🌐 پایگاه خبری بوعلی 🌐

🖤بِسۡمِ ٱللَّهِ ٱلرَّحۡمَٰنِ ٱلرَّحِیمِ❤️ یَا رَفِیقَ مَنْ لا رَفِیقَ لَهُ🖤

جلیلی در «با مردم»: با اولین تشر و تهدید خارجی جا نمی‌زنم

کاندیدای چهاردهمین دوره انتخابات ریاست‌جمهوری، گفت: من کسی نیستم که با اولین تشر و تهدید خارجی جا بزنم و دست از حق مردم ایران برای داشتن فناوری‌های پیشرفته بکشم ایستادن یک کار منفعلانه نیست.

به گزارش پایگاه خبری بوعلی ؛ سعید جلیلی کاندیدای چهاردهمین دوره انتخابات ریاست‌جمهوری در برنامه تلویزیونی «با مردم» از شبکه اول سیما، گفت: سلام به همه مردم عزیز ایران، مردمی که هنر آنها انتخاب‌های بزرگ مثل انتخاب شهید رئیسی است و حالا دوباره وقت انتخاب است، بین بازگشت به ۸ سال تعطیلی کشور یا امتداد راه شهید رئیسی در احیای کارخانه‌ها. بین سپردن کشور به محفل‌های پنهان قدرت یا امتداد راه حضرت امام در اعتماد به توده‌های مردم. بین اداره کشور با گعده‌های کم‌مایه سیاسی یا امتداد راه رهبر انقلاب در سپردن نقش‌ها به جوانان خوش‌فکر خسته از سیاست‌زدگی‌ها.

وی افزود: بین بازگشت به دوران بهانه‌ها برای در رفتن از زیر بار مسئولیت یا تلاش جهادی برای حل مشکلات. بین ترسیدن از کدخدا و تعطیل‌کردن چرخ کشور یا ایستادن هوشمندانه و فعالانه تا آنجا که دشمن به شکست فاحش اعتراف کند.

کاندیدای انتخابات ریاست‌جمهوری عنوان کرد: مردم عزیز ایران حال به امتداد این روندها بنگرید و مسئولیت انتخاب را به یاد آورید. تصمیم در این بزنگاه آگاهی می‌خواهد. کسی که حوصله هم صحبتی با صاحب‌نظران را ندارد چگونه می‌تواند جنبه‌های مختلف یک امر را در نظر بگیرد و با عزم راسخ تصمیم‌ها را تا رسیدن به نتیجه پیگیری کند.

وی اضافه کرد: تصمیم در این بزنگاه شجاعت می‌خواهد. کسی که با کمترین تشر و تهدید از اصول عدول می‌کند چگونه می‌تواند شانه زیر بار مسئولیت تصمیم‌گیری بدهد و پای تصمیم‌های خود بماند. تصمیم در این بزنگاه عزم می‌خواهد کسی که برای این مسئولیت آمادگی ندارد چگونه می‌تواند این راه را تا رسیدن به مقصد دنبال کند و برای هر ملامت و ناملایمتی آماده باشد.

جلیلی تأکید کرد: تصمیم در این بزنگاه‌ها شناخت عمیق از مردم می‌خواهد. جریانی که تکیه او به محافل قدرت است و هنر او زد و بند و باجدهی به این و آن چگونه می‌تواند به مردم تکیه کند و نقش دهد و با اتکا به نیروهای تروتازه و پرتنوع مردم جلوی زیاده‌خواهی و عافیت‌طلبی محافل قدرت‌طلب بایستد. تصمیم در این بزنگاه آزادگی می‌خواهد. جریانی که تنها تدبیر سیاسی او باج دادن است حتماً نمی‌تواند با مردم تعامل کند و آنها را در جهش کشور عادلانه سهیم کند و نقش دهد. جریانی که ابزار سیاسی او تفرقه است چگونه می‌تواند مردم را حول یک پرچم متحد کند.

