در پاسخ به سوال خبرنگاران مبنی بر اینکه آیا جبهه اصلاحات از شما حمایت خواهند کرد، گفت: جبهه اصلاحات یک سازوکاری دارد که ابتدا باید کاندیدا‌ها معرفی شوند و بعدا درباره آنان اعلام نظر می‌کنند. در هر صورت بنده تابع جبهه اصلاحات هستم.

 

انتخابات‌ ریاست‌جمهوری

نماینده حزب موتلفه هم وارد وزارت کشور شد

محمدرضا پورابراهیمی نماینده ادوار مجلس عصر امروز به همراه اسدالله بادامچیان دبیرکل موتلفه اسلامی وارد ستاد انتخابات کشور شد.

 

پورابراهیمی در جمع خبرنگاران بیان کرد: مشکل اول کشور تامین نیازهای معیشتی مردم است و باید مجادلات کاذب را کنار گذاشت و از کارشناسان متخصص استفاده کرد. دوم ایجاد انسجام کامل در مدیریت اجرایی کشور و جلوگیری از بخشی نگری است.

 

او تاکید کرد: امروز هیچ اولویتی بالاتر از وضع معیشتی نیست. اینجانب متعلق به تمام مردم ایران هستم و امیدوارم بتوانم خدماتی را برای کشور انجام دهم.

 

انتخابات‌ ریاست‌جمهوری

 

 میرزایی هم آمد

حسین میرزایی نماینده سابق مجلس برای ثبت نام در انتخابات به وزارت کشور آمد. این داوطلب انتخابات گفت: آقای هاشمی با آن هوش و اقتدار سیاسی که داشت، نتوانست مشکل اقتصادی کشور را حل کند. آقای خاتمی با محبوبیتی که در آن سال‌ها پیدا کرد، نتوانست مشکلات کشور را حل کند. احمدی نژاد با جرأت، پرکاری و هوشی که داشت نیز نتوانست مشکلات را برطرف کند. آقای روحانی نیز که به جای خدا، دست نیاز به سوی کدخدا دراز کرد، هم نتواست بر مشکلات فائق بیاید. آقای رئیسی، آن مجاهد شریف عمرش کفاف نداد تا نتیجه کارش مشخص شود.

او افزود: اما آیا می‌توان گفت که همه وزرای اقتصادی و روسای بانک مرکزی و مسئولین گذشته فاسد، بی سواد یا بی عرضه بودند؟! هرگز نمی‌توان چنین قضاوت کرد، پس چرا اوضاع اقتصادی اینگونه است؟ ریل اقتصادی کشور از دولت سازندگی اشتباه گذاشته شده و هیچ کسی نتوانسته آن را اصلاح کند. باید از الگوی توسعه پایدار و اقتصاد لیبرال و سرمایه داری دست برداشت و به الگوی پیشرفت ایرانی اسلامی و اقتصاد مقاومتی روی آورد.

 

انتخابات‌ ریاست‌جمهوری

حضور قدیری‌ابیانه در ستاد انتخابات 

محمدحسن قدیری‌ابیانه فعال سیاسی و سفیر اسبق ایران در مکزیک هم عضر امروز انتخابات ثبت‌نام کرد. او می‌گوید: باید از باندبازی دست کشید، کسی که می‌خواهد در رأس دولت قرار بگیرد باید صورت مساله را بشناسد و راهکارها را بداند. در بسیاری از موارد ممکن است که رئیس دولت و دولت ناچار شود تصمیمی را به نفع مردم بگیرد، اما محبوبیت خود را از دست بدهد و ما رئیس‌جمهوری می خواهیم که محبوبیت خود را به حل مشکلات ترجیح ندهد.  

 

قدیری‌ابیانه افزود: انتصابات نباید حزبی و جناحی باشد. باید شفافیت را در کشور دایر کنیم از جمله شفافیت درباره حقوق، باید حقوق همه برای مردم مشخص شود چرا که مردم صاحب اموال هستند. منتها حقوق نظامیان و امنیتی‌ها استثناء است. شرکت‌های دولتی مثل شستا و بنگاه‌های دولتی باید از کسانی که با واسطه و رابطه منصوب شدند، پاکسازی شوند و این امر جزو برنامه‌های من خواهد بود. 

 

این فعال سیاسی تاکید کرد: حمایت از تولید و اشتغال و مقابله با فساد از اولویت‌های من است. ریشه فاسد باید خشکانده شود. مثلاً ارز چند نرخی منشا فساد است.

 

انتخابات‌ ریاست‌جمهوری

 

اعلام کاندیداتوری رضوانی 

غلامحسین رضوانی هم اعلام کاندیداتوری کرد. وی در کارنامه سوابق خود نمایندگی دوره یازدهم مجلس از حوزه انتخابیه تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس و همچنین قائم‌مقامی سازمان برنامه و بودجه را دارد.

