🌐 پایگاه خبری بوعلی 🌐

🖤 بِسْمِ اللَّهِ الرَّحْمَنِ الرَّحِیمِ 🖤

پنجمین روز ثبت‌نام از داوطلبان انتخابات‌ ریاست‌جمهوری

آخرین روز ثبت‌نام از داوطلبان انتخابات ریاست‌جمهوری از ساعت ۸ صبح امروز چهاردهم خرداد در ستاد انتخابات وزارت کشور آغاز شد.

به گزارش پایگاه خبری بوعلی ؛ امروز آخرین فرصت برای ثبت‌نام داوطلبانی است که قصد شرکت در این دوره از انتخابات را دارند.

 

سخنگوی ستاد انتخابات اعلام کرده مهلت ثبت‌نام تمدید نخواهد شد.

 

در روزهای گذشته ۳۷ نفر شامل آقایان سعید جلیلی، علی لاریجانی، عبدالناصر همتی، مصطفی کواکبیان، محمد خوش‌چهره، قدرتعلی حشمتیان، محمدرضا صباغیان، محمود احمدی بیغش، عباس مقتدایی، سیداحمد رسولی‌نژاد، مسعود پزشکیان، علیرضا زاکانی، وحید حقانیان، فداحسین مالکی، حبیب‌الله دهمرده، حجت‌الاسلام محمدرضا میرتاج‌الدینی، اسماعیلی، زریبافان، افشارزاده، احمدی نژاد، قاسم زاده، صادقی، خلیلیان، مقیمی، شاهوردی، قدیری ابیانه، محمدیاری، محفوظی، حیدری، صوفی، پورابراهیمی، میرزایی، رضوانی، شریعتمداری، جعفری، نظری خانقاه و خانم زهره الهیان در انتخابات ثبت‌نام کردند.

 

پس از پایان مهلت ۵ روزه ثبت‌نام داوطلبان انتخابات ریاست‌جمهوری، شورای نگهبان طی روز‌های ۱۵ الی ۲۱ خرداد وارد فرآیند بررسی صلاحیت‌ها شده و اسامی نامزد‌های نهایی انتخابات دولت چهاردهم ۲۲ خرداد منتشر خواهد شد.

 

مهلت تبلیغات کاندیدا‌ها نیز به مدت دو هفته از ۲۳ خرداد الی ۶ تیرماه است و رأی‌گیری برای انتخابِ نهمین رئیس‌جمهور ایران در روز ۸ تیر ۱۴۰۳ انجام خواهد شد.

 

نادران برای انتخابات ریاست جمهوری ثبت نام کرد / شعار دولت من نجات اقتصاد ایران است

الیاس نادران نماینده پیشین مجلس شورای اسلامی برای حضور در انتخابات مجلس شورای اسلامی وارد ستاد انتخابات کشور شد.

 

این کاندید انتخابات ریاست جمهوری پس از انجام فرآیند ثبت نام با حضور در جمع خبرنگاران اظهار کرد: سال‌ها به نمایندگان توصیه‌هایی داشتیم و به آنها عمل نشد و اقتصاد کشور به نقطه مطلوب نرسید.ا حساس وظیفه کردیم برای خدمت به مردم وارد صحنه شوم؛ بنابراین مطابق قانون اساسی تامین نیاز‌های مردم را که در اجرا با انحراف مواجه شده را سرلوحه خودم قرار دادم.

 

نادران افزود: هیچ گروه سیاسی از من دعوت نکرند و مستقل وارد این اتنخابات شدم و بنا دارم که رئیس جمهور همه مردم باشم نه جریانات سیاسی و احزاب که مدیریت کشور را برای خود کرده اند. شعار دولت من هم نجات اقتصاد ایران است.

 

پنجمین روز ثبت‌نام از داوطلبان انتخابات‌ ریاست‌جمهوری

 

 

حسن کامران دستجردی در انتخابات ریاست جمهوری ثبت نام کرد/ اشراف گری تا خرخره عده ای رفته است

 این داوطلب انتخابات ریاست جمهوری در جمع خبرنگاران گفت: امام (ره) فرمودند که یک موی کوخ نشینان را به کاخ نشینان نمیدهم. امام (ره) توجه بسیاری به مردم داشتند. من در دولت به پاکدستی اعتقاد دارم و در شش دوره مجلس این را نشان دادم و لیست ثروتم را طی نامه‌ای به قوه قضائیه ارائه دادم و در این مدت هم ریالی به ثروتم اضافه نشده است. همواره بر روی دم کلفت‌ها پا گذاشتم. امروز در کشور کار چاق کنان‌ها بروز دارند و هنوز کسی نتوانسته با آنها به آن صورت مقابله کند.

 

وی ادامه داد: فساد ستیزی ویژگی دیگری است که برای من هم هزینه داشته، اما شیرین بوده است. مردم دار هم بودم و سه شیفته کار میکردم. معتقدم که دولت باید سخت‌کوش و پرکار باشد و باید غیر از مردم داری ساده زیست هم باشد و باید دید که مرام فقرا چیست. نمیشود شعار عدالت داد، اما سر سفره رنگین بنشینیم اشراف گری تا خرخره عده‌ای رفته است.

 

پنجمین روز ثبت‌نام از داوطلبان انتخابات‌ ریاست‌جمهوری

 

حسن سبحانی در انتخابات ثبت نام کرد / التزام به قوانین قوه مجریه در دستور کار باشد

حسن سبحانی، نماینده ادوار مجلس شورای اسلامی صبح امروز (دوشنبه) با حضور در وزارت کشور در چهاردهمین دوره انتخابات ریاست‌جمهوری ثبت نام کرد.

 

این کاندیدای ریاست جمهوری پس از ثبت نام با حضور در جمع خبرنگاران بیان کرد: شرایط نامناسب به میانسالی رسیده اوضاع اقتصادی و تغییرات و تحولات نسلی جمعیت و تجربه رویکرد‌های متفاوت فرهنگی، اجتماعی و سیاسی آن و مقایسه با نسل‌های پیشین محصول اجتناب ناپذیر رویکرد امور اداره کشور است.

 

وی ادامه داد: التزام به قوانین ریاست قوه مجریه صرفا از مسیر تمکین به قانون اساسی محقق میشود. اجرای همه قانون اساسی را تنها راه درستی میدانم که‌ با آن میتوان با یک برنامه میان مدت نرخ رشد تورم را کاهش و کنترل کرد. اگرچه اینها شاید نتواند موضوع خوبی برای تبلیغات باشد، اما میتواند زمینه ساز امید و شادابی قرار بگیرد.

 

پنجمین روز ثبت‌نام از داوطلبان انتخابات‌ ریاست‌جمهوری

 

حجت الاسلام احمد اکبری در انتخابات ثبت نام کرد / تمام مسئولان دولت شهید رئیسی را ابقا خواهم کرد

حجت الاسلام احمد اکبری مشاور معاون اول دولت نهم برای انتخابات ریاست جمهوری وارد ستاد انتخابات شد.

 

حجت الاسلام اکبری پس از اتمام مراحل ثبت نام در جمع خبرنگاران اظهار کرد: مسئول مستقیم ماموریت بزرگ در کشور شخص رئیس جمهور است و این ماموریت به مصلحت همه مردم است و باید عملی شود. رفع تبعیض و درآمد‌های بالا برای ملت از دستاورد‌های این ماموریت است و برنامه کاری من انجام این ماموریت مهم است. کشور ما به دنبال حل مشکل است و ما اجازه ادامه این وضعیت را نمی‌دهیم. از این که تورم موجب رنج مردم شده احساس رنج می‌کنیم. دستان کسانی که تورم را برای مردم به وجود آورده اند قطع می‌کنیم .

 

وی افزود: اگر رئیس جمهور شوم تمامی مسئولین دولت شهید رئیسی را ابقا می‌کنم و راه او را ادامه می‌دهم. راه ما راه امام خمینی (ره) و راه انقلاب اسلامی است و این راه وسیله نجات است. هرگز به هیچ کمک خارجی اعتقاد نداریم. آینده مردم ایران در تمامی مردم ایران نهفته شده است و باید جایگاه کشور را بالا ببریم. مردم ایران باید قدرتمند و ثرتمند باشند و می‌خواهیم طی ۴ سال به قدرت اول جهان برسانیم و این هدف من در دولت و دوران ریاست جمهوری من است.

 

پنجمین روز ثبت‌نام از داوطلبان انتخابات‌ ریاست‌جمهوری

 

زرآبادی در انتخابات ثبت نام کرد/ باید روند سیاست خارجی را تغییر داد

حمیده زرآبادی نماینده ادوار مجلس در انتخابات ثبت نام کرد.نماینده مردم قزوین در مجلس دهم متولد ۱۳۵۹ است و با ۴۴ سال سن تا این لحظه، دومین زن و جوانترین کاندیدایی است که برای انتخابات ریاست‌جمهوری ثبت‌نام کرده است.

 

این کاندیدای ریاست جمهوری با گرامی داشت مرحوم شجاعی و طالقانی گفت: این بزرگواران تلاش زیادی برای تفسیر رجل سیاسی داشتند و امروز ثمره تلاش هایشان می‌بینیم. امیدوارم روزی شاهد رقابت آزاد با حضور همه بانوان باشیم تا مردم زنی را برای ریاست جمهوری انتخاب کنند.