وی ادامه داد: جریانی که حیات و ابزار سیاسی آن ترساندن است چگونه می‌تواند برای مردم آرامش و امنیت بیاورد. جریانی که سرمایه‌های یک ملت را بنگاه معامله بیگانه برسرحقوق ملت می‌بیند حتماً نمی‌تواند از فرصت هم‌افزایی با دولت‌های مستقل و ملت های آزاده استفاده کند تا منافع مردم عزیز ایران را تأمین کند. کسی که مردم را از کدخدا یا رقبا می ترساند همیشه بهانه‌ای دارد تا سستی خود را در دفاع از حقوق مردم ایران توجیه کند. در کشاکش این بزنگاه بی‌سابقه خطای بزرگ‌ نشستن و انتخاب نکردن است وخطای بزرگ تر تردید و حیرت در انتخاب ودرنگ و تعلل در هم‌افزایی است و خطای بزرگ‌تر دست کشیدن از بلندنگری و سرگرم‌شدن به اهداف دم‌دستی است.

نامزد انتخابات ریاست‌جمهوری خاطرنشان کرد: اکنون زمان اتلاف فرصت‌ها نیست و درنگ و تردید در جهش بزرگ ترین خیانت به این فرصت عظیم تاریخی است. حالا وقت نقش آفرینی برای جبران هشت سال رکود، برای جبران هشت سال رشد صفر و رشد منفی، برای جبران هشت سال تخریب تاریخی، برای جبران هشت سال برباد رفتن سرمایه ها، برای جبران هشت سال نابود شدن فناوری ها و برای جبران هشت سال عمیق کردن گسل ها، برای جبران هشت سال از بین بردن اعتماد، برای جبران هشت سال بی عدالتی ها، برای نزدیک کردن دل ها با عدالت، برای جبران هشت سال بهانه تراشی ها و فرار از مسئولیت، امان از بهانه ها.

وی ادامه داد: می گفتند بدون FATF نمی توانیم واکسن کرونا بخریم اما شد. می گفتند بدون توافق جدید نمی توانیم نفت و فرآورده بفروشیم اما شد. می گفتند بدون برقراری رابطه با آمریکا نمی شود صادرات غیرنفتی را افزایش داد و شد و بیشتر از این هم خواهد شد. می گفتند نمی توان به مردم زمین داد اما شد. می گفتند نمی توان حقوق کارگران را افزایش داد اما شد. می گفتند رابطه با دنیا بدون رابطه با یک کشور خاص قابل افزایش نیست. شد یا نشد. الان وقت برای بهانه تراشی نداریم.

جلیلی عنوان کرد: گاز و نفتی که با عرق جبین کارگران ما به دست می آید مفت مفت از زیر سنجش وپایش می گذرد و پرت می شود. این نمونه ای از هدر دادن سرمایه ها در نبود عزم بر انضباط است. حساب کتاب دولت بیشتر از اینها بیشتر اینها باید سروسامان بگیرد. روستاها و عشایر در پیوند با شبکه ترابری و فراوری آماده جهش و تولید هستند تا به جریان رفت و آمد جهانی بپیوندند.

وی گفت: امروز روز وحدت بر سر ارزش های مشترکی است که ملت ما را حول تعالی و پیشرفت هم افزا می کند. سرمایه عظیم انسانی ما آماده جهش افرینی در فناوری های نقطه زن است. مساله تنها جهش تولید و جبران عقب ماندگی ها نیست. با حمله به منطقه ممنوعه فناوری های برتر باید دشمن را از تحریم ها پشیمان کرد. شرایط جهانی از هر زمانی مناسب تر برای شکل دادن ارتباطات نه بر مبنای سازش با استکبار که در جهت هم افزایی در جهاد بزرگ برای جهش ایران است. اقتصاد دریا که خود به تنهایی برای اداره یک مملکت کافیست تنها یکی از فرصت های معطل مملکت است که کنار معادن، نفت، گاز، گردشگری معطل روزمرگی هاست.

جلیلی گفت: مسئله مسکن بخشی از یک نگاه جامع به مجموعه طرح هایی است که از اقتصاد دریا محور تا شبکه مویرگی ترابری و فرابری تا مسئله فرهنگی را یکجا و در پیوند با هم در نظر دارد.

وی افزود: طرح سفر خانوادگی تنها پیشخوانی برای یک رویکرد جدی و عادلانه سازی برخورداری از امکانات دولتی است طرحی که گردشگری را نه صرفه به چشم اقتصادی بلکه به عنوان یک فرصت فرهنگی برای قوام دادن خانواده ها می بیند.