 

او به خبرنگاران گفت:کسی که پایش به پاستور نرسیده می‌خواهد قانون شکنی کند؛ پایش برسد چه می‌کند. کسانی که باید همواره پاسخگو باشند با تبحر تمام در نقش مطالبه‌گر ظاهر می‌شوند. امام راه امام حسین (ع) را به ما آموخت. یاس آفرین نباید در مملکت درشت‌گویی کند. اگر به قله رسیدن به تاخیر می‌افتد به این دلیل است که بدهکاران ادعای طلبکاری می‌کنند. 

 

رضوانی بیان کرد: من در چندین نوبت حمایت خود را از آقای رئیسی اعلام کردم و متذکر شدم بعضی از همکاران ایشان از جنس ایشان نیستند. باید توجه کرد که اسیر فضای قدرت‌طلبان مقدس نما نشویم. ما در این مقطع باید از مسئولینی استفاده کنیم که از جنس مردم هستند. اولویت من مبارزه با مفاسد اقتصادی است که در بین مردم لانه کرده است.

 

انتخابات‌ ریاست‌جمهوری

 

محمد شریعتمداری هم آمد

محمد شریعتمداری سیاستمدار اصلاح طلب و از وزرای دولت‌های اصلاحات و اعتدال با حضور در وزارت کشور جهت ثبت‌نام در چهاردهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری، وزنه حضور اصلاح‌طلبان در این عرصه را سنگین‌تر کرد.

 

او در جمع خبرنگاران گفت: یکبار برای همیشه، برای بهبود کیفیت زندگی مردم باید درگیری‌ها و نزاع‌های بنیاد برکن بین گروه‌های اثرگذار بر عرصه سیاست و قدرت که در کنار فشار‌های بدخواهان خارجی منافع مردم و کیان کشور را به خطر انداخته و موجب شکست سیاست‌ها می‌شود، توقف یابد.

 

او بیان کرد: وعده می‌دهم که برای تحقق این هدف به پشتوانه سال‌ها همکاری با گرایشات مختلف سیاسی و رویکرد میاندارانه‌ای که مشی گفتمانی و عملی اینجانب بوده است، اختیارات رئیس جمهوری را به گونه‌ای به کار خواهم گرفت که بازیگران موثر بر سیاست، توان خود را علیه منافع مردم در دعوا‌ها و پنجه کشیدن‌ها تلف نکنند.

 

شریعتمداری تاکید کرد: شایستگان را در عرصه اداره کشور به کار خواهم گرفت که به فرموده مولای متقیان علی (ع) «تقدم افاضل بر اراذل» حق واقعی مردم بر حاکمان است و من این حق را ادا خواهم کرد.

 

انتخابات‌ ریاست‌جمهوری

 

نام‌نویسی نظری‌خانقاه در انتخابات

سید غنی نظری خانقاه نماینده مجلس دوازدهم با همراهی سید کاظم موسوی نماینده مردم اردبیل در مجلس یازدهم برای ثبت‌نام در انتخابات وارد ستاد انتخابات شد.

 

نظرى خانقاه گفت: در راستاى عمل به فرامین مقام معظم رهبرى مبنى بر پرشور کردن مشارکت پا به صحنه گذاشته‌ام. از نعمت اسلام و ولایت از دور افتاده‌ترین روستا به انتخابات ریاست جمهورى رسیدم. انحصار ایجاد شده بین چهره‌های کم کارکرد باید بشکند.

 

انتخابات‌ ریاست‌جمهوری

 

ثبت‌نام دقیقه آخری جلیل جعفری

جلیل جعفری نماینده ادوار مجلس نیز همزمان با دقایق پایانی مهلت ثبت نام انتخابات ریاست جمهوری به وزارت کشور مراجعه کرد. او به خبرنگاران گفت: امروز با توجه به توانایى‌های که در خود مى‌بینم کاندیدا شدم. در سطح ملى در دانشگاه‌های معتبر کشور تحصیل کردم؛ فارغ‌التحصیل شریف و امیرکبیر هستم و عضو هیئت علمى دانشگاه. همانند شهید رئیسى خستگى‌ناپذیر هستم.

روز چهارم ثبت نام از داوطلبان انتخابات ریاست جمهوری هم به پایان رسید. سخنگوی ستاد انتخابات اعلام کرد: امروز ۵۷ نفر مراجعه کننده به ستاد انتخابات داشتیم. از این تعداد ۷ نفر خانم و ۵۰ نفر آقا بودند. امروز ۲۰ نفر ثبت نام قطعی کردند.

 

سخنگوی ستاد انتخابات گفت: در طی چهار روز ۱۳۷ نفر مراجعه کننده داشتیم. مجموع ثبت نام کننده‌ها تا پایان روز چهارم به ۳۷ نفر رسید. فردا آخرین روز ثبت نام است

alibagherikahkesh.blog.ir

نظرات  (۰)

هیچ نظری هنوز ثبت نشده است

ارسال نظر

ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
تجدید کد امنیتی