 

وی با اشاره به برنامه‌های خود ادامه داد: تغییر سیاست خارجی از دیپلماسی ترسان و سپردن کار به افراد توانمند جهان شناس، دانا و منع نهاد‌های دیگر از دخالت در آن، اولویت دادن به سیاست تنش زدایی و اعلام اینکه سیاست اصلی جمهوری اسلامی ایران صلح، برپایی عدالت، توسعه، امنیت و مردم سالاری در منطقه است و با اینکه طرفدان محرومان و مخالف سرکوب و ترور است، اما تعامل با همه را بر هر شیوه دیگر ترجیح میدهد. همچنین حاکم کردن شایسته سالاری و تعطیل کردن سلطه پنهان امنیتی در انتصابات، گزینش‌های مراکز فرهنگی و دانشگاه‌ها، لزوم اهتمام به توسعه اقتصادی و عزم ملی برای بازسازی همه حوزه‌های اقتصادی کشور با هدف بهبود زندگی مردم را در دستورکار دارد.

 

این کاندیدا افزود: اصلاح رویکرد سیاست داخلی با اولویت توسعه و بازگرداندن نیرو‌های نظامی به مسئولیت خود و مبارزه با فساد و همچنین آزادی اطلاع رسانی و حمایت از رسانه‌های مستقل، آزادی زندانیان سیاسی و ایجاد تسهیلات برای بازگشت ایرانیان خارج از کشور برنامه دیگر من است.

 

پنجمین روز ثبت‌نام از داوطلبان انتخابات‌ ریاست‌جمهوری

 

ناظمی اردکانی در انتخابات ثبت نام کرد /در دولت ما دیپلماسی مقتدر و پویا بدون وقفه ادامه خواهد داشت

محمد ناظمی اردکانی وزیر تعاون دولت نهم برای ثبت نام انتخابات ریاست جمهوری وارد ستاد انتخابات کشور شد.

 

محمد ناظمی اردکانی وزیر تعاون دولت نهم و نماینده ادوار مجلس شورای اسلامی در جمع خبرنگاران گفت: دوران مدیریت سال‌های ۹۲ تا ۱۴۰۰ هیچگاه تکرار نمی‌شود. اما دولت پیشرو و خدمت گذاری که بنده تشکیل می‌دهم دولت متعهدی خواهد بود. امروز برای ادای دین به شهیدان علاوه بر پایبندی به قانون اساسی و سیاست‌های کلی باید نقشه راهی معین برای کشور داشته باشیم. باید در چارچوب قانون اساسی تحول در نظام حکمرانی کشور پیش آید و به اصول ۶ گانه حکمرانی باید با جدیت تمام عمل شود. دولت ما باور دارد که با اتکا به سرمایه‌های اجتماعی و جوانان با استعداد ایرانی اقتدار ایران اسلامی را صیانت می‌کند.

 

وی افزود: دولت ما از هرگونه اشرافی گری پرهیز می‌کند تا رفتار مردمی در ذات آن نهادینه شود. در دولت ما دیپلماسی مقتدر و پویا بدون وقفه بلکه با تلاش و با اولویت کشور‌های همسایه و جبهه مقاومت پیگیری خواهد شد.

 

پنجمین روز ثبت‌نام از داوطلبان انتخابات‌ ریاست‌جمهوری

 

سید قاسم جاسمی در انتخابات ریاست جمهوری نام نویسی کرد / با کارکرد دولت آشنا هستم

سید قاسم جاسمی نماینده مردم کرمانشاه در مجلس دهم صبح امروز با حضور در وزارت کشور در انتخابات ریاست جمهوری ثبت نام کرد.

 

سید قاسم جاسمی پس از اتمام ثبت نام در انتخابات ریاست جمهوری در جمع خبرنگاران گفت:امیدواریم بتوانیم با به کار گیری ظرفیت‌های کشور اعم از دانشمندان ، مدیران و جوانان تحول اساسی را بر اساس داشته‌های خود به کار بگیریم. یکی از دلایلی که به خودم برای ثبت نام انتخابات اجازه شرکت دادم آن است که با توجه به تجربیاتم در مجلس شورای اسلامی و سایر مسئولیت هایم به کارکرد دولت آشناییت دارم. 

 

وی ادامه داد: ایران عزیز با برخورداری از ۶۸ گونه ماده معدنی و شناسایی نزدیک به ۶۰ میلیارد تن ذخایر معدنی در بین حداقل ۲۰۰ کشور دنیا جایگاه دهم را دارد که خیلی مهم است. همچنین بیش از ۷ درصد از ذخایر معدنی کل دنیا در اختیار ماست.

 

پنجمین روز ثبت‌نام از داوطلبان انتخابات‌ ریاست‌جمهوری

 

 علیرضا ورناصری در انتخابات ثبت نام کرد/ چرا بعد از اجرای ۶ برنامه در کشور معدل تحقق اجرای برنامه‌ها حدود ۳۵ درصد است؟

.علیرضا ورناصری نماینده ادوار مجلس در انتخابات ثبت نام کرد

 

این داوطلب انتخابات ریاست جمهوری با عرض تسلیت سالگرد رحلت امام خمینی (ره) و شهادت شهید رئیسی و همراهانش گفت: مردم امروز انتظاراتی در زمینه افزایش خدمت در سطوح مختلف مدیریتی خصوصا در سطح عالی کشور دارند. همچنین تداوم مبارزه با فساد و آنچه به عنوان مشکل در سیاست مدیریتی ما وجود دارد باید حل شود. بنابراین یک فرد مردم دار، مقتدر و عدالت گستر باید کار ریاست را در دست بگیرد. همه مردم و من به عنوان خادم مردم در مجلس به خوبی میدانیم که تحقق این هدف با شعار و آرزو امکان ندارد و باید از ظرفیت‌های مهم کشور در این زمینه استفاده کنیم.

 

وی ادامه داد: ما چیزی از قوانین و احکام کم نداریم خصوصا در برنامه‌های ها کشور، اما چرا بعد از اجرای ۶ برنامه در کشور ما معدل تحقق در اجرای برنامه‌ها حدود ۳۵ درصد است؟ معتقدم رئیس جمهوری میتواند این مشکل را حل کند که به همه این ظرفیت‌ها در عمل توجه کند. برنامه‌های ۶ گانه در اختیار همه روسای جمهور کشور بود خصوصا آنها که در انتخابات ثبت نام کردند، اما چرا معدل کارکرد آنها عدد ۳۵ بوده است؟ کشور ما کشوری با ظرفیت‌های عظیم در ابعاد متنوع است و امیدوارم فردی که رئیس جمهور میشود بتواند با بسیج همه امکانات خود همه اهداف را به نتیجه برساند. امیدوارم برای اینکه بتوانیم فرمایشات رهبری را در امر مردمی سازی اقتصاد و رساندن ایران به جایگاه واقعی خود در سطح منطقه و نظام بین الملل محقق کنیم برنامه خوبی داشته باشیم.

 

 

 

پنجمین روز ثبت‌نام از داوطلبان انتخابات‌ ریاست‌جمهوری

 

کریمی در انتخابات ثبت نام کرد/ پس از شهادت آیت الله رئیسی و همراهنش احساس تکلیف کردم

نماینده سابق مجلس شورای اسلامی با حضور در وزارت کشور در انتخابات ریاست جمهوری ثبت نام کرد.

 

بر اساس احساس تکلیفی که کردم برای ثبت نام حاضر شدم

حمید کریمی نماینده سابق مجلس شورای اسلامی پس از اتمام ثبت نام انتخابات ریاست جمهوری با حضور در جمع خبرنگاران اظهار کرد: بر اساس احساس تکلیفی که کردم برای ثبت نام حاضر شدم و امیدوارم اگر توفیق داشتم و انتخاب شدم با برنامه‌های مدون و کمک یکدیگر ایران سرافراز و قوی و مقتدر بسازیم.ما کشوری قوی و مستعد از لحاظ نیروی انسانی و منابع خدادادی هستیم. اما اکنون مردم ما مانند کشوری قوی زندگی نمی‌کنند و بیشتر مردم مشکلات معیشتی دارند.

 

وی افزود:با توجه به تجربیاتی که داشتم و موفقیت‌هایی که داشتم بر اساس تکلیف وارد این عرصه شدم و پس از شهادت آیت الله رئیسی و همراهنش احساس تکلیف کردم که وارد این عرصه شوم. از ذخایر منابع بالایی برخورداریم، اما معیشت مردم ما از بسیاری از کشور‌های همسایه هم پایین‌تر است.

 

پنجمین روز ثبت‌نام از داوطلبان انتخابات‌ ریاست‌جمهوری

 

محمدرضا اسکندری در انتخابات ثبت نام کرد/ با کوله باری از تجربه به میدان آمدم

محمدرضا اسکندری وزیر کشاورزی دولت نهم در انتخابات ریاست جمهوری ثبت نام کرد.

 

این داوطلب انتخابات ریاست جمهوری با حضور در جمع خبرنگاران گفت: شرایط امروز کشور حساس است؛ علیرغم خدمت دولت‌های قبل و حمایت همه جانبه رهبری از دولت‌های قبل کماکان با کاستی‌ها و کمبود‌ها مواجه هستیم که ارزیابی شده و قابل جبران است. ظرفیت‌های کشور در ابعاد گوناگون در سطح یک تمدن بزرگ تعریف میشود. میتوانیم با نگاهی تعاملی و با جهش برای رفع کمبود‌ها گام برداریم. این ماموریت با مشارکت، کمک و پشتوانه مردمی جهش‌های بسیاری را در عرصه اقتصاد و رفاه نسل امروز و نسل بعدی رقم خواهد زد. اینجانب با برخورداری از چند دهه تجربه در سطوح مختلف مدیریتی، اجرایی و کارنامه موفق در حوزه تولید و خودکفایی در عرصه‌های اقتاصدی صنعتی و کشاورزی به میدان آمده ام.