جلیلی با بیان اینکه طرح وان نمادی از یک عزم جدی برای مدیریت مصرف انرژی کشور به دست خود مردم است، گفت: طرح سبد غذایی نمادی از جدیت برای ایفای وظیفه دولت در به هدف رساندن تصمیماتی است که برای آسانی زندگی مردم باید به نتیجه رساند.

نامزد چهاردهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری اظهار داشت: مردم عزیز ایران انتخاب با شماست؛ دانشگاه در میدان و تولید کننده ثروت یا دانشگاه در حاشیه، دولت با حساب و کتاب یا دولت مورد طمع سودجویان، روستای تولید محور و ثروتمند یا روستای سانسور شده در برنامه ها، رفاه در روستا یا حاشیه نشینی در شهرها، دولتی که مشارکت مردم را باور دارد یا دولتی که مشارکت مردم را باور دارد یا دولتی که به قدرت مردم بی اعتناست، دولت نمایش و همایش های بی فایده یا دولت کارهای واقعی، ادامه خام فروشی و واردات یا توسعه صادرات و افزایش ارز آوری و اشتغال برای جوانان؛ انتخاب با شماست.

جلیلی افزود: در این لحظه که اقبال پرشور شما را دربیرجند، شهریار، اهواز، تهران، قم اصفهان، کرمان، شیراز و هم اکنون هم عازم مشهد هستم از هر زمان دیگر مصمم ترم تا شانه زیر بار مسئولیت دهم تا بار از دوش این مردم مهربان بردارم، تا برای عدالت برپا خیزم، تا سرزمین های خدا آباد شود، تا مردم ستمدیده احساس آرامش و امنیت کنند و دین خدا برپا شود.

وی ادامه داد: مگر می شود وقتی مردم در صحنه حاضرند و زنان و مردان پرنشاط، پیر و جوان برای یاری به صحنه آمده اند، مگر می شود وقتی خدا از ما پیمان گرفته است که در برابر شگم بارگی ستمگران و گرسنگی ستمدیگان آرام نگیریم از این میدان فرار کنم.

نامزد چهاردهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری گفت: مگر می شود وقتی می بینیم یک جهان پیش روست ولی با کوته نگری، سرگرم شدن به اهداف دم دستی، دلخوش بودن به ترفندهای سیاسی، دست کم گرفتن این فرصت‌ها، نشناختن فرصت ها و نشناختن ظرفیت مردم ایران از دست می رود درنگ کنیم، یا در راهی که انتخاب کرده ایم تردید کنیم یا از معرکه فرار کنیم اکنون که یک جهان فرصت به چنگ توست؛ ای هموطن به پیش زنهار از درنگ زهار از گریز.

جلیلی افزود: از مسائل و نگرانی های شما برای خانواده هایتان، دلسوزی برای جوانانتان و از دغدغه برای عزت و اقتدار ایران در جهان آگاهم حل این مسئله نقشه راه حساب شده‌ای می خواهد نگاه جامعی می خواهد که همه جوانب را بسنجد و همه حوزه ها را در پیوند با یگدیگرببیند و اشراف و شجاعت ایستادن مقابل فساد داخلی و خارجی می خواهد.

وی خاطرنشان کرد: ۳۵ سال تجربه من در سیاست خارجی و آشنایی به عمق مسائل کشور من را به این باور رسانده است که این مسائل با نگاه های دم دستی و طرح های شب امتحانی حل نمی شود تنها وقتی می توان مسائل روزمره را حل کرد که هدف را جهش در تولید، نقش آفرینی مردم، عدالت، قدرت ایران، فناوری های پیشرفت، روابط گسترده و سازنده با جهان و جهش در فرهنگ و تولیدات فرهنگی می خواهد، مسئله انتخاب یک راه است یک مسیر.

جلیلی گفت: کسانی که حرف از نشستن می زنند، عزمی برای پیمودن این راه را ندارند کسانی که یاس و ناامیدی از کلامشان می بارد این راه نخواهند پیمود، کسانی که از دشمن می ترسند کجا می توانند از حق پیشرفت مردم دفاع کنند. کسانی که مردم را دست کم می گیرند و ظرفیت های ایران را نمی شناسند چگونه می توانند از به همه مردم متناسب با همه استعدادهایشان برای جهش کشور نقش بسپارند جهاد و جهش راه و رسم دارد.