 

وی ادامه داد: همچنین با کوله باری از تجربه برای تحقق مطالبات امام جامعه مبنی بر جهش تولید با مشارکت مردم به میدان آمده ام. آنچه با خود به همراه دارم صرفا ایده و نظریه نیست بلکه کوله باری از تجربه دارم. میخواهیم ضمن استفاده از تجارب خویش و نسل‌های قبل آن را به نسل‌های بعد منتقل کنیم تا ایرانی توانمند‌تر از قبل بسازیم. با استفاده از الگو‌های مردمی و استفاده از شرکت‌های دانش بنیان و نخبگان میتوانیم حصار تحریم‌ها را بشکنیم وموجبات تحول را ایجاد کنیم. سرلوحه ما برای این تحول بیانیه گام دوم انقلاب در حوزه منطقه و بین الملل خواهد بود خصوصا مکاتبات مقام معظم رهبری با جوانان در ملل غربی میتواند الگویی برای ما باشد.

 

پنجمین روز ثبت‌نام از داوطلبان انتخابات‌ ریاست‌جمهوری

 

جلال زاده در انتخابات ثبت نام کرد/ مردم ایران چشم به راه دولتی هستند که پیشرفت همه جانبه در وضع معیشتی جامعه صورت دهد

وحید جلال زاده رییس پیشین کمیسیون امنیت ملی مجلس در انتخابات ثبت نام کرد.

 

وحید جلال زاده رئیس کمیسیون امنیت ملی در دوره یازدهم مجلس گفت: مردم ایران در شرایط کنونی چشم به راه دولتی هستند که بتواند بر اساس میثاقی که با ملت خواهد بست. پیشرفت همه جانبه و قابل لمسی بویژه در وضعیت رفاهی و معیشتی جامعه صورت دهد در عدالت گستری توزیع برابر فرصت‌ها و مقابله با مفاسد اقتصادی و رانت خواری، هر گونه مماشات و تعارفی را کنار گذاشته برای تقویت هر دو بعد هویت و فرهنگ ملی و دینی ایران بکوشد و سیاست خارجی فعال عزتمندانه و در امتداد واقعیات داخلی را بکار گیرد.

 

وی ادامه داد: فرآیندی که نتیجه آن افزایش رضایت عمومی تقلیل آسیب‌های اجتماعی، محرومیت زدایی و افزایش اقتدار و امنیت داخلی و منطقه‌ای رسیدن به تفاهم گفتمانی در حوزه قدامات و رفتار‌های فرهنگی و گسترش مناسبات همه جانبه با تمامی کشور‌های جهان به جز دولت‌های متخاصم خواهد بود. رسیدن به چنین شرایطی دست یافتنی است، زیرا هم مردم ایران عزم خود را برای مشارت کردن در مسیر توسعه و پیشرفت جزم کرده اند و هم خود اتکایی صورت گرفته است.

 

جلال زاده افزود: قطعا حرکت در چنین مسیری نیازمند تحولی بنیادین در زمینه‌ها و حوزه‌های گوناگونی است. برنامه محوری با بهره گیری از شایستگان ، اولویت دادن به تقویت زیر ساخت‌های تولیدی و اشتغال آفرین ، پی ریزی اقتصادی علمی و عادلانه جهت، رفع فقر و محرومیت و ایجاد رفاه عمومی.۴ توسعه آموزش و پرورش و بهداشت و تربیت بدنی رایگان ، حمایت همه جانبه و امنیت آفرین از بخش غیر دولتی ، اهتمام به عدالت گستری و توزیع برابر فرصت‌ها مقابله بی امان و بدون تعارف با فساد رانت خواری و تجمل گرایی‌های حکومتی در هر سطح و جایگاه و رفع تبعیضات.۷ تلاش برای ایجاد همگرایی و همفکری حداکثری ملی با حضور رنگین کمان اقوام ایرانی ، اعتلای منزلت و جایگاه دختران و بانوان پر استعداد و پر انگیزه ایران برای حضور بدون تبعیض در تمام عرصه‌های سیاسی فرهنگی، علمی اقتصادی اجتماعی و مدیریتی کشور ، طراحی و اجرای الگویی از سیاست خارجی فعال مستقل و عزتمندانه با تمرکز بر همکاری‌های منطقه‌ای در امتداد سیاست داخلی و جدیت برای از میان برداشتن تحریم‌ها ، تقویت کامل بنیه دفاعی برای حفظ استقلال و تمامیت ارضی کشور . طبعاً در پیمودن این مسیر همه اقشار جامعه بویژه نخبگان دانشگاهیان حوزویان جوانان و بانوان میدان دار و همیار اصلی دولت خواهند بود.

 

پنجمین روز ثبت‌نام از داوطلبان انتخابات‌ ریاست‌جمهوری

 

اسحاق جهانگیری در انتخابات ثبت نام کرد/ حال ایران خوب نیست

معاون اول رئیس‌جمهور در دولت‌های یازدهم و دوازدهم با حضور در ستاد انتخابات کشور برای انتخابات ریاست جمهوری اعلام کاندیداتوری کرد.

 

جهانگیری پس از اتمام فرآیند ثبت نام ریاست جمهوری در جمع خبرنگاران اظهار کرد:امروز مردم در وضعیت سختی قرار دارند و حال ایران خوب نیست؛ دستاورد‌هایی که کسب کردیم نتوانسته احساس بالندگی مردم ما را برانگیزد. پایداری مسائلی مثل رشد فقر و تورم و کاهش ارزش پول و ناترازی‌های نگران کننده در همه بخش‌ها و افزایش پدیده مهاجرت و رویکرد ر‌های جناحی ما را با مشکل مواجه کرده است. 

 

وی افزود: ایران ما می‌تواند این مشکل را حل کند به شرط آن که به تامین مشارکت فعال و به کار گیری تیم مدیریتی فعال متکی شویم. احیای جلب اعتماد و به کار گیری سرمایه انسانی کشور، حل مسائل تحریم‌های ظالمانه با تاکید عزت کشورمان و رعایت عزت مردم ایران از مهمترین اهداف ما است. من به امید خلق ظرفیت‌های تازه وارد عرصه انتخابات شدم و آمده ام تا با اتکا به تجربیات سال‌های گذشته قدم در راه حل مشکلات ایران بگذارم و من امکان حل مشکلات را با همراهی مردم میسیر می‌دانم.

 

وی در انتها گفت: فناوری نوظهور را نه تنها تهدید نمی‌دانیم بلکه فرصتی برای پیشرفت می‌دانیم. من آمده ام نظام مدیریتی کشور را به جای دستاورد سازی به حل کردن درد‌های مردم و تلاش برای حل آن‌ها سوق دهم. می‌آییم از ایرانیانی رای بگیرم که خواهان زندگی خوب هستند و رفع تحریم و اقتصاد شکوفا می‌خواهند.

 

پنجمین روز ثبت‌نام از داوطلبان انتخابات‌ ریاست‌جمهوری

 

اردشیر مطهری نماینده ادوار مجلس در انتخابات ثبت نام کرد/شهید رئیسی کشور را معطل برجام و برجام‌ها نگه نداشت

اردشیر مطهری نماینده ادوار مجلس در انتخابات ثبت نام کرد.

 

این داوطلب چهاردهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری گفت: ایران در عرصه بین المللی اثرگذار است مشکلات متعدد در داخل کشور وجود دارد. آنچه که باعث پیشرفت کشور می‌شود خواست و اراده مردم اتحاد و همدلی است که نقطه عطف آن انتخابات است. در سه سال دولت مردمی شهید رئیسی دیدیم همه توان به ظرفیت‌های داخلی توجه داشت و کشور را معطل برجام و برجام‌ها نگه نداشت و هم با سیاست خارجی منطقه محور و بهبود ارتباطات با کشور‌های متحد، کشور را از حالت انزوایی که پس از خروج آمریکا از برجام دچارش شده بود پیگیری کرد.

 

مطهری تصریح کرد: رئیس جمهور می‌تواند حضور میدانی و در بین مردم داشته باشد. رئیس جمهور می‌تواند دولت را مدیریت کند و ولایتمداری را در حد اعلا پیاده کند و هم از ظرفیت‌های بسیار بالایی که قانون اساسی در اختیار رئیس جمهور و دولت قرار داده است بهره ببرد. در دولت مردمی سیزدهم با محوریت شهید جمهور فرصت‌های و بستر‌های ایجاد شده است. ما قطعاً در دولت خدمت بی‌منت از این بستر استفاده خواهیم کرد. مبارزه ریشه‌ای با غول فساد باید بدون خط قرمز و بی‌توجه به قیل و قال اصحاب رانت ادامه پیدا کند. رعایت عدالت در توزیع ثروت و امکانات و امکانات در اقشار پایین از جمله کارمندان و کارگران و کشاورزان باید ادامه یابد و مبارزه داخلی با اثرات تحریم لازم است دنبال شود.

 

پنجمین روز ثبت‌نام از داوطلبان انتخابات‌ ریاست‌جمهوری

 

آذری در انتخابات ثبت نام کرد/ تقویت وحدت ملی با توانمندی ریاست جمهوری اهمیت پیدا می‌کند

نماینده دوره‌های یازدهم و دوازدهم مجلس شورای اسلامی داوطلب کاندیداتوری انتخابات ریاست‌جمهوری شد.

 

این داوطلب انتخابات ریاست جمهوری در جمع خبرنگاران گفت: مهمترین موضوع آن است که انسانی شویم که ایران عزیز و شهدای پرواز به ما افتخار کند.تعداد عرصه‌هایی که دولت می‌تواند تخصصی نقش ایفا کند متعدد است. دنبال این نیستیم که رئیس جمهوری انتخاب کنیم که آگاه به اتمام امور باشد. رئیس جمهور باید علم توانمند سازی و علم اعتماد سازی و تجربه کاری را در کشور داشته باشد.

 

آذری ادامه داد: مهم آن است که از ظرفیت انسان‌های متخصص استفاده شود و رئیس جمهور این ظرفیت را به نفع مردم به کار ببرد. برنامه‌هایی که ما داریم آن است که شخص رئیس جمهور در ۴ مرجع باید تصمیم ساز و مدیر باشد. اولین کاری که باید رئیس جمهور انجام دهد آن است که روابط بین قوا را به نفع توسعه هدایت کند. تقویت وحدت ملی با توانمندی ریاست جمهوری اهمیت پیدا می‌کند. رئیس جمهور باید این توانایی را داشته باشد که چابک سازی را انجام دهد. اصلاح نظام اداری و پاسخگو بودن حوزه ارتباطات مردمی ریاست جمهوری از دیگر اقداتی است که رئیس جمهور باید به آن بپردازد.

 

پنجمین روز ثبت‌نام از داوطلبان انتخابات‌ ریاست‌جمهوری

 

رویانیان در انتخابات ثبت نام کرد

محمد رویانیان مشاور دولت نهم و مدیرعامل پیشین باشگاه پرسپولیس در انتخابات ثبت نام کرد.

کوهکن هم در انتخابات ثبت‌نام کرد

محسن کوهکن نماینده ادوار مجلس دواطلب کاندیداتوری در انتخابات ریاست‌جمهوری ۱۴۰۳ شد.

ثبت‌نام محسن کوهکن در انتخابات‌ ریاست‌جمهوری

محمدحسن نامی نامزد ریاست‌جمهوری شد

رئیس ستاد مدیریت بحران برای ثبت‌نام در انتخابات ریاست‌جمهوری وارد وزارت کشور شد.

ثبت‌نام نامی در انتخابات‌ ریاست‌جمهوری

محمد مهدی زاهدی ثبت‌نام کرد

وزیر سابق علوم هم در آخرین روز در چهاردهمین دوره انتخابات ریاست‌جمهوری ثبت‌نام کرد.

ثبت‌نام زاهدی در انتخابات‌ ریاست‌جمهوری

علیرضا افشار نامزد ریاست‌جمهوری شد

علیرضا افشار با حضور در وزارت کشور در چهاردهمین دوره انتخابات ریاست‌جمهوری ثبت‌نام کرد.

ثبت‌نام افشار در انتخابات‌ ریاست‌جمهوری

سومین روحانی هم در انتخابات ثبت‌نام کرد

حجت‌الاسلام پورمحمدی وزیر اسبق کشور در ستاد انتخابات کشور حاضر شد و برای نامزدی در انتخابات ریاست‌جمهوری چهاردهم ثبت‌نام کرد.

ثبت‌نام پورمحمدی در انتخابات‌ ریاست‌جمهوری

حمید کریمی در انتخابات ریاست‌جمهوری ثبت‌نام کرد

حمید کریمی نماینده اسبق مجلس با حضور در محل وزارت کشور در انتخابات دوره چهاردهم ریاست جمهوری ثبت‌نام کرد.

ثبت‌نام کریمی در انتخابات‌ ریاست‌جمهوری

اصغر سلیمی هم کاندید شد

اصغر سلیمی نماینده ادوار مجلس نامزد انتخابات ریاست‌جمهوری شد.

ثبت‌نام اصغر سلیمی در انتخابات‌ ریاست‌جمهوری

ثبت‌نام شمس‌الدین حسینی در انتخابات ریاست‌جمهوری

شمس‌الدین حسینی با حضور در ستاد انتخابات کشور در چهاردهمین دوره انتخابات ریاست‌جمهوری ثبت‌نام کرد.

ثبت‌نام شمس الدین رئیسی در انتخابات‌ ریاست‌جمهوری

قالیباف هم بالاخره آمد

سرانجام پس از گمانه‌زنی‌های بسیار، محمدباقر قالیباف رئیس مجلس شورای اسلامی هم برای ثبت‌نام در انتخابات ریاست‌جمهوری وارد وزارت کشور شد.

عباس آخوندی نامزد ریاست‌جمهوری شد/ نگران ایرانم!

عباس آخوندی وزیر راه و شهرسازی دولت روحانی وارد وزارت کشور شد و نام خود را برای رقابت در انتخابات ریاست‌جمهوری چهاردهم ثبت کرد.

 

او پس از ثبت‌نام گفت که منافع ملی در زیر چرخ رقابت دولت‌های متعدد در حال له شدن است و تنها دولتی می‌تواند منافع ملی ملت ایران را تامین کند که بر مبنای یک گفتمان ملی چون ایده‌ی ایران، توسعه را هدف قرار دهد.

 

آخوندی همچنین گفت: من نگران ایرانم، نگران فقر، منازعه‌ی بین‌المللی و فروپاشی اجتماعی و فرهنگی ملتی که هسته‌ی مرکزی یک تمدن چندین هزار ساله‌است. ملتی که باید عنصر اصلی پیوند ملت‌های منطقه و مایه ثبات و توسعه خود و پیرامون باشد، دچار کشمکش‌های بی‌پایان و بی‌انتهایی شده‌است.

 

ثبت‌نام عباس آخوندی در انتخابات‌ ریاست‌جمهوری

رئیس سازمان برنامه و بودجه هم ثبت‌نام کرد

داود منظور رئیس سازمان برنامه و بودجه جهت ثبت نام در چهاردهمین دوره ریاست جمهوری وارد وزارت کشور شد.

 

ثبت‌نام منظور در انتخابات‌ ریاست‌جمهوری

حضور بذرپاش در ستاد انتخابات کشور 

مهرداد بذرپاش وزیر راه و‌ شهرسازی دولت سیزدهم برای ثبت‌نام در چهاردهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری وارد ستاد انتخابات کشور شد.

 

ثبت‌نام بذرپاش در انتخابات‌ ریاست‌جمهوری

 

قاضی‌زاده هاشمی در انتخابات ثبت‌نام کرد

امیرحسین قاضی زاده هاشمی رئیس بنیاد شهید برای ثبت‌نام در چهاردهمین دوره ریاست جمهوری وارد وزارت کشور شد. او در انتخابات ریاست‌جمهوری قبلی (۱۴۰۰) هم جزو نامزدهای نهایی انتخابات بود.

 

وزیر کار هم نامزد شد

سید صولت مرتضوی وزیر کار دولت شهید رئیسی به منظور شرکت در چهاردهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری در محل وزارت کشور حضور یافت.

اکبر و علی هر دو آمدند!

علی نیکزاد نائب رئیس مجلس یازدهم و وزیر راه و شهرسازی دولت احمدی‌نژاد هم برای ثبت‌نام در چهاردهمین دوره ریاست‌جمهوری وارد وزارت کشور شد. نکته جالب اینکه برادر کوچکش اکبر نیکزاد (رئیس سابق بنیاد مسکن انقلاب اسلامی) هم ساعتی قبل در انتخابات نامزد شد تا برای اولین بار از یک خانواده، دو نفر همزمان داوطلب ریاست‌جمهوری شده باشند!

یک خانم، آخرین ثبت‌نام‌کننده

خانم رفعت بیات نماینده اسبق مجلس شورای اسلامی در آخرین دقایق وارد وزارت کشور شد و در انتخابات ریاست‌جمهوری ثبت‌نام کرد. این نماینده مجلس هفتم، چهارمین و آخرین زنی بود که در انتخابات ریاست‌جمهوری چهاردهم ثبت‌نام کرد.

با احتساب افرادی که در روزهای گذشته ثبت‌نام کردند، در مجموع ۸۱ نامزدِ واجد شرایط با حضور در وزارت کشور در انتخابات ریاست‌جمهوری چهاردهم ثبت‌نام کردند.

 

احمد وحیدی، وزیر کشور در پایان مهلت ثبت‌نام انتخابات ریاست‌جمهوری یا حضور در میان خبرنگاران و عکاسان از آنها بابت پوشش اخبار ثبت‌نام نامزدها تشکر کرد.نوشته شده توسط alibagherikahkesh.blog.ir
ساخت وبلاگ در بلاگ بیان، رسانه متخصصان و اهل قلم

🌐 پایگاه خبری بوعلی 🌐

🖤 بِسْمِ اللَّهِ الرَّحْمَنِ الرَّحِیمِ 🖤

🌐 پایگاه خبری بوعلی 🌐

نٓۚ وَٱلۡقَلَمِ وَمَا یَسۡطُرُونَ
متولد 1996 در MIS ، خبرنگار و روزنامه نگار
شناسه الکترونیکی ثبت ملی محتوای دیجیتال( کد شامد): 1-1-765329-64-0-1
در جنگ سخت، جسمها به خاک و خون کشیده میشوند و روح ها پرواز میکنند و میروند به بهشت؛ اما در جنگ نرم، اگر خدای نکرده دشمن غلبه بکند، جسمها پروار میشوند و سالم میمانند، و روح‌ ها میروند به قعر جهنم؛ فرقش این است؛ لذا این خیلی خطرناک‌تر است.
نوشتن، یک عمل هنرى است ؛زیادتر نگویید از آنچه که هست، از آنچه که باید و شاید. منصف باشیم؛ عادل باشیم. این‏ها آن وظایف ماست