نامزد چهاردهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری گفت: دفاع از جهش کشور ایستادگی می خواهد، اصلاح ساختارهای فساد آفرین ایستادگی می خواهد، من کسی نیستم که با اولین داد و هوار دست از مبارزه با فساد بکشم. ثمر دادن فناوری های پیشرفته صبر می خواهد، ایستادن پای جوان دانشمند می خواهد.

جلیلی افزود: فناوری های پیشرفته ممکن است دیر به دست بیاید اما وقتی که به دست می آید ناگهان جایگاه یک کشور را در جهان تغییر می دهد من کسی نیستم که با اولین تشر و تهدید خارجی جا بزنم و دست از حق مردم ایران برای داشتن فناوری های پیشرفته بکشم ایستادن یک کار منفعلانه نیست اگر فعالانه مقاومت نکنیم فعال و با نشاط در مسیر پیشرفت حرکت نکنید دشمن طمع می کند.

وی ادامه داد: کسانی که ندانند چگونه باید بایستند نمی توانند حرکتی در شأن ملت ایران داشته باشند، کسانی که نقشه راه نداشته باشند نمی توانند طولانی مدت بایستند حالا وقت انتخاب شماست، هنر مردم ایران انتخابات بزرگ است و حالا وقت یک تصمیم بزرگ است، وقت درنگ نیست به روستاها، حاشیه شهرها بروید و صدای ما باشید صدای گروه هایی بروید که سانسور می شوند و دیده نمی شود گویی کسی روی نظر و انتخاب آنها حساب باز نکرده اند اما من روی همه آنها حساب باز کرده ام من به درک سیاسی شما باور دارم.

جلیلی همچنین در پایان خاطرنشان کرد: نوجوانانی که هنوز به سن رای نرسیده‌اند می‌توانند در این نقش‌آفرینی سیاسی سهیم باشند من به درک سیاسی شما باورچون بارها در جمع شما حاضر شدم و شما را می‌شناسم شما با اینکه حق رای ندارید اما می‌توانید با آگاهی‌بخشی، قانع کردن دیگران از این دو راهی و از اهمیت این انتخابات نقش‌آفرین باشید. هنر مردم ایران انتخاب‌های بزرگ است اختیار یعنی انتخاب بهترین، اختیار با شماست یک جهان یک ایران جهش هر ایرانی یک نقش پرشکوه.نوشته شده توسط alibagherikahkesh.blog.ir
ساخت وبلاگ در بلاگ بیان، رسانه متخصصان و اهل قلم

🌐 پایگاه خبری بوعلی 🌐

🖤بِسۡمِ ٱللَّهِ ٱلرَّحۡمَٰنِ ٱلرَّحِیمِ❤️ یَا رَفِیقَ مَنْ لا رَفِیقَ لَهُ🖤

🌐 پایگاه خبری بوعلی 🌐

نٓۚ وَٱلۡقَلَمِ وَمَا یَسۡطُرُونَ
متولد 1996 در MIS ، خبرنگار و روزنامه نگار
شناسه الکترونیکی ثبت ملی محتوای دیجیتال( کد شامد): 1-1-765329-64-0-1
در جنگ سخت، جسمها به خاک و خون کشیده میشوند و روح ها پرواز میکنند و میروند به بهشت؛ اما در جنگ نرم، اگر خدای نکرده دشمن غلبه بکند، جسمها پروار میشوند و سالم میمانند، و روح‌ ها میروند به قعر جهنم؛ فرقش این است؛ لذا این خیلی خطرناک‌تر است.
نوشتن، یک عمل هنرى است ؛زیادتر نگویید از آنچه که هست، از آنچه که باید و شاید. منصف باشیم؛ عادل باشیم. این‏ها آن وظایف ماست