🌻🌹🌹🌻🌹🌹🌻🌹🌹🌻🌹🌹🌻

💮بِسْمِ اللَّهِ الرَّحْمَنِ الرَّحِیمِ💮

اَللَّـهُ لَا إِلَـٰهَ إِلَّا هُوَ الْحَیُّ الْقَیُّومُ ۚ لَا تَأْخُذُهُ سِنَةٌ وَلَا نَوْمٌ ۚ لَّهُ مَا فِی السَّمَاوَاتِ وَمَا فِی الْأَرْ‌ضِ ۗ مَن ذَا الَّذِی یَشْفَعُ عِندَهُ إِلَّا بِإِذْنِهِ ۚ یَعْلَمُ مَا بَیْنَ أَیْدِیهِمْ وَمَا خَلْفَهُمْ ۖ وَلَا یُحِیطُونَ بِشَیْءٍ مِّنْ عِلْمِهِ إِلَّا بِمَا شَاءَ ۚ وَسِعَ کُرْ‌سِیُّهُ السَّمَاوَاتِ وَالْأَرْ‌ضَ ۖ وَلَا یَئُودُهُ حِفْظُهُمَا ۚ وَهُوَ الْعَلِیُّ الْعَظِیمُ ﴿٢٥٥﴾
لَا إِکْرَ‌اهَ فِی الدِّینِ ۖ قَد تَّبَیَّنَ الرُّ‌شْدُ مِنَ الْغَیِّ ۚ فَمَن یَکْفُرْ‌ بِالطَّاغُوتِ وَیُؤْمِن بِاللَّـهِ فَقَدِ اسْتَمْسَکَ بِالْعُرْ‌وَةِ الْوُثْقَىٰ لَا انفِصَامَ لَهَا ۗ وَاللَّـهُ سَمِیعٌ عَلِیمٌ ﴿٢٥٦﴾
اللَّـهُ وَلِیُّ الَّذِینَ آمَنُوا یُخْرِ‌جُهُم مِّنَ الظُّلُمَاتِ إِلَى النُّورِ‌ ۖ وَالَّذِینَ کَفَرُ‌وا أَوْلِیَاؤُهُمُ الطَّاغُوتُ یُخْرِ‌جُونَهُم مِّنَ النُّورِ‌ إِلَى الظُّلُمَاتِ ۗ أُولَـٰئِکَ أَصْحَابُ النَّارِ‌ ۖ هُمْ فِیهَا خَالِدُونَ ﴿٢٥٧﴾

🌹🌻🌻🌹🌻🌻🌹🌻🌻🌹🌻🌻🌹

بایگانی
نویسندگان
آخرین مطالب
آخرین نظرات
logo-samandehi پایگاه اطلاع‌رسانی دکتر سعید جلیلی

آخرین روز ثبت‌نام از داوطلبان انتخابات ریاست‌جمهوری از ساعت ۸ صبح امروز چهاردهم خرداد در ستاد انتخابات وزارت کشور آغاز شد.

به گزارش پایگاه خبری بوعلی ؛ امروز آخرین فرصت برای ثبت‌نام داوطلبانی است که قصد شرکت در این دوره از انتخابات را دارند.

 

سخنگوی ستاد انتخابات اعلام کرده مهلت ثبت‌نام تمدید نخواهد شد.

 

در روزهای گذشته ۳۷ نفر شامل آقایان سعید جلیلی، علی لاریجانی، عبدالناصر همتی، مصطفی کواکبیان، محمد خوش‌چهره، قدرتعلی حشمتیان، محمدرضا صباغیان، محمود احمدی بیغش، عباس مقتدایی، سیداحمد رسولی‌نژاد، مسعود پزشکیان، علیرضا زاکانی، وحید حقانیان، فداحسین مالکی، حبیب‌الله دهمرده، حجت‌الاسلام محمدرضا میرتاج‌الدینی، اسماعیلی، زریبافان، افشارزاده، احمدی نژاد، قاسم زاده، صادقی، خلیلیان، مقیمی، شاهوردی، قدیری ابیانه، محمدیاری، محفوظی، حیدری، صوفی، پورابراهیمی، میرزایی، رضوانی، شریعتمداری، جعفری، نظری خانقاه و خانم زهره الهیان در انتخابات ثبت‌نام کردند.

 

پس از پایان مهلت ۵ روزه ثبت‌نام داوطلبان انتخابات ریاست‌جمهوری، شورای نگهبان طی روز‌های ۱۵ الی ۲۱ خرداد وارد فرآیند بررسی صلاحیت‌ها شده و اسامی نامزد‌های نهایی انتخابات دولت چهاردهم ۲۲ خرداد منتشر خواهد شد.

 

مهلت تبلیغات کاندیدا‌ها نیز به مدت دو هفته از ۲۳ خرداد الی ۶ تیرماه است و رأی‌گیری برای انتخابِ نهمین رئیس‌جمهور ایران در روز ۸ تیر ۱۴۰۳ انجام خواهد شد.

 

نادران برای انتخابات ریاست جمهوری ثبت نام کرد / شعار دولت من نجات اقتصاد ایران است

الیاس نادران نماینده پیشین مجلس شورای اسلامی برای حضور در انتخابات مجلس شورای اسلامی وارد ستاد انتخابات کشور شد.

 

این کاندید انتخابات ریاست جمهوری پس از انجام فرآیند ثبت نام با حضور در جمع خبرنگاران اظهار کرد: سال‌ها به نمایندگان توصیه‌هایی داشتیم و به آنها عمل نشد و اقتصاد کشور به نقطه مطلوب نرسید.ا حساس وظیفه کردیم برای خدمت به مردم وارد صحنه شوم؛ بنابراین مطابق قانون اساسی تامین نیاز‌های مردم را که در اجرا با انحراف مواجه شده را سرلوحه خودم قرار دادم.

 

نادران افزود: هیچ گروه سیاسی از من دعوت نکرند و مستقل وارد این اتنخابات شدم و بنا دارم که رئیس جمهور همه مردم باشم نه جریانات سیاسی و احزاب که مدیریت کشور را برای خود کرده اند. شعار دولت من هم نجات اقتصاد ایران است.

 

پنجمین روز ثبت‌نام از داوطلبان انتخابات‌ ریاست‌جمهوری

 

 

حسن کامران دستجردی در انتخابات ریاست جمهوری ثبت نام کرد/ اشراف گری تا خرخره عده ای رفته است

 این داوطلب انتخابات ریاست جمهوری در جمع خبرنگاران گفت: امام (ره) فرمودند که یک موی کوخ نشینان را به کاخ نشینان نمیدهم. امام (ره) توجه بسیاری به مردم داشتند. من در دولت به پاکدستی اعتقاد دارم و در شش دوره مجلس این را نشان دادم و لیست ثروتم را طی نامه‌ای به قوه قضائیه ارائه دادم و در این مدت هم ریالی به ثروتم اضافه نشده است. همواره بر روی دم کلفت‌ها پا گذاشتم. امروز در کشور کار چاق کنان‌ها بروز دارند و هنوز کسی نتوانسته با آنها به آن صورت مقابله کند.

 

وی ادامه داد: فساد ستیزی ویژگی دیگری است که برای من هم هزینه داشته، اما شیرین بوده است. مردم دار هم بودم و سه شیفته کار میکردم. معتقدم که دولت باید سخت‌کوش و پرکار باشد و باید غیر از مردم داری ساده زیست هم باشد و باید دید که مرام فقرا چیست. نمیشود شعار عدالت داد، اما سر سفره رنگین بنشینیم اشراف گری تا خرخره عده‌ای رفته است.

 

پنجمین روز ثبت‌نام از داوطلبان انتخابات‌ ریاست‌جمهوری

 

حسن سبحانی در انتخابات ثبت نام کرد / التزام به قوانین قوه مجریه در دستور کار باشد

حسن سبحانی، نماینده ادوار مجلس شورای اسلامی صبح امروز (دوشنبه) با حضور در وزارت کشور در چهاردهمین دوره انتخابات ریاست‌جمهوری ثبت نام کرد.

 

این کاندیدای ریاست جمهوری پس از ثبت نام با حضور در جمع خبرنگاران بیان کرد: شرایط نامناسب به میانسالی رسیده اوضاع اقتصادی و تغییرات و تحولات نسلی جمعیت و تجربه رویکرد‌های متفاوت فرهنگی، اجتماعی و سیاسی آن و مقایسه با نسل‌های پیشین محصول اجتناب ناپذیر رویکرد امور اداره کشور است.

 

وی ادامه داد: التزام به قوانین ریاست قوه مجریه صرفا از مسیر تمکین به قانون اساسی محقق میشود. اجرای همه قانون اساسی را تنها راه درستی میدانم که‌ با آن میتوان با یک برنامه میان مدت نرخ رشد تورم را کاهش و کنترل کرد. اگرچه اینها شاید نتواند موضوع خوبی برای تبلیغات باشد، اما میتواند زمینه ساز امید و شادابی قرار بگیرد.

 

پنجمین روز ثبت‌نام از داوطلبان انتخابات‌ ریاست‌جمهوری

 

حجت الاسلام احمد اکبری در انتخابات ثبت نام کرد / تمام مسئولان دولت شهید رئیسی را ابقا خواهم کرد

حجت الاسلام احمد اکبری مشاور معاون اول دولت نهم برای انتخابات ریاست جمهوری وارد ستاد انتخابات شد.

 

حجت الاسلام اکبری پس از اتمام مراحل ثبت نام در جمع خبرنگاران اظهار کرد: مسئول مستقیم ماموریت بزرگ در کشور شخص رئیس جمهور است و این ماموریت به مصلحت همه مردم است و باید عملی شود. رفع تبعیض و درآمد‌های بالا برای ملت از دستاورد‌های این ماموریت است و برنامه کاری من انجام این ماموریت مهم است. کشور ما به دنبال حل مشکل است و ما اجازه ادامه این وضعیت را نمی‌دهیم. از این که تورم موجب رنج مردم شده احساس رنج می‌کنیم. دستان کسانی که تورم را برای مردم به وجود آورده اند قطع می‌کنیم .

 

وی افزود: اگر رئیس جمهور شوم تمامی مسئولین دولت شهید رئیسی را ابقا می‌کنم و راه او را ادامه می‌دهم. راه ما راه امام خمینی (ره) و راه انقلاب اسلامی است و این راه وسیله نجات است. هرگز به هیچ کمک خارجی اعتقاد نداریم. آینده مردم ایران در تمامی مردم ایران نهفته شده است و باید جایگاه کشور را بالا ببریم. مردم ایران باید قدرتمند و ثرتمند باشند و می‌خواهیم طی ۴ سال به قدرت اول جهان برسانیم و این هدف من در دولت و دوران ریاست جمهوری من است.

 

پنجمین روز ثبت‌نام از داوطلبان انتخابات‌ ریاست‌جمهوری

 

زرآبادی در انتخابات ثبت نام کرد/ باید روند سیاست خارجی را تغییر داد

حمیده زرآبادی نماینده ادوار مجلس در انتخابات ثبت نام کرد.نماینده مردم قزوین در مجلس دهم متولد ۱۳۵۹ است و با ۴۴ سال سن تا این لحظه، دومین زن و جوانترین کاندیدایی است که برای انتخابات ریاست‌جمهوری ثبت‌نام کرده است.

 

این کاندیدای ریاست جمهوری با گرامی داشت مرحوم شجاعی و طالقانی گفت: این بزرگواران تلاش زیادی برای تفسیر رجل سیاسی داشتند و امروز ثمره تلاش هایشان می‌بینیم. امیدوارم روزی شاهد رقابت آزاد با حضور همه بانوان باشیم تا مردم زنی را برای ریاست جمهوری انتخاب کنند.

 

وی با اشاره به برنامه‌های خود ادامه داد: تغییر سیاست خارجی از دیپلماسی ترسان و سپردن کار به افراد توانمند جهان شناس، دانا و منع نهاد‌های دیگر از دخالت در آن، اولویت دادن به سیاست تنش زدایی و اعلام اینکه سیاست اصلی جمهوری اسلامی ایران صلح، برپایی عدالت، توسعه، امنیت و مردم سالاری در منطقه است و با اینکه طرفدان محرومان و مخالف سرکوب و ترور است، اما تعامل با همه را بر هر شیوه دیگر ترجیح میدهد. همچنین حاکم کردن شایسته سالاری و تعطیل کردن سلطه پنهان امنیتی در انتصابات، گزینش‌های مراکز فرهنگی و دانشگاه‌ها، لزوم اهتمام به توسعه اقتصادی و عزم ملی برای بازسازی همه حوزه‌های اقتصادی کشور با هدف بهبود زندگی مردم را در دستورکار دارد.

 

این کاندیدا افزود: اصلاح رویکرد سیاست داخلی با اولویت توسعه و بازگرداندن نیرو‌های نظامی به مسئولیت خود و مبارزه با فساد و همچنین آزادی اطلاع رسانی و حمایت از رسانه‌های مستقل، آزادی زندانیان سیاسی و ایجاد تسهیلات برای بازگشت ایرانیان خارج از کشور برنامه دیگر من است.

 

پنجمین روز ثبت‌نام از داوطلبان انتخابات‌ ریاست‌جمهوری

 

ناظمی اردکانی در انتخابات ثبت نام کرد /در دولت ما دیپلماسی مقتدر و پویا بدون وقفه ادامه خواهد داشت

محمد ناظمی اردکانی وزیر تعاون دولت نهم برای ثبت نام انتخابات ریاست جمهوری وارد ستاد انتخابات کشور شد.

 

محمد ناظمی اردکانی وزیر تعاون دولت نهم و نماینده ادوار مجلس شورای اسلامی در جمع خبرنگاران گفت: دوران مدیریت سال‌های ۹۲ تا ۱۴۰۰ هیچگاه تکرار نمی‌شود. اما دولت پیشرو و خدمت گذاری که بنده تشکیل می‌دهم دولت متعهدی خواهد بود. امروز برای ادای دین به شهیدان علاوه بر پایبندی به قانون اساسی و سیاست‌های کلی باید نقشه راهی معین برای کشور داشته باشیم. باید در چارچوب قانون اساسی تحول در نظام حکمرانی کشور پیش آید و به اصول ۶ گانه حکمرانی باید با جدیت تمام عمل شود. دولت ما باور دارد که با اتکا به سرمایه‌های اجتماعی و جوانان با استعداد ایرانی اقتدار ایران اسلامی را صیانت می‌کند.

 

وی افزود: دولت ما از هرگونه اشرافی گری پرهیز می‌کند تا رفتار مردمی در ذات آن نهادینه شود. در دولت ما دیپلماسی مقتدر و پویا بدون وقفه بلکه با تلاش و با اولویت کشور‌های همسایه و جبهه مقاومت پیگیری خواهد شد.

 

پنجمین روز ثبت‌نام از داوطلبان انتخابات‌ ریاست‌جمهوری

 

سید قاسم جاسمی در انتخابات ریاست جمهوری نام نویسی کرد / با کارکرد دولت آشنا هستم

سید قاسم جاسمی نماینده مردم کرمانشاه در مجلس دهم صبح امروز با حضور در وزارت کشور در انتخابات ریاست جمهوری ثبت نام کرد.

 

سید قاسم جاسمی پس از اتمام ثبت نام در انتخابات ریاست جمهوری در جمع خبرنگاران گفت:امیدواریم بتوانیم با به کار گیری ظرفیت‌های کشور اعم از دانشمندان ، مدیران و جوانان تحول اساسی را بر اساس داشته‌های خود به کار بگیریم. یکی از دلایلی که به خودم برای ثبت نام انتخابات اجازه شرکت دادم آن است که با توجه به تجربیاتم در مجلس شورای اسلامی و سایر مسئولیت هایم به کارکرد دولت آشناییت دارم. 

 

وی ادامه داد: ایران عزیز با برخورداری از ۶۸ گونه ماده معدنی و شناسایی نزدیک به ۶۰ میلیارد تن ذخایر معدنی در بین حداقل ۲۰۰ کشور دنیا جایگاه دهم را دارد که خیلی مهم است. همچنین بیش از ۷ درصد از ذخایر معدنی کل دنیا در اختیار ماست.

 

پنجمین روز ثبت‌نام از داوطلبان انتخابات‌ ریاست‌جمهوری

 

 علیرضا ورناصری در انتخابات ثبت نام کرد/ چرا بعد از اجرای ۶ برنامه در کشور معدل تحقق اجرای برنامه‌ها حدود ۳۵ درصد است؟

.علیرضا ورناصری نماینده ادوار مجلس در انتخابات ثبت نام کرد

 

این داوطلب انتخابات ریاست جمهوری با عرض تسلیت سالگرد رحلت امام خمینی (ره) و شهادت شهید رئیسی و همراهانش گفت: مردم امروز انتظاراتی در زمینه افزایش خدمت در سطوح مختلف مدیریتی خصوصا در سطح عالی کشور دارند. همچنین تداوم مبارزه با فساد و آنچه به عنوان مشکل در سیاست مدیریتی ما وجود دارد باید حل شود. بنابراین یک فرد مردم دار، مقتدر و عدالت گستر باید کار ریاست را در دست بگیرد. همه مردم و من به عنوان خادم مردم در مجلس به خوبی میدانیم که تحقق این هدف با شعار و آرزو امکان ندارد و باید از ظرفیت‌های مهم کشور در این زمینه استفاده کنیم.

 

وی ادامه داد: ما چیزی از قوانین و احکام کم نداریم خصوصا در برنامه‌های ها کشور، اما چرا بعد از اجرای ۶ برنامه در کشور ما معدل تحقق در اجرای برنامه‌ها حدود ۳۵ درصد است؟ معتقدم رئیس جمهوری میتواند این مشکل را حل کند که به همه این ظرفیت‌ها در عمل توجه کند. برنامه‌های ۶ گانه در اختیار همه روسای جمهور کشور بود خصوصا آنها که در انتخابات ثبت نام کردند، اما چرا معدل کارکرد آنها عدد ۳۵ بوده است؟ کشور ما کشوری با ظرفیت‌های عظیم در ابعاد متنوع است و امیدوارم فردی که رئیس جمهور میشود بتواند با بسیج همه امکانات خود همه اهداف را به نتیجه برساند. امیدوارم برای اینکه بتوانیم فرمایشات رهبری را در امر مردمی سازی اقتصاد و رساندن ایران به جایگاه واقعی خود در سطح منطقه و نظام بین الملل محقق کنیم برنامه خوبی داشته باشیم.

 

 

 

پنجمین روز ثبت‌نام از داوطلبان انتخابات‌ ریاست‌جمهوری

 

کریمی در انتخابات ثبت نام کرد/ پس از شهادت آیت الله رئیسی و همراهنش احساس تکلیف کردم

نماینده سابق مجلس شورای اسلامی با حضور در وزارت کشور در انتخابات ریاست جمهوری ثبت نام کرد.

 

بر اساس احساس تکلیفی که کردم برای ثبت نام حاضر شدم

حمید کریمی نماینده سابق مجلس شورای اسلامی پس از اتمام ثبت نام انتخابات ریاست جمهوری با حضور در جمع خبرنگاران اظهار کرد: بر اساس احساس تکلیفی که کردم برای ثبت نام حاضر شدم و امیدوارم اگر توفیق داشتم و انتخاب شدم با برنامه‌های مدون و کمک یکدیگر ایران سرافراز و قوی و مقتدر بسازیم.ما کشوری قوی و مستعد از لحاظ نیروی انسانی و منابع خدادادی هستیم. اما اکنون مردم ما مانند کشوری قوی زندگی نمی‌کنند و بیشتر مردم مشکلات معیشتی دارند.

 

وی افزود:با توجه به تجربیاتی که داشتم و موفقیت‌هایی که داشتم بر اساس تکلیف وارد این عرصه شدم و پس از شهادت آیت الله رئیسی و همراهنش احساس تکلیف کردم که وارد این عرصه شوم. از ذخایر منابع بالایی برخورداریم، اما معیشت مردم ما از بسیاری از کشور‌های همسایه هم پایین‌تر است.