🌻🌹🌹🌻🌹🌹🌻🌹🌹🌻🌹🌹🌻

💮بِسْمِ اللَّهِ الرَّحْمَنِ الرَّحِیمِ💮

اَللَّـهُ لَا إِلَـٰهَ إِلَّا هُوَ الْحَیُّ الْقَیُّومُ ۚ لَا تَأْخُذُهُ سِنَةٌ وَلَا نَوْمٌ ۚ لَّهُ مَا فِی السَّمَاوَاتِ وَمَا فِی الْأَرْ‌ضِ ۗ مَن ذَا الَّذِی یَشْفَعُ عِندَهُ إِلَّا بِإِذْنِهِ ۚ یَعْلَمُ مَا بَیْنَ أَیْدِیهِمْ وَمَا خَلْفَهُمْ ۖ وَلَا یُحِیطُونَ بِشَیْءٍ مِّنْ عِلْمِهِ إِلَّا بِمَا شَاءَ ۚ وَسِعَ کُرْ‌سِیُّهُ السَّمَاوَاتِ وَالْأَرْ‌ضَ ۖ وَلَا یَئُودُهُ حِفْظُهُمَا ۚ وَهُوَ الْعَلِیُّ الْعَظِیمُ ﴿٢٥٥﴾
لَا إِکْرَ‌اهَ فِی الدِّینِ ۖ قَد تَّبَیَّنَ الرُّ‌شْدُ مِنَ الْغَیِّ ۚ فَمَن یَکْفُرْ‌ بِالطَّاغُوتِ وَیُؤْمِن بِاللَّـهِ فَقَدِ اسْتَمْسَکَ بِالْعُرْ‌وَةِ الْوُثْقَىٰ لَا انفِصَامَ لَهَا ۗ وَاللَّـهُ سَمِیعٌ عَلِیمٌ ﴿٢٥٦﴾
اللَّـهُ وَلِیُّ الَّذِینَ آمَنُوا یُخْرِ‌جُهُم مِّنَ الظُّلُمَاتِ إِلَى النُّورِ‌ ۖ وَالَّذِینَ کَفَرُ‌وا أَوْلِیَاؤُهُمُ الطَّاغُوتُ یُخْرِ‌جُونَهُم مِّنَ النُّورِ‌ إِلَى الظُّلُمَاتِ ۗ أُولَـٰئِکَ أَصْحَابُ النَّارِ‌ ۖ هُمْ فِیهَا خَالِدُونَ ﴿٢٥٧﴾

🌹🌻🌻🌹🌻🌻🌹🌻🌻🌹🌻🌻🌹

بایگانی
نویسندگان
آخرین نظرات
  • ۱۵ تیر ۰۳، ۱۲:۱۱ - اهورا هستم
    درود
logo-samandehi پایگاه اطلاع‌رسانی دکتر سعید جلیلی

کاندیدای چهاردهمین دوره انتخابات ریاست‌جمهوری، گفت: من کسی نیستم که با اولین تشر و تهدید خارجی جا بزنم و دست از حق مردم ایران برای داشتن فناوری‌های پیشرفته بکشم ایستادن یک کار منفعلانه نیست.

به گزارش پایگاه خبری بوعلی ؛ سعید جلیلی کاندیدای چهاردهمین دوره انتخابات ریاست‌جمهوری در برنامه تلویزیونی «با مردم» از شبکه اول سیما، گفت: سلام به همه مردم عزیز ایران، مردمی که هنر آنها انتخاب‌های بزرگ مثل انتخاب شهید رئیسی است و حالا دوباره وقت انتخاب است، بین بازگشت به ۸ سال تعطیلی کشور یا امتداد راه شهید رئیسی در احیای کارخانه‌ها. بین سپردن کشور به محفل‌های پنهان قدرت یا امتداد راه حضرت امام در اعتماد به توده‌های مردم. بین اداره کشور با گعده‌های کم‌مایه سیاسی یا امتداد راه رهبر انقلاب در سپردن نقش‌ها به جوانان خوش‌فکر خسته از سیاست‌زدگی‌ها.

وی افزود: بین بازگشت به دوران بهانه‌ها برای در رفتن از زیر بار مسئولیت یا تلاش جهادی برای حل مشکلات. بین ترسیدن از کدخدا و تعطیل‌کردن چرخ کشور یا ایستادن هوشمندانه و فعالانه تا آنجا که دشمن به شکست فاحش اعتراف کند.

کاندیدای انتخابات ریاست‌جمهوری عنوان کرد: مردم عزیز ایران حال به امتداد این روندها بنگرید و مسئولیت انتخاب را به یاد آورید. تصمیم در این بزنگاه آگاهی می‌خواهد. کسی که حوصله هم صحبتی با صاحب‌نظران را ندارد چگونه می‌تواند جنبه‌های مختلف یک امر را در نظر بگیرد و با عزم راسخ تصمیم‌ها را تا رسیدن به نتیجه پیگیری کند.

وی اضافه کرد: تصمیم در این بزنگاه شجاعت می‌خواهد. کسی که با کمترین تشر و تهدید از اصول عدول می‌کند چگونه می‌تواند شانه زیر بار مسئولیت تصمیم‌گیری بدهد و پای تصمیم‌های خود بماند. تصمیم در این بزنگاه عزم می‌خواهد کسی که برای این مسئولیت آمادگی ندارد چگونه می‌تواند این راه را تا رسیدن به مقصد دنبال کند و برای هر ملامت و ناملایمتی آماده باشد.

جلیلی تأکید کرد: تصمیم در این بزنگاه‌ها شناخت عمیق از مردم می‌خواهد. جریانی که تکیه او به محافل قدرت است و هنر او زد و بند و باجدهی به این و آن چگونه می‌تواند به مردم تکیه کند و نقش دهد و با اتکا به نیروهای تروتازه و پرتنوع مردم جلوی زیاده‌خواهی و عافیت‌طلبی محافل قدرت‌طلب بایستد. تصمیم در این بزنگاه آزادگی می‌خواهد. جریانی که تنها تدبیر سیاسی او باج دادن است حتماً نمی‌تواند با مردم تعامل کند و آنها را در جهش کشور عادلانه سهیم کند و نقش دهد. جریانی که ابزار سیاسی او تفرقه است چگونه می‌تواند مردم را حول یک پرچم متحد کند.

وی ادامه داد: جریانی که حیات و ابزار سیاسی آن ترساندن است چگونه می‌تواند برای مردم آرامش و امنیت بیاورد. جریانی که سرمایه‌های یک ملت را بنگاه معامله بیگانه برسرحقوق ملت می‌بیند حتماً نمی‌تواند از فرصت هم‌افزایی با دولت‌های مستقل و ملت های آزاده استفاده کند تا منافع مردم عزیز ایران را تأمین کند. کسی که مردم را از کدخدا یا رقبا می ترساند همیشه بهانه‌ای دارد تا سستی خود را در دفاع از حقوق مردم ایران توجیه کند. در کشاکش این بزنگاه بی‌سابقه خطای بزرگ‌ نشستن و انتخاب نکردن است وخطای بزرگ تر تردید و حیرت در انتخاب ودرنگ و تعلل در هم‌افزایی است و خطای بزرگ‌تر دست کشیدن از بلندنگری و سرگرم‌شدن به اهداف دم‌دستی است.

نامزد انتخابات ریاست‌جمهوری خاطرنشان کرد: اکنون زمان اتلاف فرصت‌ها نیست و درنگ و تردید در جهش بزرگ ترین خیانت به این فرصت عظیم تاریخی است. حالا وقت نقش آفرینی برای جبران هشت سال رکود، برای جبران هشت سال رشد صفر و رشد منفی، برای جبران هشت سال تخریب تاریخی، برای جبران هشت سال برباد رفتن سرمایه ها، برای جبران هشت سال نابود شدن فناوری ها و برای جبران هشت سال عمیق کردن گسل ها، برای جبران هشت سال از بین بردن اعتماد، برای جبران هشت سال بی عدالتی ها، برای نزدیک کردن دل ها با عدالت، برای جبران هشت سال بهانه تراشی ها و فرار از مسئولیت، امان از بهانه ها.

وی ادامه داد: می گفتند بدون FATF نمی توانیم واکسن کرونا بخریم اما شد. می گفتند بدون توافق جدید نمی توانیم نفت و فرآورده بفروشیم اما شد. می گفتند بدون برقراری رابطه با آمریکا نمی شود صادرات غیرنفتی را افزایش داد و شد و بیشتر از این هم خواهد شد. می گفتند نمی توان به مردم زمین داد اما شد. می گفتند نمی توان حقوق کارگران را افزایش داد اما شد. می گفتند رابطه با دنیا بدون رابطه با یک کشور خاص قابل افزایش نیست. شد یا نشد. الان وقت برای بهانه تراشی نداریم.

جلیلی عنوان کرد: گاز و نفتی که با عرق جبین کارگران ما به دست می آید مفت مفت از زیر سنجش وپایش می گذرد و پرت می شود. این نمونه ای از هدر دادن سرمایه ها در نبود عزم بر انضباط است. حساب کتاب دولت بیشتر از اینها بیشتر اینها باید سروسامان بگیرد. روستاها و عشایر در پیوند با شبکه ترابری و فراوری آماده جهش و تولید هستند تا به جریان رفت و آمد جهانی بپیوندند.