 

پنجمین روز ثبت‌نام از داوطلبان انتخابات‌ ریاست‌جمهوری

 

محمدرضا اسکندری در انتخابات ثبت نام کرد/ با کوله باری از تجربه به میدان آمدم

محمدرضا اسکندری وزیر کشاورزی دولت نهم در انتخابات ریاست جمهوری ثبت نام کرد.

 

این داوطلب انتخابات ریاست جمهوری با حضور در جمع خبرنگاران گفت: شرایط امروز کشور حساس است؛ علیرغم خدمت دولت‌های قبل و حمایت همه جانبه رهبری از دولت‌های قبل کماکان با کاستی‌ها و کمبود‌ها مواجه هستیم که ارزیابی شده و قابل جبران است. ظرفیت‌های کشور در ابعاد گوناگون در سطح یک تمدن بزرگ تعریف میشود. میتوانیم با نگاهی تعاملی و با جهش برای رفع کمبود‌ها گام برداریم. این ماموریت با مشارکت، کمک و پشتوانه مردمی جهش‌های بسیاری را در عرصه اقتصاد و رفاه نسل امروز و نسل بعدی رقم خواهد زد. اینجانب با برخورداری از چند دهه تجربه در سطوح مختلف مدیریتی، اجرایی و کارنامه موفق در حوزه تولید و خودکفایی در عرصه‌های اقتاصدی صنعتی و کشاورزی به میدان آمده ام.

 

وی ادامه داد: همچنین با کوله باری از تجربه برای تحقق مطالبات امام جامعه مبنی بر جهش تولید با مشارکت مردم به میدان آمده ام. آنچه با خود به همراه دارم صرفا ایده و نظریه نیست بلکه کوله باری از تجربه دارم. میخواهیم ضمن استفاده از تجارب خویش و نسل‌های قبل آن را به نسل‌های بعد منتقل کنیم تا ایرانی توانمند‌تر از قبل بسازیم. با استفاده از الگو‌های مردمی و استفاده از شرکت‌های دانش بنیان و نخبگان میتوانیم حصار تحریم‌ها را بشکنیم وموجبات تحول را ایجاد کنیم. سرلوحه ما برای این تحول بیانیه گام دوم انقلاب در حوزه منطقه و بین الملل خواهد بود خصوصا مکاتبات مقام معظم رهبری با جوانان در ملل غربی میتواند الگویی برای ما باشد.

 

پنجمین روز ثبت‌نام از داوطلبان انتخابات‌ ریاست‌جمهوری

 

جلال زاده در انتخابات ثبت نام کرد/ مردم ایران چشم به راه دولتی هستند که پیشرفت همه جانبه در وضع معیشتی جامعه صورت دهد

وحید جلال زاده رییس پیشین کمیسیون امنیت ملی مجلس در انتخابات ثبت نام کرد.

 

وحید جلال زاده رئیس کمیسیون امنیت ملی در دوره یازدهم مجلس گفت: مردم ایران در شرایط کنونی چشم به راه دولتی هستند که بتواند بر اساس میثاقی که با ملت خواهد بست. پیشرفت همه جانبه و قابل لمسی بویژه در وضعیت رفاهی و معیشتی جامعه صورت دهد در عدالت گستری توزیع برابر فرصت‌ها و مقابله با مفاسد اقتصادی و رانت خواری، هر گونه مماشات و تعارفی را کنار گذاشته برای تقویت هر دو بعد هویت و فرهنگ ملی و دینی ایران بکوشد و سیاست خارجی فعال عزتمندانه و در امتداد واقعیات داخلی را بکار گیرد.

 

وی ادامه داد: فرآیندی که نتیجه آن افزایش رضایت عمومی تقلیل آسیب‌های اجتماعی، محرومیت زدایی و افزایش اقتدار و امنیت داخلی و منطقه‌ای رسیدن به تفاهم گفتمانی در حوزه قدامات و رفتار‌های فرهنگی و گسترش مناسبات همه جانبه با تمامی کشور‌های جهان به جز دولت‌های متخاصم خواهد بود. رسیدن به چنین شرایطی دست یافتنی است، زیرا هم مردم ایران عزم خود را برای مشارت کردن در مسیر توسعه و پیشرفت جزم کرده اند و هم خود اتکایی صورت گرفته است.

 

جلال زاده افزود: قطعا حرکت در چنین مسیری نیازمند تحولی بنیادین در زمینه‌ها و حوزه‌های گوناگونی است. برنامه محوری با بهره گیری از شایستگان ، اولویت دادن به تقویت زیر ساخت‌های تولیدی و اشتغال آفرین ، پی ریزی اقتصادی علمی و عادلانه جهت، رفع فقر و محرومیت و ایجاد رفاه عمومی.۴ توسعه آموزش و پرورش و بهداشت و تربیت بدنی رایگان ، حمایت همه جانبه و امنیت آفرین از بخش غیر دولتی ، اهتمام به عدالت گستری و توزیع برابر فرصت‌ها مقابله بی امان و بدون تعارف با فساد رانت خواری و تجمل گرایی‌های حکومتی در هر سطح و جایگاه و رفع تبعیضات.۷ تلاش برای ایجاد همگرایی و همفکری حداکثری ملی با حضور رنگین کمان اقوام ایرانی ، اعتلای منزلت و جایگاه دختران و بانوان پر استعداد و پر انگیزه ایران برای حضور بدون تبعیض در تمام عرصه‌های سیاسی فرهنگی، علمی اقتصادی اجتماعی و مدیریتی کشور ، طراحی و اجرای الگویی از سیاست خارجی فعال مستقل و عزتمندانه با تمرکز بر همکاری‌های منطقه‌ای در امتداد سیاست داخلی و جدیت برای از میان برداشتن تحریم‌ها ، تقویت کامل بنیه دفاعی برای حفظ استقلال و تمامیت ارضی کشور . طبعاً در پیمودن این مسیر همه اقشار جامعه بویژه نخبگان دانشگاهیان حوزویان جوانان و بانوان میدان دار و همیار اصلی دولت خواهند بود.

 

پنجمین روز ثبت‌نام از داوطلبان انتخابات‌ ریاست‌جمهوری

 

اسحاق جهانگیری در انتخابات ثبت نام کرد/ حال ایران خوب نیست

معاون اول رئیس‌جمهور در دولت‌های یازدهم و دوازدهم با حضور در ستاد انتخابات کشور برای انتخابات ریاست جمهوری اعلام کاندیداتوری کرد.

 

جهانگیری پس از اتمام فرآیند ثبت نام ریاست جمهوری در جمع خبرنگاران اظهار کرد:امروز مردم در وضعیت سختی قرار دارند و حال ایران خوب نیست؛ دستاورد‌هایی که کسب کردیم نتوانسته احساس بالندگی مردم ما را برانگیزد. پایداری مسائلی مثل رشد فقر و تورم و کاهش ارزش پول و ناترازی‌های نگران کننده در همه بخش‌ها و افزایش پدیده مهاجرت و رویکرد ر‌های جناحی ما را با مشکل مواجه کرده است. 

 

وی افزود: ایران ما می‌تواند این مشکل را حل کند به شرط آن که به تامین مشارکت فعال و به کار گیری تیم مدیریتی فعال متکی شویم. احیای جلب اعتماد و به کار گیری سرمایه انسانی کشور، حل مسائل تحریم‌های ظالمانه با تاکید عزت کشورمان و رعایت عزت مردم ایران از مهمترین اهداف ما است. من به امید خلق ظرفیت‌های تازه وارد عرصه انتخابات شدم و آمده ام تا با اتکا به تجربیات سال‌های گذشته قدم در راه حل مشکلات ایران بگذارم و من امکان حل مشکلات را با همراهی مردم میسیر می‌دانم.

 

وی در انتها گفت: فناوری نوظهور را نه تنها تهدید نمی‌دانیم بلکه فرصتی برای پیشرفت می‌دانیم. من آمده ام نظام مدیریتی کشور را به جای دستاورد سازی به حل کردن درد‌های مردم و تلاش برای حل آن‌ها سوق دهم. می‌آییم از ایرانیانی رای بگیرم که خواهان زندگی خوب هستند و رفع تحریم و اقتصاد شکوفا می‌خواهند.

 

پنجمین روز ثبت‌نام از داوطلبان انتخابات‌ ریاست‌جمهوری

 

اردشیر مطهری نماینده ادوار مجلس در انتخابات ثبت نام کرد/شهید رئیسی کشور را معطل برجام و برجام‌ها نگه نداشت

اردشیر مطهری نماینده ادوار مجلس در انتخابات ثبت نام کرد.

 

این داوطلب چهاردهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری گفت: ایران در عرصه بین المللی اثرگذار است مشکلات متعدد در داخل کشور وجود دارد. آنچه که باعث پیشرفت کشور می‌شود خواست و اراده مردم اتحاد و همدلی است که نقطه عطف آن انتخابات است. در سه سال دولت مردمی شهید رئیسی دیدیم همه توان به ظرفیت‌های داخلی توجه داشت و کشور را معطل برجام و برجام‌ها نگه نداشت و هم با سیاست خارجی منطقه محور و بهبود ارتباطات با کشور‌های متحد، کشور را از حالت انزوایی که پس از خروج آمریکا از برجام دچارش شده بود پیگیری کرد.

 

مطهری تصریح کرد: رئیس جمهور می‌تواند حضور میدانی و در بین مردم داشته باشد. رئیس جمهور می‌تواند دولت را مدیریت کند و ولایتمداری را در حد اعلا پیاده کند و هم از ظرفیت‌های بسیار بالایی که قانون اساسی در اختیار رئیس جمهور و دولت قرار داده است بهره ببرد. در دولت مردمی سیزدهم با محوریت شهید جمهور فرصت‌های و بستر‌های ایجاد شده است. ما قطعاً در دولت خدمت بی‌منت از این بستر استفاده خواهیم کرد. مبارزه ریشه‌ای با غول فساد باید بدون خط قرمز و بی‌توجه به قیل و قال اصحاب رانت ادامه پیدا کند. رعایت عدالت در توزیع ثروت و امکانات و امکانات در اقشار پایین از جمله کارمندان و کارگران و کشاورزان باید ادامه یابد و مبارزه داخلی با اثرات تحریم لازم است دنبال شود.

 

پنجمین روز ثبت‌نام از داوطلبان انتخابات‌ ریاست‌جمهوری

 

آذری در انتخابات ثبت نام کرد/ تقویت وحدت ملی با توانمندی ریاست جمهوری اهمیت پیدا می‌کند

نماینده دوره‌های یازدهم و دوازدهم مجلس شورای اسلامی داوطلب کاندیداتوری انتخابات ریاست‌جمهوری شد.

 

این داوطلب انتخابات ریاست جمهوری در جمع خبرنگاران گفت: مهمترین موضوع آن است که انسانی شویم که ایران عزیز و شهدای پرواز به ما افتخار کند.تعداد عرصه‌هایی که دولت می‌تواند تخصصی نقش ایفا کند متعدد است. دنبال این نیستیم که رئیس جمهوری انتخاب کنیم که آگاه به اتمام امور باشد. رئیس جمهور باید علم توانمند سازی و علم اعتماد سازی و تجربه کاری را در کشور داشته باشد.

 

آذری ادامه داد: مهم آن است که از ظرفیت انسان‌های متخصص استفاده شود و رئیس جمهور این ظرفیت را به نفع مردم به کار ببرد. برنامه‌هایی که ما داریم آن است که شخص رئیس جمهور در ۴ مرجع باید تصمیم ساز و مدیر باشد. اولین کاری که باید رئیس جمهور انجام دهد آن است که روابط بین قوا را به نفع توسعه هدایت کند. تقویت وحدت ملی با توانمندی ریاست جمهوری اهمیت پیدا می‌کند. رئیس جمهور باید این توانایی را داشته باشد که چابک سازی را انجام دهد. اصلاح نظام اداری و پاسخگو بودن حوزه ارتباطات مردمی ریاست جمهوری از دیگر اقداتی است که رئیس جمهور باید به آن بپردازد.

 

پنجمین روز ثبت‌نام از داوطلبان انتخابات‌ ریاست‌جمهوری

 

رویانیان در انتخابات ثبت نام کرد

محمد رویانیان مشاور دولت نهم و مدیرعامل پیشین باشگاه پرسپولیس در انتخابات ثبت نام کرد.

کوهکن هم در انتخابات ثبت‌نام کرد

محسن کوهکن نماینده ادوار مجلس دواطلب کاندیداتوری در انتخابات ریاست‌جمهوری ۱۴۰۳ شد.

ثبت‌نام محسن کوهکن در انتخابات‌ ریاست‌جمهوری

محمدحسن نامی نامزد ریاست‌جمهوری شد

رئیس ستاد مدیریت بحران برای ثبت‌نام در انتخابات ریاست‌جمهوری وارد وزارت کشور شد.

ثبت‌نام نامی در انتخابات‌ ریاست‌جمهوری

محمد مهدی زاهدی ثبت‌نام کرد

وزیر سابق علوم هم در آخرین روز در چهاردهمین دوره انتخابات ریاست‌جمهوری ثبت‌نام کرد.

ثبت‌نام زاهدی در انتخابات‌ ریاست‌جمهوری

علیرضا افشار نامزد ریاست‌جمهوری شد

علیرضا افشار با حضور در وزارت کشور در چهاردهمین دوره انتخابات ریاست‌جمهوری ثبت‌نام کرد.

ثبت‌نام افشار در انتخابات‌ ریاست‌جمهوری

سومین روحانی هم در انتخابات ثبت‌نام کرد

حجت‌الاسلام پورمحمدی وزیر اسبق کشور در ستاد انتخابات کشور حاضر شد و برای نامزدی در انتخابات ریاست‌جمهوری چهاردهم ثبت‌نام کرد.

ثبت‌نام پورمحمدی در انتخابات‌ ریاست‌جمهوری

حمید کریمی در انتخابات ریاست‌جمهوری ثبت‌نام کرد

حمید کریمی نماینده اسبق مجلس با حضور در محل وزارت کشور در انتخابات دوره چهاردهم ریاست جمهوری ثبت‌نام کرد.

ثبت‌نام کریمی در انتخابات‌ ریاست‌جمهوری

اصغر سلیمی هم کاندید شد

اصغر سلیمی نماینده ادوار مجلس نامزد انتخابات ریاست‌جمهوری شد.

ثبت‌نام اصغر سلیمی در انتخابات‌ ریاست‌جمهوری

ثبت‌نام شمس‌الدین حسینی در انتخابات ریاست‌جمهوری

شمس‌الدین حسینی با حضور در ستاد انتخابات کشور در چهاردهمین دوره انتخابات ریاست‌جمهوری ثبت‌نام کرد.

ثبت‌نام شمس الدین رئیسی در انتخابات‌ ریاست‌جمهوری

قالیباف هم بالاخره آمد

سرانجام پس از گمانه‌زنی‌های بسیار، محمدباقر قالیباف رئیس مجلس شورای اسلامی هم برای ثبت‌نام در انتخابات ریاست‌جمهوری وارد وزارت کشور شد.

عباس آخوندی نامزد ریاست‌جمهوری شد/ نگران ایرانم!

عباس آخوندی وزیر راه و شهرسازی دولت روحانی وارد وزارت کشور شد و نام خود را برای رقابت در انتخابات ریاست‌جمهوری چهاردهم ثبت کرد.

 

او پس از ثبت‌نام گفت که منافع ملی در زیر چرخ رقابت دولت‌های متعدد در حال له شدن است و تنها دولتی می‌تواند منافع ملی ملت ایران را تامین کند که بر مبنای یک گفتمان ملی چون ایده‌ی ایران، توسعه را هدف قرار دهد.

 

آخوندی همچنین گفت: من نگران ایرانم، نگران فقر، منازعه‌ی بین‌المللی و فروپاشی اجتماعی و فرهنگی ملتی که هسته‌ی مرکزی یک تمدن چندین هزار ساله‌است. ملتی که باید عنصر اصلی پیوند ملت‌های منطقه و مایه ثبات و توسعه خود و پیرامون باشد، دچار کشمکش‌های بی‌پایان و بی‌انتهایی شده‌است.

 

ثبت‌نام عباس آخوندی در انتخابات‌ ریاست‌جمهوری

رئیس سازمان برنامه و بودجه هم ثبت‌نام کرد

داود منظور رئیس سازمان برنامه و بودجه جهت ثبت نام در چهاردهمین دوره ریاست جمهوری وارد وزارت کشور شد.

 

ثبت‌نام منظور در انتخابات‌ ریاست‌جمهوری

حضور بذرپاش در ستاد انتخابات کشور 

مهرداد بذرپاش وزیر راه و‌ شهرسازی دولت سیزدهم برای ثبت‌نام در چهاردهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری وارد ستاد انتخابات کشور شد.

 

ثبت‌نام بذرپاش در انتخابات‌ ریاست‌جمهوری

 

قاضی‌زاده هاشمی در انتخابات ثبت‌نام کرد

امیرحسین قاضی زاده هاشمی رئیس بنیاد شهید برای ثبت‌نام در چهاردهمین دوره ریاست جمهوری وارد وزارت کشور شد. او در انتخابات ریاست‌جمهوری قبلی (۱۴۰۰) هم جزو نامزدهای نهایی انتخابات بود.

 

وزیر کار هم نامزد شد

سید صولت مرتضوی وزیر کار دولت شهید رئیسی به منظور شرکت در چهاردهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری در محل وزارت کشور حضور یافت.

اکبر و علی هر دو آمدند!

علی نیکزاد نائب رئیس مجلس یازدهم و وزیر راه و شهرسازی دولت احمدی‌نژاد هم برای ثبت‌نام در چهاردهمین دوره ریاست‌جمهوری وارد وزارت کشور شد. نکته جالب اینکه برادر کوچکش اکبر نیکزاد (رئیس سابق بنیاد مسکن انقلاب اسلامی) هم ساعتی قبل در انتخابات نامزد شد تا برای اولین بار از یک خانواده، دو نفر همزمان داوطلب ریاست‌جمهوری شده باشند!

یک خانم، آخرین ثبت‌نام‌کننده

خانم رفعت بیات نماینده اسبق مجلس شورای اسلامی در آخرین دقایق وارد وزارت کشور شد و در انتخابات ریاست‌جمهوری ثبت‌نام کرد. این نماینده مجلس هفتم، چهارمین و آخرین زنی بود که در انتخابات ریاست‌جمهوری چهاردهم ثبت‌نام کرد.

با احتساب افرادی که در روزهای گذشته ثبت‌نام کردند، در مجموع ۸۱ نامزدِ واجد شرایط با حضور در وزارت کشور در انتخابات ریاست‌جمهوری چهاردهم ثبت‌نام کردند.

 

احمد وحیدی، وزیر کشور در پایان مهلت ثبت‌نام انتخابات ریاست‌جمهوری یا حضور در میان خبرنگاران و عکاسان از آنها بابت پوشش اخبار ثبت‌نام نامزدها تشکر کرد.

alibagherikahkesh.blog.ir

نظرات  (۰)

هیچ نظری هنوز ثبت نشده است

ارسال نظر

ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
تجدید کد امنیتی