وی گفت: امروز روز وحدت بر سر ارزش های مشترکی است که ملت ما را حول تعالی و پیشرفت هم افزا می کند. سرمایه عظیم انسانی ما آماده جهش افرینی در فناوری های نقطه زن است. مساله تنها جهش تولید و جبران عقب ماندگی ها نیست. با حمله به منطقه ممنوعه فناوری های برتر باید دشمن را از تحریم ها پشیمان کرد. شرایط جهانی از هر زمانی مناسب تر برای شکل دادن ارتباطات نه بر مبنای سازش با استکبار که در جهت هم افزایی در جهاد بزرگ برای جهش ایران است. اقتصاد دریا که خود به تنهایی برای اداره یک مملکت کافیست تنها یکی از فرصت های معطل مملکت است که کنار معادن، نفت، گاز، گردشگری معطل روزمرگی هاست.

جلیلی گفت: مسئله مسکن بخشی از یک نگاه جامع به مجموعه طرح هایی است که از اقتصاد دریا محور تا شبکه مویرگی ترابری و فرابری تا مسئله فرهنگی را یکجا و در پیوند با هم در نظر دارد.

وی افزود: طرح سفر خانوادگی تنها پیشخوانی برای یک رویکرد جدی و عادلانه سازی برخورداری از امکانات دولتی است طرحی که گردشگری را نه صرفه به چشم اقتصادی بلکه به عنوان یک فرصت فرهنگی برای قوام دادن خانواده ها می بیند.

جلیلی با بیان اینکه طرح وان نمادی از یک عزم جدی برای مدیریت مصرف انرژی کشور به دست خود مردم است، گفت: طرح سبد غذایی نمادی از جدیت برای ایفای وظیفه دولت در به هدف رساندن تصمیماتی است که برای آسانی زندگی مردم باید به نتیجه رساند.

نامزد چهاردهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری اظهار داشت: مردم عزیز ایران انتخاب با شماست؛ دانشگاه در میدان و تولید کننده ثروت یا دانشگاه در حاشیه، دولت با حساب و کتاب یا دولت مورد طمع سودجویان، روستای تولید محور و ثروتمند یا روستای سانسور شده در برنامه ها، رفاه در روستا یا حاشیه نشینی در شهرها، دولتی که مشارکت مردم را باور دارد یا دولتی که مشارکت مردم را باور دارد یا دولتی که به قدرت مردم بی اعتناست، دولت نمایش و همایش های بی فایده یا دولت کارهای واقعی، ادامه خام فروشی و واردات یا توسعه صادرات و افزایش ارز آوری و اشتغال برای جوانان؛ انتخاب با شماست.

جلیلی افزود: در این لحظه که اقبال پرشور شما را دربیرجند، شهریار، اهواز، تهران، قم اصفهان، کرمان، شیراز و هم اکنون هم عازم مشهد هستم از هر زمان دیگر مصمم ترم تا شانه زیر بار مسئولیت دهم تا بار از دوش این مردم مهربان بردارم، تا برای عدالت برپا خیزم، تا سرزمین های خدا آباد شود، تا مردم ستمدیده احساس آرامش و امنیت کنند و دین خدا برپا شود.

وی ادامه داد: مگر می شود وقتی مردم در صحنه حاضرند و زنان و مردان پرنشاط، پیر و جوان برای یاری به صحنه آمده اند، مگر می شود وقتی خدا از ما پیمان گرفته است که در برابر شگم بارگی ستمگران و گرسنگی ستمدیگان آرام نگیریم از این میدان فرار کنم.

نامزد چهاردهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری گفت: مگر می شود وقتی می بینیم یک جهان پیش روست ولی با کوته نگری، سرگرم شدن به اهداف دم دستی، دلخوش بودن به ترفندهای سیاسی، دست کم گرفتن این فرصت‌ها، نشناختن فرصت ها و نشناختن ظرفیت مردم ایران از دست می رود درنگ کنیم، یا در راهی که انتخاب کرده ایم تردید کنیم یا از معرکه فرار کنیم اکنون که یک جهان فرصت به چنگ توست؛ ای هموطن به پیش زنهار از درنگ زهار از گریز.

جلیلی افزود: از مسائل و نگرانی های شما برای خانواده هایتان، دلسوزی برای جوانانتان و از دغدغه برای عزت و اقتدار ایران در جهان آگاهم حل این مسئله نقشه راه حساب شده‌ای می خواهد نگاه جامعی می خواهد که همه جوانب را بسنجد و همه حوزه ها را در پیوند با یگدیگرببیند و اشراف و شجاعت ایستادن مقابل فساد داخلی و خارجی می خواهد.

وی خاطرنشان کرد: ۳۵ سال تجربه من در سیاست خارجی و آشنایی به عمق مسائل کشور من را به این باور رسانده است که این مسائل با نگاه های دم دستی و طرح های شب امتحانی حل نمی شود تنها وقتی می توان مسائل روزمره را حل کرد که هدف را جهش در تولید، نقش آفرینی مردم، عدالت، قدرت ایران، فناوری های پیشرفت، روابط گسترده و سازنده با جهان و جهش در فرهنگ و تولیدات فرهنگی می خواهد، مسئله انتخاب یک راه است یک مسیر.

جلیلی گفت: کسانی که حرف از نشستن می زنند، عزمی برای پیمودن این راه را ندارند کسانی که یاس و ناامیدی از کلامشان می بارد این راه نخواهند پیمود، کسانی که از دشمن می ترسند کجا می توانند از حق پیشرفت مردم دفاع کنند. کسانی که مردم را دست کم می گیرند و ظرفیت های ایران را نمی شناسند چگونه می توانند از به همه مردم متناسب با همه استعدادهایشان برای جهش کشور نقش بسپارند جهاد و جهش راه و رسم دارد.

نامزد چهاردهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری گفت: دفاع از جهش کشور ایستادگی می خواهد، اصلاح ساختارهای فساد آفرین ایستادگی می خواهد، من کسی نیستم که با اولین داد و هوار دست از مبارزه با فساد بکشم. ثمر دادن فناوری های پیشرفته صبر می خواهد، ایستادن پای جوان دانشمند می خواهد.

جلیلی افزود: فناوری های پیشرفته ممکن است دیر به دست بیاید اما وقتی که به دست می آید ناگهان جایگاه یک کشور را در جهان تغییر می دهد من کسی نیستم که با اولین تشر و تهدید خارجی جا بزنم و دست از حق مردم ایران برای داشتن فناوری های پیشرفته بکشم ایستادن یک کار منفعلانه نیست اگر فعالانه مقاومت نکنیم فعال و با نشاط در مسیر پیشرفت حرکت نکنید دشمن طمع می کند.

وی ادامه داد: کسانی که ندانند چگونه باید بایستند نمی توانند حرکتی در شأن ملت ایران داشته باشند، کسانی که نقشه راه نداشته باشند نمی توانند طولانی مدت بایستند حالا وقت انتخاب شماست، هنر مردم ایران انتخابات بزرگ است و حالا وقت یک تصمیم بزرگ است، وقت درنگ نیست به روستاها، حاشیه شهرها بروید و صدای ما باشید صدای گروه هایی بروید که سانسور می شوند و دیده نمی شود گویی کسی روی نظر و انتخاب آنها حساب باز نکرده اند اما من روی همه آنها حساب باز کرده ام من به درک سیاسی شما باور دارم.

جلیلی همچنین در پایان خاطرنشان کرد: نوجوانانی که هنوز به سن رای نرسیده‌اند می‌توانند در این نقش‌آفرینی سیاسی سهیم باشند من به درک سیاسی شما باورچون بارها در جمع شما حاضر شدم و شما را می‌شناسم شما با اینکه حق رای ندارید اما می‌توانید با آگاهی‌بخشی، قانع کردن دیگران از این دو راهی و از اهمیت این انتخابات نقش‌آفرین باشید. هنر مردم ایران انتخاب‌های بزرگ است اختیار یعنی انتخاب بهترین، اختیار با شماست یک جهان یک ایران جهش هر ایرانی یک نقش پرشکوه.

alibagherikahkesh.blog.ir

نظرات  (۰)

هیچ نظری هنوز ثبت نشده است

ارسال نظر

ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
تجدید کد امنیتی